0
clear
  • Allenjoy фотографија backdrops ретро Тули војник Американското Знаме и Денот на независноста Ветерани Ден оригиналниот дизајн photocall
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија backdrops ретро Тули војник Американското Знаме и Денот на независноста Ветерани Ден оригиналниот дизајн photocall

Allenjoy фотографија backdrops ретро Тули војник Американското Знаме и Денот на независноста Ветерани Ден оригиналниот дизајн

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.Валани испраќање позадина 3. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Може да се прилагоди на секоја големина 4.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Тоа е префериран избор за фотографи. инаку печати ќе бидат заматени. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. П : Како да го прилагодите на позадината? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент.

Кон својствата

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

ТенкаВинил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиес

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата / стил 5.Особено за

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предв

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстрана

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Ако се е точно, можете да цел овој производ директно П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прила

Пад на превозот 6 П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпо

Бесплатни 10*10ft Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5644,фо

Пад на превозот 6.За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние им

Дебели,трајни,светла во боја,без споеви Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претп

Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позад

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење П : Здраво, сакам ? луѓето да с

Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадб

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego П : Како можам да се прилагодите на позадинат

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Додавање на врвот / дното џеб или дупка 2 П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам как

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

Please wait...