0
clear
  • Вистински Bicicleta Eletrica Електричен Велосипед Комплет 48v1000w Bbs03/bbshd 8fun Bafang Средината Вози Мотор Колекции За Електрични Или Масти Ebike
  • -20%
  • -20%
Вистински Bicicleta Eletrica Електричен Велосипед Комплет 48v1000w Bbs03/bbshd 8fun Bafang Средината Вози Мотор Колекции За Електрични Или Масти Ebike

Вистински Bicicleta Eletrica Електричен Велосипед Комплет 48v1000w Bbs03/bbshd 8fun Bafang Средината Вози Мотор Колекции За

DEN 32927.52
DEN 31281.00

Достапност
Производот е достапен

• Гаранција Една година гаранција. 15 дена до една година : Ние ќе ги покрие враќање поштарина.И Масти гуми Велосипеди со 100mm или 120mm широк дното заградата школка. Сите производи ние сме производство на одразуваат нашите интереси и професионалност.Ореви 1set 10.Чудак 1pair 7.Без разлика дали сте во потрага за e-циклуси за communiting,турнеја или случаен,ние може да ви помогне со најдобар избор!
Корисни Совети : • Царина Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне или да плаќаат малку царина.Палец гас 1set 5. (Зрнеста/Циклус) Ефикасност (%) ≥ 80 за Намалување на Односот на 1 : 21.6 IP IP 65 Бучава Одделение (d B) Сертификати CE / EN 14764/ ROHS Температурата на работа -20-45 ℃ Сол Spary Тест Стандард(h) 96
Пакување Листа : 1. СПЕЦИФИКАЦИИ Основни Податоци Функција Позиција Средината на Мотор E-Кочница Да Воланот Дијаметар (Инчи) Изборен Gearsensor Функција Да Изградба Опрема вози Светлина Диск Капацитет 6 /3(макс) Номинална Напон (DCV) 43/48 (DCV / W) n0 (Rpm) 140/160 Номинална Моќност (W) 1000 Понатаму Спецификации n T(Rpm) 100/116 Брзо Откривање Сигнал 1 Макс вртежен момент Од 160 м Н.) широк дното заградата школка и 35mm внатре дијаметар. • Пакување&Испорака 5 Слој Двоен Ѕид Картон,и DHL,FEDEX,ТНТ,EMS за превозот choise. Во рок од 15 дена(база на испорака на податоци) : Ние ќе ги покрие круг патување превозот поштенски.Можете да оставите порака кога ставање на ред за тоа колку вредноста што би сакале да ги пријавуваат.
C965 LCD дисплеј и 850 C боја на екранот за избор.Со интегрирана брзински сензор, ова средината-вози мотор, кој е компатибилен со 68-120mm дното заграда, има номинална моќност 1000 W, намалување на односот на 1 : 21. Дали возење на планински велосипед низ шума песна,качување на ридовите на крст велосипед, почна да вика по ридовите на патот велосипед или влечење на децата низ ознака заедно, неколку работи се победи на забава и exhilaration на велосипедизмот.
Некои корисни подароци за DIY :
За Нас :
Ние веруваме дека велосипедизмот е за секого, не само се вклопуваат и младите. Многу силна и ефикасна, овој мотор во голема мера го подобрува јава радост и се погодни за планински велосипеди и песок велосипеди, кои се омилени на велосипедисти кои сакаат предизвици, како и транспорт на велосипеди.Bafang централниот Мотор(со интегриран контролер и ПА сензор) 1pcs 2.9 и максимален вртежен момент од 160 м Н. • Политика на враќање ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети и тоа е единствената причина на производот себе како дефект,штета,нешто што е продавачот е грешка,не купувачот е личен избор или неуспехот да се користи.Брзината на сензорот и Магнет 1set 8.
Во споредба со нормална верзија,имаме две дополнителни конектори : пред светилка и опрема сензор.

Кон својствата

боја:
BB68mm 44T C965, BB68mm 44T 850C, BB68mm 46T C965, BB68mm 46T 850C, BB100mm 44T C965, BB100mm 44T 850C, BB100mm 46T C965, BB100mm 46T 850C, BB120mm 44T C965, BB120mm 44T 850C, BB120mm 46T C965, BB120mm 46T 850C
Бренд Име:
Моќ Опкружувачки
Тип На Мотор:
Страна Обесени Мотор
Wattage:
> 400w
Напон:
48V
дизајн:
Brushless
Bafang моторни Модел:
BBS03
Bafang Wattage:
1000W
Контролор:
дизајниран во внатрешноста на моторот
Екранот:
C965/850C
боја:
Црна
Дното Заградата големина:
68mm/100mm/120mm

Производи во категоријата

бесплатни shippping 80 W 24v 4 инчен двојно вратило електрично тркало центар моторни електричен мотор скутери е

Оваа предвози мотор, кој е компатибилен со диск сопирачка, има номинална моќност од 250 W, намалување на од

Висок вртежен момент E велосипед Мотор BLDC Gearless Зборуваше Моторни 72v 5000w За Bicicleta Електричен Велосипед Пла

4" 80 W 36 V двојно вратило електричен скутер моторни комплет електричен мотор скутер делови електричен вел

12inch 36 V 250 W пред целото тркало центар мотор ,електричен велосипед комплет ,електричен мотор за велосипед

На LCD екранот може да се покаже за Брзина / Далечина / RPM / Власт.3) Ако предметите се покажа за да се неисп

Тоа е погоден за искачување со наклон и може да се вчита голема тежина.За превозот време : Обично : 1 На Пр

3) Ако предметите се покажа за да се неисправни во политика на враќање или оштетени за време на транспорт

36 V / 48 V 1000 W Електричен велосипед конверзија комплет 4000 RPM Централната се Вози со Голема Брзина, Brushless DC mesi

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EM

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EM

Со 5 STRAS ПОВРАТНИ информации, контактирајте го нашиот услугата на купувачи, ќе го добиете нашата продавн

1500 W 48 V DC brushless мотор, Електричен Скутер мотор , 2 тркала електричен скутер мотор ,Електрични eскутер велос

П : Неисправни Производи : : ве Молиме не го знакот на превозот сметка ако производи е дефектен , тоа е пре

MY1018 250 W 450 W 24 V36 V DC Моторни Четка за полнење За DIY 22"28" Тркало Велосипеди Ebike Велосипед Конверзија Комплет Е

Моторни Type : HighSpeed BLDC brushless Мотор4.ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги Ако имате било какви про

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

На opional батеријата за да изберете.2028" тркала Предните тркала 48v 500w e велосипед конверзија комплет со 48v 16ah

бесплатни shippping 80 W 24 V 4 инчен еден вратило brushless центар моторни електрично тркало центар моторни електри

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2...

Ова електрична handlebar може да се прилагоди на моторни тркала за напред или backword насока железо core : DW350 лами

Бесплатен превозот BPM 36v 500w Електричен велосипед центар моторни насочена дизајн предното или задното 500w

Се враќа кои не ги исполнуваат нашата политика нема да биде прифатена и ќе биде испратена назад до клиен

Модел : ОБЕДИНАТ МОТОРНИ MY68122 П : Боја Разлика& изгребани : A : сликите ги покажуваат во нашата продавница е

5" 150 W 36 V електричен скутер моторни комплет електричен скутер центар моторни комплет за schwinn скутер елек

Синџир тркала 1pcs ( Можете да изберете 46 T или 44 T или 42 T ) 6 Во споредба со нормална верзија,имаме две дополн

10" 350 W 24v електричен мотор скутер , електричен мотор за инвалидска количка , електрични brushless центар мотор

Please wait...