0
clear
  • Allenjoy фотографија позадина роденден суперхерој градот зграда ноќ бебе туш момче деца позадина
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија позадина роденден суперхерој градот зграда ноќ бебе туш момче деца позадина

Allenjoy фотографија позадина роденден суперхерој градот зграда ноќ бебе туш момче деца позадина

DEN 1151.52
DEN 817.00

Достапност
Производот е достапен

За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент.Може да се прилагоди на секоја големина 4. инаку печати ќе бидат заматени. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Тоа е префериран избор за фотографи. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим.Пад на превозот 6. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Валани испраќање позадина 3.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2.

Кон својствата

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

Дебели,трајни,светла во боја,без споеви Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претп

дон П : Е производ направен од хартија или ткаенина? Колку видови на материјал имаш? A : Нашата позадина е

П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се ко

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Бесплатни 5ft*7ft Солидна Обоена Муслин Фантазија Backdrop F5624 ,Студио fotografia назад капка ,позадина фотографија,

Бесплатна Професионална 5ft*7ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5598,студио реквизити фотографија,муслин

П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да

Валани испраќање позадина 3 П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа мож

Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 2448 ч

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5638,позадина фотографија, муслин свадба backdrops,фотог

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење П : Здраво, сакам ? луѓето да с

Бесплатни 10*10ft Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5644,фо

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предв

Ако се е точно, можете да цел овој производ директно П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прила

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Бесплатни 10ft*20ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5502 ,Kaol Студио Муслин позадина фотографија,муслин свад

Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.На пикс

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Прилагодено : Ние, исто така имаат 10 X10ft,8 X10ft,7 X10ft, 20x10ft,10 X15ft позадина за оваа точка, Ако имате одредени гол

Please wait...