0
clear
  • TRF7960AEVM, TRF7970A, TRF7962A, TRF7963A, TRF7964A, развој одбор, RFID
  • -20%
  • -20%
TRF7960AEVM, TRF7970A, TRF7962A, TRF7963A, TRF7964A, развој одбор, RFID

TRF7960AEVM, TRF7970A, TRF7962A, TRF7963A, TRF7964A, развој одбор, RFID

DEN 2255.52

Достапност
Производот е достапен


Професионален дизајн. Неодамна се најде дека одбор беше копирани, но ах... Еј!
USB линија може да се постигне на сите функции. Претставата е далеку над оригиналната одборот!! Повеќе лесен за употреба!!
Образец со резултати од тестот чип контрола pin целосно надвор, со скокач капа куса врска. Може да се користи за надворешни контролер (со MSP430), тоа е лесно да се користи на други контролер контрола. Конфигурација иглички се сите надвор, погодно за различни функционални конфигурација и надворешната конекција!
MCU IO порта, исто така, е надвор од устата, лесно да се поврзете LCD и други периферни уреди, и да се обезбеди код.
Излезниот дел е исти и картичката читање растојание е далеку Молиме обратете се на следниве тестови Може да се рече, да се постигне оптимално дизајн.
Обезбеди изворниот код (поддршка на повеќе протоколи 14443 A, Б и 15693, Tag-Тоа, P2 P, итн.).
Обезбеди SPI интерфејс и паралелно код, лесен за употреба во зависност од ситуацијата.
Обезбедуваме софтвер и да обезбеди код.
Комплетни информации, брзиот развој!
Обезбедување на техничко водство!
Постојат појавување на симулатор, USB и устата, цената е навистина, исто така добредојдени да ги користат!
Уживајте во преземање по давање и давање USB линија тест етикета (стандардно е 14443 A), се 0.1 јуани, 0 јуани не може да се утврди.. Се само една, ве молиме да користите количката фотографирани заедно (по контактот, фотографирани заедно и одземање на цената на 0.2 јуани), не се како откажување, испорака!! :
Со on-board антена за картичка тестирање, кое може да биде до 14 CM надолжни далечина!!, може да биде поврзан со антената, ако антената, да достигне повеќе од 20 cm исто така е можно! Се разбира, ова, исто така, зависи од големината на ознаката за антена.
Директно на масата, на хоризонтална оддалеченост е, исто така, 4 CM, не долго страна на антена! На долго и на крајот на антената може да бидат тестирани до 7 CM!!

Кон својствата

Вид:
Внатрешна
Тип:
Жичен
Бренд Име:
KEFU
Преносот Го Оценувате:
.

Производи во категоријата

Huawei E3276 4 G LTE Cat4 150 Mbps USB Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit / s download токму 150 MBi

Pls имајте на ум дека уредот е 14days со Неутрален пакување!~ вид забелешка : white & црно,можеби различни логото

4 G,LTE предмети ME3760 Мрежа TDDLTE / ФЛОПИLTE / TDSCDMA HSPA фрекфенција TDDLTE1900(Band39) / 2300(Band40 V2500(Band38)ФЛОПИLTE 2600TDSCDMA HSPA1900 / 210

SLSTK3201 AНовиот содржи и SLSTK3201 A на EFM32 Нула Gecko Дополнителен Комплет И сензор одбор Одборот содржи Силикон La

Официјална TREK1000 код премногу неуредна? Ние сме повеќе концизенСлужбен TREK1000 кои се движат Refresh стапка е п

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Модел : 62230 ANHMW Интерфејс : МИНИ PCIE Стандард за Безжични : 802.11 a / b / g

DIEWU 82545 MF PCIX Gigabit Влакна Мрежна Картичка NIC w / intel82545 GM / EM PWLA8490 MF Една порта Мултирежим Влакна Модул главнит

Опис : Brand Name : Int Модел : 7260 HMW НА Делови Број # : Тип : 802.11 abgn+bt4.0 biosот : Стандарди Интерфејс : Мини pci express Состо

ОСНОВНИ Печат 2 BS2 smart автомобил контрола чипОдлуки коло дијаграмU S На Паралаксата Компанијата започна О

TEROW Безжичен USB WIFI Адаптер за Bluetooth 4.0 150 Mbps 2.4 Ghz Мини Wi Fi Антена Компјутер wifi Мрежа Картичка за Примачот 802.1

90 дена гаранција9 во новиотОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Компатибилен со

Карактеристики : 1 Zigbee Ethernet порта, Ethernet дел усвојува ARM чип, сите чипови се интегрирани со матична плоча, н

Рутер режим Во овој режим, уредот е еквивалентно на безжичен рутер, жичен интерфејс како WAN, LAN.Карактери

На LRЛИНК 10 G lan картичка им овозможува на корисниците да се кандидира на безбедна мрежа на животната сред

Карактеристики : 100% Сосема Нов.Тежина : 43gГолемина : 9.2 x 12 x 1.8 cmGigabit Ethernet картичка прави да уживате во супер

[ Чипсет [Atheros] AR9287Безжични конекции до 300 Mbps, 2 T2 RИзлезна моќност до 18d Bm[поддршка на системот] XP / Vista / WIN7, L

Модул функција1 поддршка дигитални МИКРОФОН2 пониска потрошувачка на енергија3 внатрешната интеграциј

Состојба : Нова тестирани и90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба

11b / g / N protocol Support за WEP / WPAPSK / WPA2PSK / TKIP / AES повеќе методи на шифрирање за Поддршка СТА / АП операцијат

Висок квалитет и Сосема нов3во1 двојна функционалност : Три USB 3.0 порти и еден 10 / 100 / 1000 M Gigabit Ethernet Адаптер;

4 g : 195 DBM;130 m_2 4 g : 270 DBM;195 m_2.11b / g / n безжичен мрежен протокол, пренос стапка е толку висока што 1200 Mbps;Обезбед

32bit / 66 MHz PCI мрежен интерфејс картичка кои содржат два независни Gigabit порти на еден PCI адаптер Влакна Gigabit E

Huawei E8372h607 4 G Мобилни Wi Fi dongle Технички Спецификации : * LTE Catgory 4 Стап* Чипсет : Huawei Hisilicon* Поддршка на ФЛОПИLTE /

Cameralink развој одбор, додека Целосна поддршка на владата и База на владата, сликата на податоци може да се

Спецификации : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Чипсет : за Realtek RTL8111 EАвтобус Начини : PCIE X1Компатибилен Слот

.Постојат многу протоколи : TCP / IP, UDP, ARP, HTTP, UIP и така натаму.WEB СЕРВЕРОТОбезбеди 10 експерименти и изворнио

Опис : 802.11 AC и Bluetooth 4.2 комбо картичка 100% сосема нов и висок квалитет Бренд : за Dell за DELL Модел : за DELL XPS 12 13 15

WYI350 T4 се базира на intel I350 AM4 Gigabit Ethernet Контролер Е PCIЕкспрес X4 мрежен интерфејс картичка која содржи Четир

Please wait...