0
clear
  • ДИНГ LI ШИ ЏИЈА XH 12Pcs 18650 батерии 3.7 V 9900mah Висок капацитет Li-ion Батерија за Светло копче за литиум батерија
  • -20%
  • -20%
ДИНГ LI ШИ ЏИЈА XH 12Pcs 18650 батерии 3.7 V 9900mah Висок капацитет Li-ion Батерија за Светло копче за литиум батерија

ДИНГ LI ШИ ЏИЈА XH 12Pcs 18650 батерии 3.7 V 9900mah Висок капацитет Li-ion Батерија за Светло копче за литиум батерија

DEN 705.12

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот : Тип : Li-Ion Номиналниот Капацитет : 9900m Ah Број на Модел : 18650 Номинален Напон : 3.7 v Големина : 18*65mm Стандарден Напон : 3.6 V-4.2 V Полнење Напон : 4.20+/-0.03 V Празнење Отсечени Напон : 2.75 V Висина : 65.0+/-1.0 mm (2.56 во) Должина : 65mm, со Дијаметар : 18mm Безбеден и еколошки. 100% Сосема Нов и Висок квалитет. 18650 батерија li-ion литиум батерија. Погоден за ласерски покажувач, фенерче факелот и други електроника производи. Напомена : напон намалува кога тоа е работа, и тоа не може да биде помалку од 2.75 V, спротивно на батеријата ќе се скршени.

Кон својствата

Номиналниот Напон:
3.7 V
Број На Модел На:
Батерија 18650
Големина:
18650
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
ДИНГ LI ШИ ЏИЈА
Батеријата Број:
12
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
9900
Замена На Батеријата:
No

Производи во категоријата

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :504261Димензија : Дебелина(± 0.4)

Ве молиме изберете ја вашата големина и оставете порака на вашиот налог,или ние ќе ви ја испратиме нашат

Спецификации : Големина : 9 Volt(6 F22) Напон : 8.4 v (МНОГУ Важно да се знае ова,тоа значи нормален работен напон

спецификација : ncr18650b не се имуни клетки батерија 18650 3.7 V 3400 m Ah Батерија + Бесплатен Превозот, 100% автентич

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :505860Димензија : Дебелина(± 0.4)

AT&Т : 104 Батеријата Штала : BAT511 Dantona : се БОРАТ511, BATT511 Империја : CPB487, CPB487 Energizer : ERP511, ERP511 МОБ : 26400, 86400, GETL26400 Ме

Модел : ЕЛ 356378Димензија : Дебелина(± 0.2)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)3.5x63x78Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 2000m AhОколу

Модел : ЕЛ 5570100Димензија : Дебелина(± 0.3)x Width(± 2)x Length(± 3)(mm)5.5×70×100Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 3900m AhОко

BTY 4*AA3000 серија 850mah АА 1.2 V Батерија +BTY802 АА / AAA Батерија Полнач ЕУ ПолначКарактеристикиВисоки перформанси

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :394285Димензија : Дебелина(± 0.4)

Производ Вовед : Предности на Ниско самоотпуштање на батеријата : 1, Висока обвинет за задржување на стап

..3.7 V 100m Ah 751517 литиум полимер батерија CX10 CX12 JJ810 Далечински Quadrocopter Lipo bettery 3.7 V Lipo 3.7 vНапон : 3.7 VМоменталната

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Апликација1.Телекомуникациски : мобилен телефон, веб телефон, interphone,

Карактеристики : 1 Тоа може да ви наплати 4pcs контролори во исто време.2 Своето полнење со дизајн на импулс

Please wait...