0
clear
  • Allenjoy фотографија позадина хартија цвеќиња ретро 3D дрво фантазија реквизити за новороденче компјутер печатење backdrops
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија позадина хартија цвеќиња ретро 3D дрво фантазија реквизити за новороденче компјутер печатење backdrops

Allenjoy фотографија позадина хартија цвеќиња ретро 3D дрво фантазија реквизити за новороденче компјутер печатење backdrops

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Пад на превозот 6. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Може да се прилагоди на секоја големина 4. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. инаку печати ќе бидат заматени. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. Забелешка Бразил зема 40-90 дена.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.Валани испраќање позадина 3. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. Можете да cantact нас со цел порака и на нашата e-mail кејт(во)globalego. П : Како да го прилагодите на позадината? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба.

Кон својствата

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Број На Модел На:
yanyang-1335
Бренд Име:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Ако се е точно, можете да цел овој производ директно П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прила

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Пад на превозот 6.За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние им

Нашата фабрика е над 3000sqm, има повеќе од 50 професионална позадина принтери на различни ширина.Како да се

Free10ft*10ft трговија на големо ventilador де teto сликарство позадина Фото Муслин свадба Backdrops6032,бебе позадина сту

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Додавање на врвот / дното џеб или дупка 2 П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам как

Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 2448 ч

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5640,позадина фотографија, муслин позадина свадба ,ф

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Бесплатна Професионална 5ft*7ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5598,студио реквизити фотографија,муслин

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да

Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадб

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење П : Здраво, сакам ? луѓето да с

Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата / стил 5.Особено за

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни...

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Валани испраќање позадина 3 П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа мож

Бесплатни 5ft*7ft Солидна Обоена Муслин Фантазија Backdrop F5624 ,Студио fotografia назад капка ,позадина фотографија,

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

Пад на превозот 6 П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпо

Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.На пикс

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстрана

Please wait...