0
clear
  • ZONESUN 220V 500E Прирачник Електромагнетна Индукција Алуминиумска фолија за Пакување Запечатување Машина Преносни Пластични Sealer15-100MM
  • -20%
  • -20%
ZONESUN 220V 500E Прирачник Електромагнетна Индукција Алуминиумска фолија за Пакување Запечатување Машина Преносни Пластични Sealer15-100MM

ZONESUN 220V 500E Прирачник Електромагнетна Индукција Алуминиумска фолија за Пакување Запечатување Машина Преносни Пластични

DEN 4704.00

Достапност
Производот е достапен


Ако ви треба plactic ламинат алуминиумска фолија кликнете на сликата GLF-500 F microcomputer рачен електромагнетна индукција алуминиумска фолија запечатување машина, Континуирано Индукција Sealer Увоз еден.чип microcomputer контрола, Siemens IGBT моќ цевка, висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија.Автоматско броење функција, ефективна контрола на запечатување број. Разумен структура дизајн, лесно ракување, едноставен допир панел. Автоматско греење, со текот на напон, во текот тековната заштита функција. Ултра широк напон спектар. Производи стабилни перформанси и долг животен век Автоматско исклучување функција, погрешно работење во рок од 15 минути, машината автоматски ќе се исклучи.
Модел
GLF-500 F
Напон
AC220 V 50 Hz
Моќност
0.8-1.2 KW(Прилагодливи)
На статична струја
Макс дозвола за тековната
Работа фреквенција
30 KHz(±5%)
Запечатување дијаметар
20-100mm
Макс средина температура
45°c
Релативна влага(RH)
≤80%
Комплет за заштита на класа
IP21
Тежина на машина
2.7 КГ
Answer : ___________________________ Note : во 220 V и кина приклучок

Кон својствата

Бренд Име:
ZONESUN
Пакет:
Случај
Број На Модел На:
GLF-500F
DIY Материјали:
Електрични
Примена:
индукција sealer
Тип:
запечатување
Примена:
Електрични Алатка во Собата, запечатување
Број на Парчиња:
1

Производи во категоријата

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја ваш

Нови Пристигнување SF1600 Рачни и Електрични Шрафцигер Ограничување Машина Електрични ЗаврткаКапа 220 V 90 W

1 PC Дигитални LCD ТМаица Печатење Машина со складирање на Податоци,​Забележите : кога пратката стигнала н

YFX100 B (Засилен Верзија) Компјутер Цевка Машина за Сечење MicrocomputerАвтоматско Цевка Машина за Сечење 220 V / 110

Превозот по море 220 V / 110 V Нови V Тип Прав Миксер Мешање Машина 5.6 L 550 W VH14Мешање на брзина 20r / мин Една рак

чај Пакување машина пополнување на машина granule medlar автоматско мерење машина прав додатенПримената на О

Течни Миксер 1400 W Agitator Променлива Брзина на Електричен Миксер2 Agitator Рака (да Може да се меша храна, обложу

Плаќање : Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress вебсајт, 100% безбедно плаќање на тука.Оддалечена област 60 ден

чај Пакување машина пополнување на машина granule medlar автоматско мерење машина прав додатенПримената на О

Нови JC3 Термостат со нетрпение машина за сечење 220 V 50 W со нетрпение лента чипкамарка машина за сечење ис

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја ваш

Нови 100240 V HBC6 Етикета Rewinder Налепници Бар Код Етикета Машина МаркаАвтоматски се Прилагодува Брзината Rewind

Добредојде ! мои пријатели Се надевам дека секој ден е среќен ден ве Молиме да се соберат нашата продавн

Производ параметри : Модел : BYC400 Дијаметар : 400mm Брзина : 46r / мин Мотор моќност : 550w Електрична жица моќнос

Wozniak Нови i PX Заклучување плоча Поправка Стегач За i Phone X Фиксна Платформа Одржување Тела на Горниот и Дол

Висок Квалитет и Прецизност Фино подесување Напрсток Издавање Вентил / Мал Проток на ИздавањеВентил С

Нови Дигитални Фармацевт JND983 A Висока Прецизност Автоматско Издавање МашинаЛепак Инекција Машина 220 V /

Пневматски Печатење Машина 130*100 MM, печатач кожа, creasing, топла фолија печатмашина до машина, притиснете ет

Добредојде ! мои пријатели Се надевам дека секој ден е среќен ден ве Молиме да се соберат нашата продавн

9 компјутери / set пакетот се вклучени секоја големина 1pcs : 10мм , 15mm , 20mm , 25мм , 30мм , 35mm , 40mm , 45mm и 50mm ...

QZ800 Двојно течни висок притисок grouting машина Grouting инекција машина Двојна ЕлементПопуштат Вбризгување на

Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН , и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директн

1 PCS OCA Филм Laminator Машина LCDpolarizer филм laminating машина посвети за телефонот Информации : кога пратката стигнал

1pc Висок квалитет на НОВИ NZ2 Прирачник за Автоматско Серпентина Рака Ликвидација Машина Winder USGОпис : Оваа

обично пишувам 810 ДОЛАРИ на пратката и да ја означите како подарок .Time Area715 работни days Asia North Америка1025 ра

Течни, погоден : ниско вискозни течни како што се вода, вино, решенија итн.1 Lbs Пополнување Волумен Опсег :

Добредојде ! мои пријатели Се надевам дека секој ден е среќен ден ве Молиме да се соберат нашата продавн

Добредојде ! мои пријатели Се надевам дека секој ден е среќен ден ве Молиме да се соберат нашата продавн

Please wait...