0
clear
  • 12v 12A 18650 Литиум Батерија 12000mah Капацитетот на Литиум Батерија Вклучувајќи Заштитна Плоча + 12v Батерија Полнач Бесплатен превозот
  • -20%
  • -20%
12v 12A 18650 Литиум Батерија 12000mah Капацитетот на Литиум Батерија Вклучувајќи Заштитна Плоча + 12v Батерија Полнач Бесплатен превозот

12v 12A 18650 Литиум Батерија 12000mah Капацитетот на Литиум Батерија Вклучувајќи Заштитна Плоча + 12v Батерија Полнач Бесплатен

DEN 2376.00
DEN 1711.00

Достапност
Производот е достапен


Над големина : 112 * 70 * 56 MM тежина : 0.9 КГ
Технички параметри :
Номиналниот напон : 12 V
Влезен напон : 12.6 V
Излезен напон : 9 V-12.6 V
Капацитетот на батеријата : 12000m Ah (12 Ah)
Ве молиме имајте во предвид големината според вашите потреби , ако не се забелешка големината , сите случајни испорака.
Целокупната тежина : ≤ 900
Внатре со заштита коло : overcharge , со текот на испуштање , во текот тековната, краток спој заштита
Пакување : Сина ПВЦ
1 : Потребна посветена на литиум батерија полнач ; постојан струја и напон ;
2 : Полнење напон : 12.6 V
3 : Полнење на струјата : ≤ 5 A
4 : Кога појавување на полначот станува исполнет со црвена зелена
[ Батеријата празнење барања] :
1 : Влез : 5.5 * 2.1 женски plug жица
2 : Излез : 2 20 # линија , должина 150mm
3 : максимална моментален струја : 15 A
4 : Максимум оперативни струја : 10 A
[ Фактура ] :
1 : 12 V-12 Ah литиум група
Опсегот на примена :
Сите 12 V електрични апарати , автомобил мие опрема, јаглен , xenon светилка , заменете 12 V батерија , инструменти , микрофони , монитори , електрични класи , различни од 12 V светлина бар .
[ Литиум ] предност :
Мали димензии, мала тежина, голем капацитет, заштита на животната средина, без меморија ефект.
2 е моќта на избор за преносни електронски уреди , но повеќе деликатна литиум батерија , користење ве молиме имајте го следново на ум .
[ Литиум ] знаење :
1 мора да користите стандарден литиум батерија полнач 12.6 V .
2 големи тековната празнење е забрането .
3 . Забрана на испуштање, една клетка напон треба да не падне под 2.5 V.
4 . Забрането расклопување , краток спој на батеријата , најверојатно предизвикано од краток спој оган.
5 Температура 0-60 °C

Кон својствата

Номиналниот Капацитет:
12000MAH
Тежина:
1KG
Напон:
12.6V
Големина:
167 * 70 * 37MM /112 * 70 * 56MM
Бренд Име:
VariCore
Број На Модел На:
YQ БАТЕРИЈАТА ПАКЕТ
Тип:
Li-Ion
Примена:
Надворешна / преносни електронски алатки
Надворешното пакување:

Производи во категоријата

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Добредојде!Дел број : BOS 7.2 VB КАРАКТЕРИСТИКИ & АПЛИКАЦИИ : Одговара Bos Алатки : GBM 7.2,GBM 7.2 VE1,GBM 7.2 VES2,GDR50,GNS 7.2 V,GSR

Добредојде!BOS 9.6 VB КАРАКТЕРИСТИКИ & АПЛИКАЦИИ : Одговара Bos Алатки : GBB 9.6 VES1 GBM 9.6 VES1 GBM 9.6 VES2 GBM 9.6 VES3 GBM 9.6 VSP3 ГД

Добредојде!ДЕ 18 VAОдговара Dew Алатки : DC212 DC212 KA DC330 DC330 K DC330 KA DC330 KB DC330 N DC380 KA DC380 KB DC380 N DC385 DC385 K DC390 DC390 K DC390 KA DC390

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Добредојде!Hilti14.4 VAОдговара Hilti Алатки : HILTI SF144А, SF 144А КЗК 14.4 V, SFH 144А КЗК 14.4 V, SIW 144А КЗК Влијание Клуч, СИД 144

Апликацијата Ова место заварување игла може да се примени на никел метал hydride батерии, никелкадмиум бат

Добредојде!Дел број : BOS36 V КАРАКТЕРИСТИКИ & АПЛИКАЦИИ : Одговара Bos Алатки : 11536 C,11536 C1,11536 C2,11536 VSR,1651 K,1671 B,1671

Добредојде!Makita 12 VBОдговара Мак Алатки : 5092 D,5092 DW,6011 D,6011 DWЗаменете Мак оригинална батерија : 1210,6322775,5092 D,6011

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Dys 21.6 БОдговара Dys Алатки : V6 Dyson DC59,DC62,DC72,96587402Заменете Dys оригинална батерија : 96587402Напон : 21.6 VКлетка : LiionК

1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 1 година гаранци

Литиум батерија на солена вода, по ладење, внимателно излупете исклучување на кожата, а потоа ја батериј

Добредојде!Дел број : BOS 14.4 НА особини и АПЛИКАЦИИ : Одговара Bos Алатки : 13614 136142 G 15614 1661 1661 K 22614 23614 32614 326142 G 33

Добредојде!DYS 21.6 VAОдговара Dys Алатки : DC16,DC16 Животинско / Root6,DC16 РОЗОВА,DC16 ISSEY MIYAKEЗаменете Dys оригинална бат

Please wait...