0
clear
  • Yidoblo RU брод FD-480II Црна Bi-боја Фото Студио Прстен Светлината LED Светилка Светлина шминка Фотографски светлина 96W 5500K 480LED Светла
  • -20%
  • -20%
Yidoblo RU брод FD-480II Црна Bi-боја Фото Студио Прстен Светлината LED Светилка Светлина шминка Фотографски светлина 96W 5500K 480LED Светла

Yidoblo RU брод FD-480II Црна Bi-боја Фото Студио Прстен Светлината LED Светилка Светлина шминка Фотографски светлина 96W 5500K

DEN 8400.00
DEN 7980.00

Достапност
Производот е достапен

Оваа серија е повеќе ефикасна и заштеда на енергија, дури и може да достигне најмалку нивото на светло-загуба.5 V) или AC адаптерот (110 V-220 V).И ние произведуваме видео опрема над 10 години,pls се направи цел, без било какви се грижите. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
Карактеристики :
1), Предводена Прстен Светлина, високо CRI : во текот 95 RA, dimmable 10%-100% ,треперење-бесплатно
2) Smart&во компактен дизајн, лесна за носење. (Освен некои земји и APO/FPO) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. особено пријателски за бебе фотографија. Ние само брод да се потврди цел адреси.
Спецификации :
Модел : FD-480
Температура на бојата : 3200 K-5500 K±200 K ( Bi-Боја Stepless прилагодливи)
Новиот Дизајн : Digtal
Моќност : 96 W (480 Led диоди)
Напон : AC 110-220 V / 15 V DC / два SONY батерии 750/970
Лумен : 3300 Лукс/0. Ви благодарам,се надевам уживате во вашата шопинг.
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress.
Yidoblo FD-480 II Bi-боја Фото Студио Прстен Светлината LED Светло во Видео Светилка Фотографски Осветлување 96 W 5500 K со 480 LED Светла
FD серија е направен од високо светла SMD LED чипови, Живот до 50. Ние гарантираме дека во центарот на вниманието,блиц светлина и LED светло ќе биде поправена бесплатно една година.000 часа живот.
Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.
5) Погодна за внатрешна и надворешна фотографија и видео снимање, портрет&свадба фотографија,Интервју и др. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Работат или со две Sony F750/970 батерии(14. Нашата цел е задоволството на клиентите! Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 50 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние си имаме свој бренд Dison,ние се посвети во надворешната трговија 7 години веќе.5 m, 1000 Лукс/1m
Боја Рендерирање Индекс : 95 RA
Светлината Агол : 60 степен
Ефективна Растојание : 30 метри
Димензија : Надворешен дијаметар : 18 инчи/ 45СМ
Пакетот вклучува :
1x LED Светло FD-480 II
1x кабелот за Напојување
1x AC adapte
1x Паметен телефон заградата
1x Make-up огледало
1x Упатство
Дополнителна опрема : Sony 970/750 батеријата+полнач, Маса стојат, "Z" заградата
Добредојдовте на нашата продавница и ние имаме многу фотографска опрема да се избере,се вклучуваат на вниманието, блиц светлина, LED светло и други додатоци.

Кон својствата

Приклучокот стандард:
ЕУ Приклучок
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Yidoblo
Температура На Боја:
Bi-боја 3200K-5600K
моќност:
30-56 W
Светилка живот:
≥100,000 часа
Напон:
DC 14.5V/110V(Customized)/220V
Температура на боја :
5500k±200k

Производи во категоријата

YN300II присвојува 300 висококвалитетни LED светло бисери на екстраголеми прозрачначипови,светлината е пови

Инаку, ние ќе база на Pay Pal адресата за да испратите правилниот приклучок тип (Освен некои земји и APO / FPO)2 П

Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состо

Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состо

Водич Број : 15 Ефективни Растојание : 5cm150cm Синхронизација на Брзина : 1 / 100 S Моќ го Оценувате : Полу Моќ, Це

VILTROX L132 T 0.78" / 2cm Ултра Тенок CRI95 5600 K / 3300 K LED Светло во Видео Dimmable Рамни Панел На камерата Светло Подлога за

кабелот за напојување : 1 Компатибилен со сите 90~130 V 2500 W / 4000 W Fresnel и PAR единици.Ние ќе прогласи предмети н

Спецификација : Бренд : Tolifo Модел : R40 B AC LED Светилки : 360 компјутери Приклучок Тип : НИ Приклучокот, ЕУ Прик

Висококвалитетни материјали направени и парична казна изработка, безбедно и издржливи.AC Влезен напон с

5" / 75смМаксимална височина : 61" / 155cm1 x Dimmable LED Прстен Светлина1 x 61" / 155cm Светлина Стојат1 x Мека Цевка1 x Бела

Nan Guang CNR640 V2 Надворешниот Фотографија Видео Студио 640 LED CRI 95 5600 K Макро Прстен Светлина за Шминка и Убавина

Descr iption : ТРИ Банка контрола за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА прекинувачи на телото (Три прекинувачи контро

Aputure дигитални 7inch LCD Областа видео Монитор,VЕкран VS1 Fine HD Областа Следи прифаќа HDMI AV за Дигитални dslr фото

YONGNUO YN300 YN300 Воздух LED Камера за Видео Светлина 3200 K5500 K со AC Адаптер за Canon Nikon Камера dslr фото & видео камераК

Опис1, Професионални LED светилка монистра, висока осветленост, ниско потрошувачка на енергија, треперењ

Оваа група ги вклучува две CNT96 LED светло, мини снимање маса, позадина хартија и заградата.Карактеристики

11066 Други Фотографски ОсветлувањеОпис На ПроизводотОваа светлечка ДИОДА на камера е со 48 парчиња обеле

Но, поради различни царински расчистување на времето во различни земји, тоа ќе биде ефект парцела е норм

Nan Guang CN76 ДИОДА На камера LED Светло во Видео 5400 K за видео камера DV dslr фото КамераПроизводот техничките инф

11066 Други Фотографски ОсветлувањеAnswer : ___________________________ Note : Tripod,Камера и батерија, НЕ се вклучени.Опис : PT176

Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на б

И ние произведуваме видео опрема над 10 години,pls се направи цел, без било какви се грижите 8) Со засилен фл

особено пријателски за бебе фотографија 5) Посебни SMD LED дизајн, во облик на прстен, прилично шупливи мали

LED64 LED светло во видео е компактен и лесен непрекинат извор за macroshot, свадба, вести уште живот снимање вид

Оваа L116 T LED светла не вклучувајќи ја и батеријата.Ако ти треба батерија, ве молиме да се купи пакет, кој с

Сите производи на промоција Купување на производи од нашата продавница (СТАН), Добар попуст за вас Вие и

Please wait...