0
clear
  • 24V 80A АВТО АЛТЕРНАТОР 85000626 85003355 85003357 20409228 ЗА VOLVO КАМИОН
  • -20%
  • -20%
24V 80A АВТО АЛТЕРНАТОР 85000626 85003355 85003357 20409228 ЗА VOLVO КАМИОН

24V 80A АВТО АЛТЕРНАТОР 85000626 85003355 85003357 20409228 ЗА VOLVO КАМИОН

DEN 7200.00

Достапност
Производот е достапен


24 V 80 A АВТО АЛТЕРНАТОР 85000626 85003355 85003357 20409228 ЗА VOLVO КАМИОН
Излез тестирани : 25.6 V
регулатор на напон во собата точка : 28.5 ± 0.3 VP
НЕТО Тежина : 7 KG
Гаранција време : 360days
Време на испорака : 1-15days според количината
ПРИМЕНА : За Volvo Автобуси B12 B 12.0 L Dsl 2001-2006 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FH12 12.0 L Dsl 1999-2003 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FH12 12.1 L Dsl 2001-2006 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FH16 16.0 L Dsl од 2004 до 2007 година За Volvo Медиум & Тешки Камиони FH400 12.8 L Dsl 2006-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FH440 12.8 L Dsl 2006-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FH480 12.8 L Dsl 2006-2007 За Volvo Медиум & Тешки-Должност Камиони FH520 12.8 L Dsl 2006-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FM12 12.1 L Dsl 1998-2006 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FM360 12.8 L Dsl 2005-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FM400 12.8 L Dsl 2005-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FM440 12.8 L Dsl 2005-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FM480 12.8 L Dsl 2005-2007 За Volvo Медиум & Тешки Камиони FM9 9.0 L Dsl 2002-2006 ОЕМ РЕФЕРЕНЦА 0124555009 0124555017 0124555020 0986046290 4629 01182405 01182771 1182405 1182771 LRA02801 LRA2801 5010589525 7420409228 11170134 11170321 20409228 20849349 20849350 21429781 21429783 3803639 85000626 85003355 85003357
Предност :
1.ФАБРИКАТА СИЛА : КАКО ОЕМ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА WAI,PRESTOLITE,КИНА ДОМАШНИОТ БРЕНД МОТОР ФАБРИКА
2.ОПРЕМА СИЛА : DMG AUTOMOTIC STATOR ЛИКВИДАЦИЈА И ФОРМИРАЊЕ НА МАШИНА
3.АЛТЕРНАТОР ЖИВОТ ТЕСТ, ЕДЕН ПО ЕДЕН.
4.ВАЖНА ПРЕДНОСТ Е ТИМ.80% ИНЖЕНЕР ОД VALEO ВО КОРЕЈА

Кон својствата

Производителот Дел Број:
11170134 0124555009 0124555017 0986046290
Објектот Должина:
22
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
моторот
Објектот Висина:
15
Материјал Тип:
Алуминиум
Објектот Тежина:
7kg
Специјални Функции:
алтернатор
Осветленост Дел Број:
11170134 0124555009 0124555017 0986046290
Објектот Ширина:
18
Бренд Име:
HNROCK
Другиот Дел Број:
11170134 0124555009 0124555017 0986046290
Напон:
24
ЗАСИЛУВАЧ:
80

Производи во категоријата

НОВИ 24 V 20 A АЛТЕРНАТОР LR22023ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 20 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА Б

НОВИ 12 V АЛТЕРНАТОР 63320218 63321342 0986044621 63341238 ЗА ROVERПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 65 AИзлез т

24 V 90 A АВТО АЛТЕРНАТОР 0123525503 0123525503 ЗА IVECO (Поли : 6 PK62)Перформанси Детали : Единица излезна моќност : 24 V 90 AИз

НОВИ 12 V 55 A АЛТЕРНАТОР 0986043001 JA750 IR ЗА ТОЈОТА HIACEПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 55 AНето Те

24 V 25 A АВТО АЛТЕРНАТОР F00 H2025000 8944559730 LR225408 ЗА ISUZU NKRПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 24 V 25 AИзле

ЗА CUMMINS 6 CT МОТОР АВТО АЛТЕРНАТОР C4930794 28 V 70 A1 Единица излезна моќност : 28 70 A2 Излез тестирани : 25.8 V регулато

НОВИ АЛТЕРНАТОР 0124425058 0124425096 0986080370 13229991 93191921 ЗА "ОПЕЛ" SIGNUM 1.9 L ЗА "ОПЕЛ" VECTRA C 1.9 LГаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТР

НОВИ 24 V 50 A АЛТЕРНАТОР 1002110860ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 50 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА

НОВИ 24 V 20 A АЛТЕРНАТОР 6008213860 0330005700ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 20 AНето Тежина : 8 KGРЕФ

НОВИ АЛТЕРНАТОР 96303556 96303550 219139 LRB00433 8280 ЗА DAEWOOПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 85 AИзлез те

12 V АВТО АЛТЕРНАТОР 9120080172 9120080172 ЗА CHEVROLETПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 75 AИзлез тестира

НОВИ 24 V 25 A АЛТЕРНАТОР 0330004010 ЗА DELCO ЗА CUMMINSПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 25 AНето Тежина

НОВИ 12 V 140 A АЛТЕРНАТОР 1042103191 1042104430 11044 ЗА КАДИЛАК CTSПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 140 AН

НОВИ 12 V 120 A АЛТЕРНАТОР LRA02089 2706027030 ЗА Toyota AVENSISПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 120 AНето Теж

НОВИ 24 V 50 A АЛТЕРНАТОР A4 TU3599ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 50 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА

ВИСОК КВАЛИТЕТ АЛТЕРНАТОР 1042104010 1042104011 1042104012 ЗА LAND ROVERПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 150

НОВИ 12 V 70 A АЛТЕРНАТОР JA1362 ЗА ТОЈОТА LITEACE 2.0 1992 1993 1994ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 70 AНе

Опис 0986047500 4750 LRA3119 НОВИ АЛТЕРНАТОР ЗА VOLVO C70 S60 S70 V70 2.3 2.41.Спецификација Тип Алтернатор Параметар 12 V 160 A Бре

Опис 12317540993 LRA3023 2543294 НОВИ АЛТЕРНАТОР За БМВ Х5 4.8 Е СПОРТ 200406 1.Спецификација Тип Алтернатор Параметар 12 V 1

НОВИ 12 V 100 A АЛТЕРНАТОР 2706028180 ЗА TOYOTA CAMRYПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 100 AНето Тежина : 8

НОВИ 12 V 130 A АЛТЕРНАТОР 13868 ЗА CHRYSLER SEBRINGL & DODGE STRATUSПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 130 AНето

12 V 90 A АВТО АЛТЕРНАТОР F00 M1090000 MD306834 A3 TN0499 ЗА МИТ STRADAПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 90 AИзл

12 V 90 A АВТО АЛТЕРНАТОР JFZB1904501 3701100 D01 B ЗА FAW SIHUANПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 90 AИзлез те

НОВИ 24 V 40 A АЛТЕРНАТОР 1002115881ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 40 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА

12 V 70 A АВТО АЛТЕРНАТОР F00 H1070002 2310043 G06 LR170412 T 2310002 N16 LR170407 LR170408 ЗА NISSAN PATROL ЗА НАВАРАПерформанси Детали : Едини

НОВИ 24 V 40 A АЛТЕРНАТОР 1812002493 0350003113 0350003370 0350003374 0350003410 350003571 ЗА NISSAN КАМИОНПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица изле

НОВИ 14 V 200 W АЛТЕРНАТОР JFZ121 ЗА XIN CHAI 485.490 LIJIA 2105ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 14 V 200 WНето Теж

НОВИ АЛТЕРНАТОР 0124515098 SG12 B065 12317516101 12317516723 ЗА BMWПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 120 AИзлез

НОВИ 12 V АЛТЕРНАТОР 0124425030 15208915 11125 ЗА BUICK ЛАКРОС 3.6 LПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 120 AИз

НОВИ 24 V 80 A ИЛИ 24 V 95НА ЗАКОНОТ ЗА АЛТЕРНАТОР 1012118270ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќ : 24 V 80 A ИЛИ 24 V 95

Please wait...