0
clear
  • 100pcs D8X4mm neodymium магнет N38 со NiCuNi слој Супер моќен office магнет црна табла и DIY минијатурни магнет
  • -20%
  • -20%
100pcs D8X4mm neodymium магнет N38 со NiCuNi слој Супер моќен office магнет црна табла и DIY минијатурни магнет

100pcs D8X4mm neodymium магнет N38 со NiCuNi слој Супер моќен office магнет црна табла и DIY минијатурни магнет

DEN 1124.16
DEN 1068.00

Достапност
Производот е достапен


Добредојдовте крајните корисници, големо, дистрибутери од целиот свет купување на нашите силни магнети и нивните собранија во мала серија или во маса, ви благодариме повторно. Силен Магнет е лесно кршливи ;
2. Корозивни-Отпорен на Површина со цел да Издржат Тешките Услови на Животната средина.
Испорака :
Нормално Кина Пост Воздух Mail Со Следење На Број. Добра Отпорност-Отпор на Ni Cu Ni Тројно Слој Слој 4. Neodymium Магнети се Кршливи и може да Чип или да се Загрози, но ако се Користат Правилно Тие Треба да Траат цел Живот. Вертикална се Повлече-сила : 0. Не дозволувајте магнети за да прикачите заедно (особено гол neodymium магнет), било пукнатини и чипс може да му наштети на вашите очи.
Опис на производот Neodymium Магнети се една од ретките земјата магнети и се најмоќните постојан магнети во Светот. Тие се исто така наведени како Nd Fe B Магнети, бидејќи тие се составени Главно од Neodymium (Нд), Железо (Fe) и Бор (Б). Neodymium Магнети имаат многу Висок Отпор да Demagnetization. - Ако производот се крши или е оштетен, бродот назад и ние ќе го замени за СЛОБОДНИ.85 KG на база на 10мм челик 5.
Предаден во рамките на 2days по добивањето на плаќање. Можете да стигнат до нас преку е-мејл или трговија менаџер (разговор во Живо) на англиски јазик, ние ќе им даде на вашите повратни информации веднаш ви Благодарам многу.
Answer : ___________________________ Note :
За било магнетни производ во нашата продавница, ако сакате да го купите во мала серија , особено бруто тежина е повеќе од 20 КГ, љубезно ве молиме проверете со нас за да добиете поевтини товар на трошоците (потешки бруто тежина , поевтини на товар на трошоците )
Во рамките на 7days по приемот на стоката Нашата Гаранција за Вас : - Ако не сте 100% задоволни со нашиот производ, бродот назад и ние ќе рефундирање на вашите пари. Речиси сите производи се извезуваат во Северна Америка, Европа ,Јапонија.
Предупредувања :
1. Бројни Апликација : DIY Проект , Канцеларија , Работно место , Настава , Наука , Табла и фрижидер. Овие Магнети се многу силни за Нивната Мала Големина и се метален во изгледот. Неверојатно Супер Моќни Постојан Ретки Земјата Магнети 2. Количина : 100 Парчиња По Пакет Карактеристики На Производот : 1. Макс Работна Температура : 80degrees 6. Magnetizing на Ветер : Axial Magnetization (Преку дебелина) 7.
Ве молиме Контактирајте со нас преку е-маил или да се трговец менаџер по 30 работни дена ако сеуште не сте го добиете вашиот парцела.
Сите магнетни собранија се произведени според строги на систем на квалитет и нивното производство постапки се целосно под контрола. Имајте силен магнет далеку од Децата;
4. Големина : D8 ( Дијаметар ) *4mm ( Дебелина) 3. Силен Магнет може да стиснете го вашиот прст лошо;
3.Ова Ги Прави Совршено Одговараат за Различни Индустриски Апликации.

Кон својствата

Со Дупки:
No
Бренд Име:
FGHGF
Број На Модел На:
МЕЈ-D800400
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Композитни:
ретки земјата магнет
Обликот:
Кружни
Материјал:
neodymium магнет n38
Големина:
D8*4mm (Diameter * Thickness )
Обложување:
Никел+Бакар+Никел
Magnetizing Ветер:
ПРЕКУ ДЕБЕЛИНА
Супер Моќни :
DIY Проект Магнет
Занает Уметност Магнет :
Канцеларија Училиште Науката Магнет

Производи во категоријата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Димензии : 60.00 x 10.00 x 5.00 mm дебе

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

бор Б гранули 1 грама 99.99% чистота запечатени во ампулата под аргон .Ве молиме да ја посетите мојата прод

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпциј

12 176°F (80°C) 590°F (310°C) 7.4 KOe >20 KOe 4042 MGOe N45 SH 13 Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако ние може да би

Внимание ве молам : овој вид на феритни јадро не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.2

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата

Please wait...