0
clear
  • Висок квалитет 10KG 30/22 DC 6V 24V 12V Electromagnet Кревање Електромагнетниот Морон Држи Електрични Магнет,прифати нестандардни обичај
  • -20%
  • -20%
Висок квалитет 10KG 30/22 DC 6V 24V 12V Electromagnet Кревање Електромагнетниот Морон Држи Електрични Магнет,прифати нестандардни обичај

Висок квалитет 10KG 30/22 DC 6V 24V 12V Electromagnet Кревање Електромагнетниот Морон Држи Електрични Магнет,прифати нестандардни

DEN 230.88

Достапност
Производот е достапен

3
13/27
13
5
27
3
1
1
13/30
13
5
30
3
1
1
20/15
20
8
15
4
2
2.5
20
36/38
36
38
5
25
40/20
40
18
20
5
3.5
25/11
25
10
11
4
2
5
25/20
25
12
20
4
2
5
30/22
30
12
22
4
3
10
30/25
30
12
25
4
3
12
34/18
34
16
18
4
3
18
34/25
34
16
25
5
3.(Ако дебелината се намалува, вшмукување се намалува)
6、 објектот да бидат вовлечени мора да бидат блиски , средината не може да се прошарани со предмети или празнини
!!! Спротивно на било какви услови, вшмукување ќе се намали, не максимално вшмукување.
Белешки : Ние често промените lables за удобен производство! Ве молиме не се грижи за тоа!
Електрични кревање на магнет. !!! Ве молиме да обрнете внимание кога ќе сакате да го купите.
Ако ви треба друг модел , ве молиме кликнете на модел во табелата
Модел
D(mm)
D(mm)
H(mm)
М
Моќност(W)
Вшмукување(KG)
10/10
10
4
10
2
1
0.
Температурата во рок од 130 степени.
Моќен и компактен.
Модел : 30/22 Предмет : Одржување на Електрични Магнет Влезен Напон : DC 6 V 12 V 24 V Опционални(Забелешка,12 V default) Потрошувачка на Енергија : 3 W Држи Сила : 10kg.
Не-стандардни може да биде обичај,Минималната дебелина може да биде 4 MM. Одби да го оспори, на ваш сопствен ризик.
Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални објект, итн
вшмукување значи повеќе од 5cm во дебелина, површина грубост, површината е поголема од крст-пресек областа на electromagnet и максимално вшмукување целосно се вклопуваат заедно на железо-базирани материјал.
Electromagnet во работна состојба електромагнетни конверзија би производство на одредена количина на топлинска, електрична енергија почесто на повисока температура, која е нормален феномен.
Мазна и рамна површина.
3、 објектот да бидат вовлечени мора да биде рамен и чист .5
25
40/25
40
18
25
5
4
30
49/21
49
23
21
6
5
40
50/27
50
23
27
6
6
50
50/30
50
23
30
6
7
60
59/34
59
27
34
8
10
70
65/30
65
26
30
8
10
80
65/60
65
27
60
8
16
100
70/9
Автомобил табличка
70
32
9
5
9
15
70/10
Автомобил табличка
70
32
10
5
9
20
80/10
Автомобил табличка
80
34
10
5
9
25
80/38
80
34
38
8
12
100
80/38
80
34
38
8
13
120
80/80
80
37
80
10
20
200
100/40
100
42
40
10
12
150
100/40
100
42
40
10
13
200
120/40
120
58
40
12
15
300
120/50
120
58
50
12
15
350
120/70
120
58
70
12
15
400
Кликни за да се купи
150/50
150
80
50
14
15
500
160/50
160
80
50
14
15
600
Не-стандардни може да биде обичај,Минималната дебелина може да биде 4 MM.
2、 Правилна употреба на напојување, отценети напон.
Ниска потрошувачка и сигурен.
Белешки : Ние често промените lables за удобен производство! Ве молиме не се грижи за тоа!
!!! Мерки на претпазливост !!! :
Електромагнети мора да ги исполнуваат следните услови за да се постигне максимално вшмукување :
1、објектот да бидат вовлечени мора да има добра магнетни пропустливост .

Кон својствата

боја:
6V, 12V, 24V, 36V, Други големина обичај
Обликот:
Стап
Тип:
Електромагнетниот
Бренд Име:
qgt
Примена:
Индустриски Магнет
Број На Модел На:
BR30/22
Композитни:
ретки земјата магнет
Објектот:
Држење Електрични Магнет
Влезен Напон:
DC 6V 12V 24V Опционални(Забелешка,12V стандардно)
Потрошувачка на енергија:
3W
Држи Сила:
10KG
Материјал:
Метал
боја:
сребрена

Производи во категоријата

Не грижете се за пакување, бидејќи на своите безбедна и силна надворешното пакување.Префрлување регула

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Формула См 2 O 3 99.99%Молекуларна Тежина 348.8Изглед бледо жолтаSolubility Нерастворливи во вода, умерено раствор

!!! Ве молиме да обрнете внимание кога ќе сакате да го купите.Ниска потрошувачка и сигурен.2、 Правилна

12 176°F (80°C) 590°F (310°C) 7.4 KOe >20 KOe 4042 MGOe N45 SH 13 Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако ние може да би

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

ние ќе бидеме така жал ми е за тоа ,но тоа ќе биде aslo силна ,и не влијае да се користи .Answer : ___________________________ N

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Димензии : Дијаметар 12.00 x 1.00 m

8 Килограми >11.3 Килограми >11.8 KOe >30 KOe 3638 MGOeТермички Карактеристики Neodymium Материјал Тип На Термичка Експан

Добредојдовте крајните корисници, големо, дистрибутери од целиот свет купување на нашите силни магнети

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

бор Б гранули 1 грама 99.99% чистота запечатени во ампулата под аргон .Ве молиме да ја посетите мојата прод

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Please wait...