0
clear
  • 12v 12A 18650 Литиум Батерија 12000mah Капацитетот на Литиум Батерија Вклучувајќи Заштитна Плоча + 12v Батерија Полнач Бесплатен превозот
  • -20%
  • -20%
12v 12A 18650 Литиум Батерија 12000mah Капацитетот на Литиум Батерија Вклучувајќи Заштитна Плоча + 12v Батерија Полнач Бесплатен превозот

12v 12A 18650 Литиум Батерија 12000mah Капацитетот на Литиум Батерија Вклучувајќи Заштитна Плоча + 12v Батерија Полнач Бесплатен

DEN 2376.00
DEN 1711.00

Достапност
Производот е достапен


Над големина : 112 * 70 * 56 MM тежина : 0.9 КГ
Технички параметри :
Номиналниот напон : 12 V
Влезен напон : 12.6 V
Излезен напон : 9 V-12.6 V
Капацитетот на батеријата : 12000m Ah (12 Ah)
Ве молиме имајте во предвид големината според вашите потреби , ако не се забелешка големината , сите случајни испорака.
Целокупната тежина : ≤ 900
Внатре со заштита коло : overcharge , со текот на испуштање , во текот тековната, краток спој заштита
Пакување : Сина ПВЦ
1 : Потребна посветена на литиум батерија полнач ; постојан струја и напон ;
2 : Полнење напон : 12.6 V
3 : Полнење на струјата : ≤ 5 A
4 : Кога појавување на полначот станува исполнет со црвена зелена
[ Батеријата празнење барања] :
1 : Влез : 5.5 * 2.1 женски plug жица
2 : Излез : 2 20 # линија , должина 150mm
3 : максимална моментален струја : 15 A
4 : Максимум оперативни струја : 10 A
[ Фактура ] :
1 : 12 V-12 Ah литиум група
Опсегот на примена :
Сите 12 V електрични апарати , автомобил мие опрема, јаглен , xenon светилка , заменете 12 V батерија , инструменти , микрофони , монитори , електрични класи , различни од 12 V светлина бар .
[ Литиум ] предност :
Мали димензии, мала тежина, голем капацитет, заштита на животната средина, без меморија ефект.
2 е моќта на избор за преносни електронски уреди , но повеќе деликатна литиум батерија , користење ве молиме имајте го следново на ум .
[ Литиум ] знаење :
1 мора да користите стандарден литиум батерија полнач 12.6 V .
2 големи тековната празнење е забрането .
3 . Забрана на испуштање, една клетка напон треба да не падне под 2.5 V.
4 . Забрането расклопување , краток спој на батеријата , најверојатно предизвикано од краток спој оган.
5 Температура 0-60 °C

Кон својствата

Номиналниот Капацитет:
12000MAH
Тежина:
1KG
Напон:
12.6V
Големина:
167 * 70 * 37MM /112 * 70 * 56MM
Бренд Име:
VariCore
Број На Модел На:
YQ БАТЕРИЈАТА ПАКЕТ
Тип:
Li-Ion
Примена:
Надворешна / преносни електронски алатки
Надворешното пакување:

Производи во категоријата

Добредојде!Дел број : BOS 14.4 НА особини и АПЛИКАЦИИ : Одговара Bos Алатки : 13614 136142 G 15614 1661 1661 K 22614 23614 32614 326142 G 33

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Roomb500Одговара Roomb Алатки : Roomb 500,Roomb 510 ,Roomb 527,Roomb 530,Roomb 532,Roomb 535, Roomb 537,Roomb 540,Roomb 550,Roomb 560,Roomb 562,Roomb 570, Roomb 577, Roomb 580,

Номинална напон : 3.7 V Номинална капацитет : 2600mah Полнење напон : DC 4.2 V напон Заштита : 2.5 V4.2 V Максимално пол

1 Замена на лаптоп батеријата2 Високквалитет lilon клетки, безбеден и удобен3 Во текот на полнење и празнењ

Добредојде!Дел број : BOS 12 VC КАРАКТЕРИСТИКИ & АПЛИКАЦИИ : Одговара Bos Алатки : 3300 K 3305 K 330 K 3310 K 3315 K 3500 ABS 12 M2 ABS

Добредојде!Дел број : Festool12 C КАРАКТЕРИСТИКИ & АПЛИКАЦИИ : Одговара Festool Алатки : TDK12, C12 и C12 ДУО cordless вежбиЗ

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Dys 21.6 БОдговара Dys Алатки : V6 Dyson DC59,DC62,DC72,96587402Заменете Dys оригинална батерија : 96587402Напон : 21.6 VКлетка : LiionК

применливи опсеготСите 12 v електрични опрема, машина за перење опрема, јаглен, хернија светилка, наместо

2 парчиња Winston Li Fe YPO4 Батеријата 400 AHA (А) литиум јонска батерија за електрична Возило / aux / UPS / енергија за

Добредојде!HSC Хит 7.2 VОдговара Хит Алатки : DN10 DSAОдговара Модел : NR90 GC2, NR90 GC3, D 10d B, D 10 DC, DN 10 DAT, DN 10 DSA, DN 10 DVA, DN 6

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Parámetros técnicos del paquete де baterías : 1, Tensión номинална : 12 V Capacidad номинална : 34000 Mah 3, ла corriente máxima де carga : 3800ma 4, corriente m

Литиум батерија на солена вода, по ладење, внимателно излупете исклучување на кожата, а потоа ја батериј

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Добредојде!DYS 21.6 VAОдговара Dys Алатки : DC16,DC16 Животинско / Root6,DC16 РОЗОВА,DC16 ISSEY MIYAKEЗаменете Dys оригинална бат

Добредојде!HSC Хит 7.2 VОдговара Хит Алатки : DN10 DSAОдговара Модел : NR90 GC2, NR90 GC3, D 10d B, D 10 DC, DN 10 DAT, DN 10 DSA, DN 10 DVA, DN 6

Апликацијата Ова место заварување игла може да се примени на никел метал hydride батерии, никелкадмиум бат

Техничките параметри на : Номинален напон : 12 v влезен напон : 12.6 V Излезен напон : 9 V да 12.6 V Батерија капаци

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Модел : AAA Батерија ПакетНапон : 7.2 vКапацитет : 800m AhПакет големина : 10 mm (дијаметар), на 60mm (ширина), 44 mm (долж

Добредојде!Hilti14.4 VAОдговара Hilti Алатки : HILTI SF144А, SF 144А КЗК 14.4 V, SFH 144А КЗК 14.4 V, SIW 144А КЗК Влијание Клуч, СИД 144

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се до

Добредојде!Makita 7.2 VBОдговара Makita Алатки : BL7010,CL070 D,CL070 DS,CL070 DZ,CL072 DS,CL072 DZ,DF010 D,DF010 DS,DF010 DSE,DF010 DZ,GN900 S,GN900 SE,GN900 SEP4,GN

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Please wait...