0
clear
  • Куче Обука Јака, LED Светлото Rechargable 1200m Далечински Куче Обука Шок Јака, Бип Вибрации Електронски и Електрични Јака
  • -20%
  • -20%
Куче Обука Јака, LED Светлото Rechargable 1200m Далечински Куче Обука Шок Јака, Бип Вибрации Електронски и Електрични Јака

Куче Обука Јака, LED Светлото Rechargable 1200m Далечински Куче Обука Шок Јака, Бип Вибрации Електронски и Електрични Јака

DEN 3551.52

Достапност
Производот е достапен


"1 ,2,3" копчето : куче избор прекинувач , стандардно е "1" . Куче Изборно копче ви овозможи да го изберете вашето куче
7. LED светло ќе флеш ако батеријата е ниско Пакување :
Пакување листа :
1*Предавателот
1*Добие Јака
1*5 V1000m A DC Адаптер
1*TPU Рака
1*Тест Полесни
1*2 Игли USB Кабел
1*Lanyard за Предавателот
1*Упатство
2*Долго Prongs
2*Краток Prongs
1*Spanner за менување на prong
Пакување :
Секое пакување во подарок кутија
КОЛИЧИНА/ЦТН
20 компјутери
CTN Големина
69 X56 X43cm
.
"Вибрации" копчето : Емитираат Вибрира стимулација . Меморија функции за стимулација ниво во предавател.
Предавателот Полнење : LCD дисплеј "ЧА" кога истиот се полни. Ако сакате да се обучуваат 2 куче, притиснете "2" копчето , LCD ќе се прикаже "BXX" Ако сакате да се обучуваат 3
куче, притиснете "3" копчето повторно, LCD ќе се прикаже во "В " XX".7 V Li-ion батерија на Примачот батеријата 650m Ah 3. Воз до 3 кучиња од истото предавателот
3. На "XX" е да се покаже шок ниво . LCD дигитален дисплеј за 10 стимулација нивоа , вибрира нивоа и куче ID
8. 10 нивоа на секој од статички шок и Вибрации
4 .7 V Li-ion батерија на Примачот стенд-бај време 75~80 часа Шок нивоа 10 Вибрира ниво 10 Мулти-куче систем До 3 кучиња Водоотпорен ниво Trsansmitter : IP6 ; Приемник : IP7 ,кучето може да плива Сертификација CE&Rohs Гаранција 2 години
шок јака за луѓето Добиваат јака
шок јака за луѓето Предавателот
"+ " и " - " копчето : притиснете овие копчиња за да ја прилагодите шок интензитет од 1 до 10 степени
"On/Off" копчето : тоа е прекинувач;
"BZ" копчето : не-стимулација предупредување зуи
"Шок" копчето : Емитираат шок стимулација .
Momoreize шок ниво : Испраќачот ќе се запаметат шок ниво .
9 Лесен за работа со мазна копчето
10.
Нашата топла продажба на предмети
Куче Обука Јака, LED Светлото Rechargable 1200m Далечински Куче Обука Шок Јака, Бип Вибрации Електронски и Електрични Јака
Опис На Производот
Куче обука шок јака главните карактеристики :
1; голем дострел до 1200 метри во отворено поле.Различни шок ниво ќе се покаже во предавател. Вода-доказ предавател и приемник
11. Одберете 1 куче, LCD дисплеј куче ID
НА "XX".1 CM Добиваат colar тежина 85 грам Рака тип 75СМ должина TPU рака Предавателот батеријата 545m Ah 3. На LCD екранот "КОРИСНИ" кога
предавателот е целосно наполнета .Притиснете копчето ,само емитуваат една статична шок . Целосно функционална мулти-куче систем
шок јака за луѓето spec
Модел DT1200 V Спектар 1200 метри Фреквенција 433 MHz Предавателот големина 13. Кога ќе исклучување
предавател , а потоа вклучете го . LED ниска моќност индикација, црвено светло флеш кога нивото на батеријата е ниско."Зуи" звук активира со посебен копчето
5.9 CM Предавателот тежина 89 грам Добие јака големина 7. Две копчиња "+" и "_" ќе ви овозможи да го поставите вашиот интензитет
6.

Кон својствата

боја:
Црна
Приклучок Тип:
НИ приклучокот, ЕУ приклучок
Тип:
Кучиња
Бренд Име:
Trainertec
Тип На Објект:
Обука Јаки
Број На Модел На:
DT1200V
Материјал:
Пластични
боја:
Црна +Гума заврши
Опсег на далечински управувач:
1200 метри
Функција:
Предупредување Tone+Вибрира+Статични Шок
Вибрира нивоа :
10
Шок нивоа:
10
Водоотпорен:
Да ,IP7
Гаранција:
2 години
Име:
1200 метри водоотпорен куче обука шок јака
ако имате цел:
Ве молиме контактирајте не на e-mail yalu#trainertec.com
Пакување:
Подарок кутија

Производи во категоријата

Карактеристики на лов куче beeper јака резерви : 1 Се лоцира еден до четири кучиња во исто времеBeeper јака Раб

ПолнењеНа предавателот и приемникот полнење брзо – за тоа се потребни 2 часа СтимулацијаВашето Далечин

3; Електростатско влијание копчето, притиснете на копчето, влијанието на LCD екранот икона ќе флеш, и елек

Долго 2000 M Шок Vibra Далечински Куче Обука ЈакаОпис На Производот : DT2000 Далечински милениче Обука Јака е на

Повратни информации1 Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел,

Исто така, можете да одберете или шок или вибрира стимулација, во зависност од вашето куче е темперамент

*Карактеристики1 Голем LCD дисплеј.2 100 нивоа (изборен) / static / вибрира / beep3 На ниво можат да бидат прилагодли

Овој далечински куче обука јака е интуитивен систем во компактен дизајн за кучиња со големина од 10 фунт

Исто така, можете да одберете или вибрации или шок стимулација, во зависност од вашето куче е темперамен

Please wait...