0
clear
  • 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет
  • -20%
  • -20%
1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет

1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет

DEN 1311.36
DEN 1246.00

Достапност
Производот е достапен


start21530084397796
end21530084397796
1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ретки Земјата Nd Fe B Магнет
Функција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35
Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитет
Примена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проекти
Возраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.
Големина : Диск Кол 60mm x 10мм (1mm = 0.03937 инчи)
Пакет Содржина : 1pcs диск магнети Кол 60mm x 10мм
Опис : Ретки земјата neodymium магнети, исто така познат како Nd Fe B магнети или Нео магнети, се направени од некоја легура на neodymium, железо и бор. Тие имаат одлични магнетни сопственост и се многу силни за нивната мала големина. Neodymium магнети се постојани, и имаат висок максимум магнетна енергија. Поради високата стапка на перформанси во текот цена, neodymium магнети стана исклучително популарна во речиси сите апликации кои бараат високи перформанси магнети како на пример мотори, сензори, компјутери, комуникација, медицинска опрема, метри, апарати за дома, занает модел, накит и така натаму.Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk. Ве молиме слободно контактирајте со нас преку e-mail или trademanager ако сте заинтересирани во нашите магнети или имате било какви прашања во врска со нашите производи.

Кон својствата

Тип:
Постојано
Обликот:
лист
Бренд Име:
OIAHS
Број На Модел На:
60x10
Композитни:
ретки земјата магнет
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ре

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Добредојдовте крајните корисници, големо, дистрибутери од целиот свет купување на нашите силни магнети

Не грижете се за пакување, бидејќи на своите безбедна и силна надворешното пакување.Префрлување регула

Внимание ве молам : овој вид на феритни јадро не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.2

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 40mm x 20mm N50 Рет

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 5mm N35 Ретк

Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас 2 : Предмети се испраќаат од Кина кор

бор Б гранули 1 грама 99.99% чистота запечатени во ампулата под аргон .Ве молиме да ја посетите мојата прод

12 176°F (80°C) 590°F (310°C) 7.4 KOe >20 KOe 4042 MGOe N45 SH 13 Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако ние може да би

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 50mm x 15mm N35 Ретки Земј

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени Секогаш има начин да се

!!! Ве молиме да обрнете внимание кога ќе сакате да го купите.Ниска потрошувачка и сигурен.2、 Правилна

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Please wait...