0
clear
  • Двојно 9V 25W TALEMA Плоштадот PCB Заварување Плоча Запечатување Toroidal Трансформатор 25VA
  • -20%
  • -20%
Двојно 9V 25W TALEMA Плоштадот PCB Заварување Плоча Запечатување Toroidal Трансформатор 25VA

Двојно 9V 25W TALEMA Плоштадот PCB Заварување Плоча Запечатување Toroidal Трансформатор 25VA

DEN 1848.00

Достапност
Производот е достапен


Висок квалитет на низок профил, куќишта toroidal трансформатори со две 115 V, 50/60 Hz основно
windings погодни за поврзување во серија да 230 V снабдување, или паралелно да 115 V снабдување. Близнаци
средно windings може да бидат поврзани во серија или паралелно или се користат самостојно.
• Многу Мали димензии и мала тежина во споредба со традиционалните наредени ламиниране видови.
• Исклучително ниско ниво на зрачеше магнетното поле
• Многу ниска бучава предизвикана (потпевнувам)
• Многу ниско железо загуба.
• 100% електрични и флеш тестирани
• Висок квалитет на производство и тестирање во согласност со EN61558, EN60742, EN60950, EN60065, VDE0551, VDE0550 и BS415
• УЛ Признаен да UL506, под семејство одобрување датотека E215495
•Основното-Средно тест напон 4.0 KV (VDE 0550). •Primaries и secondaries за паралелно или серија hookup. •Во околината температурата на работа +60 °C максимум. •Изолација Класа (105 °C)
Параметри : Димензии 60x60x37.5mm
Бренд Talema
Потекло : Индија
Примарната номинална напон 2x115 V
Константна бленда M4
Инсталација тип Печатени коло инсталација
Максимална оперативни фрекфенција 60 Hz
Минимална оперативни фреквенција 50 hz
Максималната температура +60℃
Средно рангирани напон 2x9 V
Излез број 2
Тежина 435g
Номинална моќност 25 VA
Проверка УЛ Автентикација,VDE
Стандард EN60950,VDE0805.UL506,UL1950,UL6500
Состојба Сосема нов (РС оригиналната набавка) Спецификациите се предмет на промена, Сопствени модели достапни на барање.
За 230 volt операција, поврзете primaries во серија од страна на поврзување иглички 5 & 4 заедно и се применуваат 230 volts низ иглички 6 & 3.
За 115 volt операција, поврзете primaries паралелно со поврзување на иглички 6 & 4 заедно и игли 5 & 3 заедно, ќе се применуваат 115 volts низ иглички 6 и 5.
Да, паралелно на secondaries, поврзете иглички 14 до 12 и 13 до 11 земе на излезната низ иглички 14 и 13.
Да се одржи на secondaries во серија, поврзете иглички од 13 до 12 и земе на излезната низ иглички 14 и 11. Димензии во mm. Електрични мерења @20'C собна температура.
Поради продажбата количеството причина, ние немаме моќ да се изгради по-продажбата на услугата центар во вашата локална. Но нашите производи цена е повеќе поевтини под ист квалитет, ние се обидуваме да се обезбеди подобра услуга! На гарантниот период за сите наши предмети е 2 години. Во рок од 2 години, ние може да обезбеди поправка на делови слободни. и ќе needn не го плати превозот надомест од Кина, има потреба од купувачот и продавачот соработка на проблемот грешка дијагноза. После 2 години датум, може да се обезбеди поправка на делови слободни. Но купувачот треба да го плати превозот надомест од Кина.

Кон својствата

Максимална Моќност По Канал:
25w
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Двојно 15V 25W
Бренд Име:
QUEENWAY
Тип:
Мини Засилувач

Производи во категоријата

Бренд Нови PSVANE Вакуум цевки Точка БР : велика БРИТАНИЈА EL34 Количина : 1 PCS Плаќање на цел почнува обработк

Карактеристики : 1 : Име : Кара РЕД reverberation одбор .2 : Излез оптоварување : треба моќ amp3 : Чип Избор : Двојна мо

WL висока quality130 W цевка засилувач моќ трансформатор 230 VX2 6.5 VX1 6.5 VX1Ако имате нешто да се збуни,pls се чувству

TIANCOOLKEI Нови карбонски влакна алуминиум легура ЛП Винил Грамофони Метал Диск Стабилизатор Рекорд Тежина

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен пр

Велика Британија | Сад | Австралија | Канада |( За 1535 Дена )Германија | Австрија | Швајцарија |( За 1535 Дена )Фр

информации за ПроизводотИнтегриран засилувач + бустер модул високомоќен дигитален засилувач, инстала

TDA7498 D 4Канал ВисокоМоќ Hi Fi Дигитален Засилувач Одбор / 4x100 W Автомобил засилувачКарактеристики на произв

Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на б

400 MHz470 MHz 80 W90 W UHF Шунка Радио Моќност Засилувач За Interphone е Радио за Автомобил1pcs 400 MHz470 MHz 80 W90 W UHF Шунка Ради

MBL80* линија далечински управувач во комбинација моќност засилувач 120 W*2Моќност засилувач тип : HIFIМодел :

Бриз аудио и аудио WeiliangDC влез порта големина 5.5 MMx2.1 MM DC=50 V,R=4Ω,THD+N=10%,P=300 W DC=50 V,R=6Ω,THD+N=10%,P=210 W DC=50 V,R=8Ω,THD+N=10%,P=160

Детали за производот : Надворешни димензии : длабоко 265 * ширина 225 * висина 135 MM Внатрешни димензии : длабо

БРЕНД НОВИ PSVANE 6 SN7 ВАКУУМ ЦЕВКИ,HIFI СЕРИЈАПредмет Бр : HIFI 6 SN7, заменете CV181 / 6 N8 PЗлато позлатен pin, керамички

(Оштетен, не е во ред производ, звукот се лоши, без следење на информации, пакет изгубени, apparence проблем, п

Детали за производот : Влез : Компјутер со USB Излез : оптички влакна / коаксијален / Стерео L / R РКА, подд

ултрамали димензии, нула механички бучава, совршено се изложени радијатор дизајн.069 Добра Стерео crosstalk,

Отпорник избор на прстени метал отпор , главната коло вработува точност од ± 1% метал филм отпорници прст

Опис На Производот Спецификација : МИКРОФОН Текст : 600 Ohm (Ω) 5 m V, неурамнотеженТекст Линија ПОМОШЕН : 10k Ohm (

Висока Моќност 800 W Дигитален Засилувач Моќ Префрлување Напојување ОдборИзлезен напон може да се прилаг

опис на Производот 2 switchable главниот сигнал влезови, 4канал фиксна текстизлез се состои од три op засилува

Please wait...