0
clear
  • Топла Нордиските Uart Сериски bluetooth мрежа модул, Nfc Мравка Протокол Arm Cortex-M4F Nrf52832 Bluetooth Ранливите Ниска Енергија 5.0 мрежа Модул
  • -20%
  • -20%
Топла Нордиските Uart Сериски bluetooth мрежа модул, Nfc Мравка Протокол Arm Cortex-M4F Nrf52832 Bluetooth Ранливите Ниска Енергија 5.0 мрежа Модул

Топла Нордиските Uart Сериски bluetooth мрежа модул, Nfc Мравка Протокол Arm Cortex-M4F Nrf52832 Bluetooth Ранливите Ниска Енергија

DEN 1296.00

Достапност
Производот е достапен


Име : 2017 Hotsale Нордиските Smart UART сериски ibeacon NFC МРАВКА ARM Cortex-M4 F n RF52832 QFAA Bluetooth светилник 5.0 ранливите ниска енергија модул
Модел Бр. : SKB369 На SKB369 е високо интегриран Bluetooth 4.2 РАНЛИВИТЕ модул, наменета за висок податоци стапка, краток опсег безжична комуникација во 2,4 GHz ISM бенд. Исто така, SKB369 поддршка МРАВКА Протокол. Модулот е врз основа на Нордиските n RF52832 радио Transceiver IC, има 32-битна ARM Cortex-M4 F ПРОЦЕСОРОТ, Флеш меморија и аналогни и дигитални периферни уреди. На SKB369 обезбедува ниска моќност и ултра-ниска цена РАНЛИВИТЕ решение за безжичен пренос на апликации. На SKB369, исто така, има NFC-ознака интерфејс за OOB спарување. Апликации ◆ Компјутерски периферни уреди и I/O уреди Глувчето Тастатура Мулти-допир trackpad ◆Интерактивна забава уреди за Далечинска контрола на 3 D Очила Игри контролер ◆на персонална Област Мрежи Здравје/фитнес сензор и следење уреди Медицински помагала Копче-fobs + зглоб часовници ◆Далечински управувач играчки ◆Beacons ◆Bluetooth Портал ◆Затворен Локација ◆Цветен LED Контрола на Главниот Чип : n RF52832 ◆Bluetooth® 4.2 ниска енергија single-mode Протокол Стек L2 CAP, ATT, ЈАЗ, ГАТТ и СМ протоколи Централна и Периферна улога ГАТТ Клиентот и Серверот Целосна SMP за поддршка вклучувајќи и MITM и OOB спарување ◆Поддршка МРАВКА Протокол ◆Поддржани податоци стапки до 1 Mbps ◆Поддршка за NFC-А ◆8/10/12 малку ADC-6configurable канали ◆19 Општа Намена I/O иглички ◆SPI Господар/Роб ◆Две-жица Господар (I2 C компатибилен) ◆UART (CTS/РТС) ◆ПРОЦЕСОРОТ независни Програмабилни Периферните Interconnect (PPI) ◆Quadrature Декодер (QDEC) ◆AES HW енкрипција ◆Ro HS
Димензија : 17.4x13.7 x1.9 mm
Ro HS согласност(Lead -free)
Произведени во ISO9001 : 2008, TS16949 заверена производство сајтови

Кон својствата

GPS тип:
Примачот & Антена
Име На Модел:
SKB369
Бренд Име:
SKYLAB
Име:
nRF52832 NFC ibeacon М4 Bluetooth ранливите 5.0/МРАВКА Ниска Енергија Модул
Компанија:
SKYLAB
протокол стек:
L2CAP, ATT, ЈАЗ, ГАТТ, МРАВКА, а СМ протоколи
ПРОЦЕСОРОТ:
32-битна ARM Cortex-M4F
главни карактеристики:
NFC-слушнете режим на работа
Напон Спектар:
1.7 V до 3.6 V
Две-жица Мајстор:
I2C компатибилен
Преносот Го Оценувате:
2.17 К бајт/s пренос го оценувате 115200bps
Чипсет:
nRF52832
Карактеристики:
РАНЛИВИТЕ 5.0/4.2 модул

Производи во категоријата

Во текот на продажба период Купи GNSS антена за да испратите 5 метри кабел!!!Висока прецизност на мерење на

Обичај 700 MHz Гумени Патка Антена со SMA plug машки конектор dipoleФреквенциски Опсег(MHZ) : 700 MHzСтекнат : 3 d BiV S W Р :

Кабел Спецификации : TNC да TNC Кабел должина : 10 метри Кабел спецификации : RG58 чист бакар кабел Жица со дија

Опис : Боја : ЦрнаМатеријал : ABS школкаИзлезна отпорност : 75 ohmОперативен напон : DC 5 V DC 12 VРаботат на струја

UBLOX7020 gnss чип Дизајн Линија должина : 5 метри кабел со дијаметар : 5mm Користење на висококвалитетни заштите

UBLOX8030 gnss чип Дизајн Линија должина : 5 метри кабел со дијаметар : 5mm Користење на висококвалитетни заштите

Објекти обично се испраќаат надвор рок од 3 дена по уплата е потврдена (Саб Водоотпорни Гумени Патка Dipole

НОВА 18 CM Автомобил Радио FM / AM Антена на Покрив Антенски Пол За Hyundai i30 ix35 HB20 Акцент Tucson КИА РИО

Име : Ултра Висока Чувствителност и Ниска Моќност GPS Приемник Модул Модел Бр : SKG09 A На SKG09 A е комплетен GPS м

CANBКУТИЈА За нашата продавница андроид единица играчЗабелешка : точка не се продава одделно се продава с

Спецификации : DABФреквенција : 174 MHz~240 MHz (Band III) 1452 MHz~1492 MHz (LBand)Impedence : 50 ΩЗасилување:20d BVSWR : ≤2.0 : 1Конектор

Ако сè уште не може да добие објектот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Answer : ___________________________ Note : Инс

Карактеристики : Fakra Антенски ISO Антенски со Засилена Далечински ХранаОдговара на следниве возила : Ауди

Земјата Време на Испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 57 811 1214 1519 2022 Работни Дена + сабота + недел

Име : Uart 5 Ghz Wifi Аудио Usb / I2 C / / I2 S / Pcm / Sdio Ethernet Lan Безжична Контрола Transreceiver Rf Главниот Модул За 3 G / 4 G Wifi Руте

Име : Нови Најдобро Да Се Купи Евтина Жариште Директни Отворено / Extender / Repeater Долга Низа Mt7628 N Мост Ip Камер

DAB Автомобил Радио Тјунер USB Приемник стап DAB кутија за Универзална Андроид Автомобил DVD DAB+ антена usb dongle

П : сакам да ја покривајте антената на примачот, инсталиран во она место?Одговор : според различни модели

Е Радио за автомобил Стерео Антенски Адаптер за Антена Доведе жичарница Радио Антена Кабел Адаптер За V

Засилување стекнат : 28db Кабел : RG174 Кабел должина : 10 CM Конектор форма; SMA Антенски големина на : 28*28*8.9 мм Оп

Автомобил Радио FM Бенд Проширувач Фреквенцијата Промена Конвертор shifter Јапонија на Светот 16 MHz За Nissan Ви

2.4 G Безжична AV Кабел Предавателот и Приемникот За Автобус Автомобил Видео Монитор Камион Обратен Задни

GPS Антената Fakra В прав Агол за MFD2 RNS2 RNSE Ниско ниво на Бучава FigurФункција : Спецификации : GPS АНТЕНА,FAKRA КОНЕК

Автомобил Радио FM Бенд Проширувач Фреквенцијата Промена Конвертор shifter Јапонија на Светот 12 MHz За Nissan Ви

Eightwood Freeview HD ТВ Антена DAB Радио Мини Антена со Магнетна База за Кујна / Камион / Спална соба / Преносни Т

Стандардно превозот спецификации : должина на кабел 5 метри, 5 V за напојување, 232 ниво излез, 9600,1 HZ излез, с

5 cmВклучува : адаптери во 4 заеднички големиниЛесно installtion,Без никакви модификации.За Повратни Информаци

Please wait...