0
clear
  • Allenjoy фотографија backdrops Графити на Ѕидот Роденден банер фото студио кабина позадина новородено бебе туш photocall
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија backdrops Графити на Ѕидот Роденден банер фото студио кабина позадина новородено бебе туш photocall

Allenjoy фотографија backdrops Графити на Ѕидот Роденден банер фото студио кабина позадина новородено бебе туш photocall

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Можете да cantact нас со цел порака и на нашата e-mail кејт(во)globalego. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба. Тоа е префериран избор за фотографи.Може да се прилагоди на секоја големина 4. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн.Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. инаку печати ќе бидат заматени.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас.Валани испраќање позадина 3.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.Пад на превозот 6. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.

Кон својствата

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата / стил 5.Особено за

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego инаку печати ќе бидат заматени...

Бесплатни 5ft*7ft Солидна Обоена Муслин Фантазија Backdrop F5624 ,Студио fotografia назад капка ,позадина фотографија,

Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадб

Валани испраќање позадина 3 П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа мож

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријат

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

Бесплатна Професионална 5ft*7ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5598,студио реквизити фотографија,муслин

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.На пикс

П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Прилагодено : Ние, исто така имаат 10 X10ft,8 X10ft,7 X10ft, 20x10ft,10 X15ft позадина за оваа точка, Ако имате одредени гол

Бесплатни 10*10ft Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5644,фо

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 2448 ч

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Please wait...