0
clear
  • На RC522 RFID модул RFID RF читач на картички IC card индукција модул испрати картичка податоци
  • -20%
  • -20%
На RC522 RFID модул RFID RF читач на картички IC card индукција модул испрати картичка податоци

На RC522 RFID модул RFID RF читач на картички IC card индукција модул испрати картичка податоци

DEN 426.24

Достапност
Производот е достапен

Дигитални дел обработка ISO14443 A рамка и откривањето на грешката. СТР RC522 ефикасност е многу стабилна, поздрави најголемиот дел набавки.
Интерфејс како што е прикажано погоре : PCB одбор во близина P1 е првиот pin, СКОПЈЕ
Информации како што следува :
1 Шематски
2 програма код
3 упатство
Листата на стоки
1.IC
Два, [главниот чип]
МФ RC522 е високо интегриран читач на картички за 13. MFRC522 поддржува MIFARE серија на повеќе high-speed не-контакт комуникација, две-начин на трансфер на податоци го оценувате до 424kbit/s.56 MHz под сите видови на пасивни не-контакт комуникација режим и протокол.PCB преземете : pan.3 V, преку SPI интерфејс едноставен неколку линии може да биде директно поврзан со било кој корисник на ПРОЦЕСОРОТ плоча комуникација, може да се обезбеди стабилен и сигурен модул работи, прочитајте картичка далечина;
Answer : ___________________________ Note : модул интерфејс може да се менува во согласност со барањата на клиентот;
Четири, [технички параметри]
Точка Бр : MF522-НА
Работат на струјата : 13 - 26m A/ DC 3.RFID одбор на
Бела 2. Покрај тоа, исто така, го поддржува брзо CRYPTO1 алгоритам за енкрипција, јазикот на MIFARE серија на производи.3 V
Мирување на струјата : 10-13m A/ DC 3.
Производ големина
ГОЛЕМИНА.3 V
Ноќна струја : Прочитајте картичка растојание : 0 ~ 60mm (Mifare1 картичка)
Интерфејс : SPI
Трансфер на податоци го оценувате : Max 10 Mbit/s
Поддршка картичка тип : Mifare1 s50 на унодц, Mifare1 S70, Mifare Ultra Light Mifare Про, Mifare Desfire
Физички карактеристики : големина : 40mm * 64mm
Наука За Животната Средина
Оперативен температура : -20 - 80 целзиусови степени
Складирање температура : -40 - 85 целзиусови степени
Влажност : релативна влажност 5% - 95%
Пет, [техничка поддршка]
Овој модул не обезбедува техничка поддршка,
Не сакам да се каже дека одборот не е проблем. Како нов член на 13. Многу добра разлика помеѓу задната страна на чипот и огледалото е толку мазни како на оригиналниот увезени нови!
. Поддршка 14443 A компатибилен transponder сигнал. Овој модул може да биде директно натоварена во различни читач на картички мувла. МФ RC522 користи напредни модулација и demodulation концепти, целосно интегрирана во 13. Тоа се користи за да комуницира со домаќин помалку сериска комуникација, и според различни потреби на корисниците, одберете SPI, ЖИТО или сериски UART на владата, која доведува до намалување на конекција, за да ја намали големината на PCB одбор, намалување на трошоците. Модулот се користи напон е 3.56 MHz безконтактни комуникација,
Е NXP друштвото за "три табела" Примена на лансирањето на низок напон, ниска цена, со мал волумен на безконтактни картичка чип читателот, интелигентни инструмент и преносни рачни уреди е подобар избор за развој на.com/s/1nv H7 T5v
Производ слика
Нашите предности, употребата на нови производи увезени М.

Кон својствата

Вид:
Внатрешна
Тип:
Жичен
Бренд Име:
KEFU
Преносот Го Оценувате:
.

Производи во категоријата

Голема количина позитивно, поддршка прилагодување, добредојдени да се консултирате со услуги на клиент

Рутер режим Во овој режим, уредот е еквивалентно на безжичен рутер, жичен интерфејс како WAN, LAN.Карактери

Huawei E3276 4 G LTE Cat4 150 Mbps USB Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit / s download токму 150 MBi

04, и е инсталирана со Самба, NFS, SSH, FTP и други вградени заеднички алатки за развој и слики од екранот се как

Huawei E8372h607 4 G Мобилни Wi Fi dongle Технички Спецификации : * LTE Catgory 4 Стап* Чипсет : Huawei Hisilicon* Поддршка на ФЛОПИLTE /

ОСНОВНИ Печат 2 BS2 smart автомобил контрола чипОдлуки коло дијаграмU S На Паралаксата Компанијата започна О

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Модел : 62230 ANHMW Интерфејс : МИНИ PCIE Стандард за Безжични : 802.11 a / b / g

90 дена гаранција9 во новиотОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Компатибилен со

Карактеристики : 1 Zigbee Ethernet порта, Ethernet дел усвојува ARM чип, сите чипови се интегрирани со матична плоча, н

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет На Intel® PRO / Безжична Мрежна Конекција е интегриран уред за Безжична

Во прилог на задржување на карактеристиките на Ubuntu јадрото на системот, исто така, ги вклучува следниве

HUAWEI E8131 3 G Wi Fi hotspot место е мобилен Wi Fi dongle но, како и 3 G USB Модем HUAWEI E8131 Wi Fi dongle може поддршка до 5 корисници д

Опис : 802.11 AC и Bluetooth 4.2 комбо картичка 100% сосема нов и висок квалитет Бренд : за Dell за DELL Модел : за DELL XPS 12 13 15

На LRЛИНК 10 G lan картичка им овозможува на корисниците да се кандидира на безбедна мрежа на животната сред

32bit / 66 MHz PCI мрежен интерфејс картичка кои содржат два независни Gigabit порти на еден PCI адаптер...

Спецификации : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Чипсет : за Realtek RTL8111 EАвтобус Начини : PCIE X1Компатибилен Слот

( Корисници треба да ги развиваат нивните сопствени два пати, можете да испратите ПАКЕТИ, развојот На жи

Модул функција1 поддршка дигитални МИКРОФОН2 пониска потрошувачка на енергија3 внатрешната интеграциј

.Постојат многу протоколи : TCP / IP, UDP, ARP, HTTP, UIP и така натаму.WEB СЕРВЕРОТОбезбеди 10 експерименти и изворнио

Winyao E350 T4 се базира на intel I350 AM4 Gigabit Ethernet Контролер Е PCIЕкспрес X4 мрежен интерфејс картичка која содржи Чет

Професионален дизајн Неодамна се најде дека одбор беше копирани, но ах.. Еј!USB линија може да се постигне

Cameralink развој одбор, додека Целосна поддршка на владата и База на владата, сликата на податоци може да се

Please wait...