0
clear
  • DIY 5D Дијамант Сликарство Прекрасна Планина Падне Дијамант Везови Крстот Бод Целосна Вежба Плоштадот Rhinestones Дома Декор
  • -20%
  • -20%
DIY 5D Дијамант Сликарство Прекрасна Планина Падне Дијамант Везови Крстот Бод Целосна Вежба Плоштадот Rhinestones Дома Декор

DIY 5D Дијамант Сликарство Прекрасна Планина Падне Дијамант Везови Крстот Бод Целосна Вежба Плоштадот Rhinestones Дома Декор

DEN 314.88
DEN 240.00

Достапност
Производот е достапен


Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка! DIY дијаманти pasting колекции.
Ние се продава дијамант сликарство материјал е Зелена смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило ткаенина. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. не квалитет проблем). Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.
diy дијамант слика за полнење :
1. Доволно смола дијаманти.
2. Платно ткаенина HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост :
1. Референца пред операцијата чекори.
2. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
3. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Кон својствата

Големина:
20x25cm, 30*40cm, 40*50cm, 50x60cm
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Бренд Име:
MOONZERO
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
Еден
Дијамант форма:
Плоштад
Шаблон Тип:
Сценско
Рамка:
No
Тип:
Комплет За Шиење
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
пејст сликарство
Крстот бод колекции внатрешни detaill:
смола честички Основната ткаенина Цртежи Форцепс
Крстот бод на Одлуки:
Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип:
дијамант везови
Подарок за:
Пријатели на семејството роденден празник
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Алатки тип:
Пинцети Pick-Up Алатки
Крстот бод државата:
Недовршениот Треба рачно изработени

Производи во категоријата

1 : Поради ограничувањето на мерење, вистинската големина сигурно ќе имате некои мали грешки (помалку од

Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас.Ние може да обичај било која големина е за вас, а ние можем

Alice земјата на чудата Дијамант Везови 5 D Сликарство Крстот Бод Мозаик Шема круг Кристал везана подарок Д

За Фото ОбичајТоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да

Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата 6 Брза испорака; 7 Комбин

Име на производ : DIY Дијамант СликарствоБренд : ангел е ракаДијамант тип : 2,5 mm Плоштадот ДијамантУпотреб

се Најде соодветствува дијаманти користејќи checkлиста извезена од страна на платно Лифт дијаманти со ве

Имаме направено 5 година fo смола дупчење Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор Пост воздух ma

Ние ќе го реши проблемот.Производ Спецификите и Фото ШоуВнимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рам

5d Рубикова Коцка Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Accesorios Maquina Де Coser Бесплатен Превозот Дијамант Везови

Тоа само ќе ве однесе 1 минута Но купувачот треба плати се врати превозот Ако сликата е комплексен, мала

Сите се виси на diy дијамант сликарство на вашето семејство ."П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Дра

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Пад На ПревозотИмаме Најдобар Ква

(Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисп

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти Време на испорака :

Ви благодариме за вашата поддршка и сите!услугаВи благодариме многу за да изберете ние,Ние секогаш се о

Ние секогаш проверете автомобил efully пред испраќање на стоката, сепак производи може да добијат оштетув

(пребарување "costom" во мојата продавница)П : Како можам да го испратам мојот сопствени фотографии за вас?A :

Мозаикот сликарство не HD слика.5 mm (како што се на Пиксели од сликата)."П : Дали дијамант вежба платно завр

Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу доб

П : Колку време ќе можете да го испратите производи?A : почитувани, општо земено, ние ќе испрати пратката в

Обезбеди бесплатен превозот преку Кина пост воздух mail ,Ali Express Стандард на Превозот и e Packet Ако сакате да

За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содр

Ние обично го пополните долниот декларираната цена да ви помогне да се избегне тарифа И ние ќе ви одгово

П : Е овој производ полна со дијаманти?A : да почитувани,целата слика на плоштадот смола вежба .■DIY произв

Please wait...