0
clear
  • TRF7960AEVM, TRF7970A, TRF7962A, TRF7963A, TRF7964A, развој одбор, RFID
  • -20%
  • -20%
TRF7960AEVM, TRF7970A, TRF7962A, TRF7963A, TRF7964A, развој одбор, RFID

TRF7960AEVM, TRF7970A, TRF7962A, TRF7963A, TRF7964A, развој одбор, RFID

DEN 2255.52

Достапност
Производот е достапен


Професионален дизајн. Неодамна се најде дека одбор беше копирани, но ах... Еј!
USB линија може да се постигне на сите функции. Претставата е далеку над оригиналната одборот!! Повеќе лесен за употреба!!
Образец со резултати од тестот чип контрола pin целосно надвор, со скокач капа куса врска. Може да се користи за надворешни контролер (со MSP430), тоа е лесно да се користи на други контролер контрола. Конфигурација иглички се сите надвор, погодно за различни функционални конфигурација и надворешната конекција!
MCU IO порта, исто така, е надвор од устата, лесно да се поврзете LCD и други периферни уреди, и да се обезбеди код.
Излезниот дел е исти и картичката читање растојание е далеку Молиме обратете се на следниве тестови Може да се рече, да се постигне оптимално дизајн.
Обезбеди изворниот код (поддршка на повеќе протоколи 14443 A, Б и 15693, Tag-Тоа, P2 P, итн.).
Обезбеди SPI интерфејс и паралелно код, лесен за употреба во зависност од ситуацијата.
Обезбедуваме софтвер и да обезбеди код.
Комплетни информации, брзиот развој!
Обезбедување на техничко водство!
Постојат појавување на симулатор, USB и устата, цената е навистина, исто така добредојдени да ги користат!
Уживајте во преземање по давање и давање USB линија тест етикета (стандардно е 14443 A), се 0.1 јуани, 0 јуани не може да се утврди.. Се само една, ве молиме да користите количката фотографирани заедно (по контактот, фотографирани заедно и одземање на цената на 0.2 јуани), не се како откажување, испорака!! :
Со on-board антена за картичка тестирање, кое може да биде до 14 CM надолжни далечина!!, може да биде поврзан со антената, ако антената, да достигне повеќе од 20 cm исто така е можно! Се разбира, ова, исто така, зависи од големината на ознаката за антена.
Директно на масата, на хоризонтална оддалеченост е, исто така, 4 CM, не долго страна на антена! На долго и на крајот на антената може да бидат тестирани до 7 CM!!

Кон својствата

Вид:
Внатрешна
Тип:
Жичен
Бренд Име:
KEFU
Преносот Го Оценувате:
.

Производи во категоријата

Huawei E3276 4 G LTE Cat4 150 Mbps USB Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit / s download токму 150 MBi

( Корисници треба да ги развиваат нивните сопствени два пати, можете да испратите ПАКЕТИ, развојот На жи

WYI350 T4 се базира на intel I350 AM4 Gigabit Ethernet Контролер Е PCIЕкспрес X4 мрежен интерфејс картичка која содржи Четир

Cameralink развој одбор, додека Целосна поддршка на владата и База на владата, сликата на податоци може да се

Zigbee развој одбор (JN5139 високомоќ)Спецификации : 1) 2.4 GHz IEEE802.15.4 & Zig Bee Во Согласност2) 4 км (визуелна опсег)3) 20

Производи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се Во

Официјална TREK1000 код премногу неуредна? Ние сме повеќе концизенСлужбен TREK1000 кои се движат Refresh стапка е п

150 Mbps USB 2.0 Wi Fi Wireless LAN Адаптер 802.11 n / b / g 2d Bi Антена Чипсет за RT5370Околу Опис : 100% Сосема Нов И Висок квалитет.

90 дена гаранција9 во новиотОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Компатибилен со

HUAWEI E8131 3 G Wi Fi hotspot место е мобилен Wi Fi dongle но, како и 3 G USB Модем HUAWEI E8131 Wi Fi dongle може поддршка до 5 корисници д

Спецификации : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Чипсет : за Realtek RTL8111 EАвтобус Начини : PCIE X1Компатибилен Слот

HUAWEI E8131 3 G Wi Fi hotspot место е мобилен Wi Fi dongle но, како и 3 G USB Модем HUAWEI E8131 Wi Fi dongle може поддршка до 5 корисници д

На LRЛИНК 10 G lan картичка им овозможува на корисниците да се кандидира на безбедна мрежа на животната сред

TEROW Безжичен USB WIFI Адаптер за Bluetooth 4.0 150 Mbps 2.4 Ghz Мини Wi Fi Антена Компјутер wifi Мрежа Картичка за Примачот 802.1

ОСНОВНИ Печат 2 BS2 smart автомобил контрола чипОдлуки коло дијаграмU S На Паралаксата Компанијата започна О

Опис : 802.11 AC и Bluetooth 4.2 комбо картичка 100% сосема нов и висок квалитет Бренд : за Dell за DELL Модел : за DELL XPS 12 13 15

Во прилог на задржување на карактеристиките на Ubuntu јадрото на системот, исто така, ги вклучува следниве

Please wait...