0
clear
  • 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 35mm x 5mm N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет
  • -20%
  • -20%
1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 35mm x 5mm N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет

1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 35mm x 5mm N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет

DEN 458.40
DEN 435.00

Достапност
Производот е достапен


start21530084397796
end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 35mm x 5mm N35 Ретки Земјата Nd Fe B Магнет
Функција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35
Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитет
Примена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проекти
Возраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.
Големина : Диск Кол 35mm x 5mm (1mm = 0.03937 инчи)
Пакет Содржина : 1pcs диск магнети Кол 35mm x 5mm
Опис : Ретки земјата neodymium магнети, исто така познат како Nd Fe B магнети или Нео магнети, се направени од некоја легура на neodymium, железо и бор. Тие имаат одлични магнетни сопственост и се многу силни за нивната мала големина. Neodymium магнети се постојани, и имаат висок максимум магнетна енергија. Поради високата стапка на перформанси во текот цена, neodymium магнети стана исклучително популарна во речиси сите апликации кои бараат високи перформанси магнети како на пример мотори, сензори, компјутери, комуникација, медицинска опрема, метри, апарати за дома, занает модел, накит и така натаму.Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk. Ве молиме слободно контактирајте со нас преку e-mail или trademanager ако сте заинтересирани во нашите магнети или имате било какви прашања во врска со нашите производи.

Кон својствата

Тип:
Постојано
Обликот:
лист
Бренд Име:
OIAHS
Број На Модел На:
35x5
Композитни:
ретки земјата магнет
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

Формула См 2 O 3 99.99%Молекуларна Тежина 348.8Изглед бледо жолтаSolubility Нерастворливи во вода, умерено раствор

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв

Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош бидејќи имаме споменато превозот в

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Димензии : Дијаметар 12.00 x 1.00 m

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Ние во HMME гарантирањето дека

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас 2 : Предмети се испраќаат од Кина кор

!!! Ве молиме да обрнете внимание кога ќе сакате да го купите.Ниска потрошувачка и сигурен.2、 Правилна

12 176°F (80°C) 590°F (310°C) 7.4 KOe >20 KOe 4042 MGOe N45 SH 13 Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако ние може да би

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

ние ќе бидеме така жал ми е за тоа ,но тоа ќе биде aslo силна ,и не влијае да се користи .Answer : ___________________________ N

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Димензии : Дијаметар 10.00 x деб

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Примена : Овој плоштад магнетни менгеме е погодна да се поправи железо плоча, цевки, стап, дрво, агол чели

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 50mm x 20mm N50 Ретки Земј

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени Секогаш има начин да се

5 Kg ЕлектромагнетниотИспоракаПлаќањеНие прифаќаме Alipay, T / T, Western Union и Visa платежни.15 kgJK08 / 25Φ8 Φ3 25 М3 2 0.Сите

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 5mm N35 Ретк

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Материјали : Nd Fe B, Одделение N

313 / 271352731113 / 301353031120 / 1520815422.52036 / 38363852540 / 2040182053.525 / 1125101142525 / 2025122042530 / 22301222431030 / 25301225431234 / 18341618431834 / 2534162553.(Ако д

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Не грижете се за пакување, бидејќи на своите безбедна и силна надворешното пакување.Префрлување регула

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

20sets / многу EPC17 8 6 PC95 Феритни Магнетното Јадро и 4 Игли Врвот Влез Пластични Bobbin Прилагодите Напонски Тран

Please wait...