0
clear
  • 3D Печатач Делови Кратко Растојание V5 J-Раководител Топла Крајот Висока Температура Млазницата Истиснување Главата за 1.75/3.0 mm филамент Bowden Екструдер
  • -20%
  • -20%
3D Печатач Делови Кратко Растојание V5 J-Раководител Топла Крајот Висока Температура Млазницата Истиснување Главата за 1.75/3.0 mm филамент Bowden Екструдер

3D Печатач Делови Кратко Растојание V5 J-Раководител Топла Крајот Висока Температура Млазницата Истиснување Главата за 1.75/3.0

DEN 431.52

Достапност
Производот е достапен


Материјал : Користењето на Алуминиум Noze Големина : 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm Тежина : 0.07 кг/pc Филамент За : 1.75 mm/3.0 mm Стил : Кратко Растојание Thermistor : 100k NTC Б 3950 Топлина Кертриџ : 12 V 40 W Вклучувајќи : Грло / Топлина Блок / Греење Касети / Грејач Thermistor Комплет Наместен се Користи За : 3 D Печатач Делови
1 Set x V5 J-Раководител Hotend

Кон својствата

Големина:
0.2mm-1.75mm, 0.3mm-1.75mm, 0.4mm-1.75mm, 0.5mm-1.75mm, 0.2mm-3.0mm, 0.3mm-3.0mm, 0.4mm-3.0mm, 0.5mm-3.0mm
Тип На Објект:
J-раководител
Бренд Име:
KCAMEL
Број На Модел На:
V5 J-Раководител Бр 25
Материјал:
Алуминиум Легура
Млазницата:
0.2 мм; 0.3 mm; 0.4 mm; 0.5 mm
Филамент:
1.75 mm / 3.0 mm
Стил:
Кратко растојание
Вклучувајќи:
Грло/Топлина Блок/Греење Кертриџ/Грејач Thermistor Комплет Наместен
thermistor:
100K NTC Б 3950
топлина кертриџ:
12V 40W

Производи во категоријата

Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска Ако имате било quetion или тре

Ова е замена и надградба за фабриката Makerbot Replicator 2 и 2 X акции thermocouple Нашите thermocouple карактеристики на исти

4pcs Ажурирање PT100 Блок Силикони Розова Sock Комплет За DIY E3d V6 Hotend Prusa Ultimaker 3 D Печатач Загрева Блок Брза Испор

1 buc x калено стакло / Borosilicate Стакло дебелина 3ммНа Smartrap Reprap 3 D Печатач Borosilicate Стакло 220x220 mm Изгради Плоча к

1pc Нови 300x300 X3mm Лепило Плута Листови За Prusa i3 MK2a Загрева кревет Топла Плоча Со Лента Термички Плута Плоча R

4pcs / многу TMC2100 LV8729 DRV8825 Вози Модули Stepper Моторни Возачот Топлина Тоне Ладење Блок Heatsink За 3 D Печатач Делов

Offline Печати Додатоци РАМПИ 1.4 на матичната плоча ТФкартичка е вметната директно да се печати .Овој произ

Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска Ако имате било quetion или тре

Ние обично знак на стоки за ниска цена на царинската декларација и ние се обидува да ви помогне да се мин

MK10 Далечински Директни Екструдер Алуминиум Дел Истиснување 1.75 mm Право / 1.75 mm Левата Рака Целосен Метал B

Услови за Продажба на Увозни давачки,даноци и chargee не се вклучени во цената или превозот надомест.Тип : А

Карактеристики : Биполарно постојан струја хеликоптерВисокабрзина optocoupler сигнал изолација на текстЕле

10 PCS E3 D V6 3 D Печатач Изолација Розова Силикони Чорапи неофицијални Загрева Блок За E3 D V6 PT100 Hotend Топло Одрж

Материјал : Алуминиум ЛегураВнатрешниот д1*d2 : 5x5mm или 5*8ммНадворешниот дијаметар : 14mmВкупна должина : 25mmП

1pcs IgПластични линеарна имајќи LM6 LUU 6mm вратило CNC RJMPT0106 Reprap 3 D PinterОпис на производотИста големина со LM6 LUU И

1 ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ (Освен некои земји и APO / FPO)2 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.3...

Новата 3 D Печатач Додатоци Синхрони Појас Макара 2 GT 20 Заби Дијаметар 5 / 8ммGT2 Синхрони Тркала T2.5 20tooth за 3

15pcs / број Мотор Возачот Топлина тоне Ладење Блок Heatsink за TMC2100 V1.3 TMC2208 TMC2130 Вози Модул 3 D Печатач Делови

1 PC MK9 Силикони Чорапи Грејач Розова Боја Блок Покрие Силиконска Изолација За Replicator Anet Prusa i3 MK7 / MK8 / MK9Рабо

Напомена : нови следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус само може да пратите тоа биле брод над

JГЛАВАТА Големина : 1.75 MM ИЛИ 3.0 MMМлазници : 0.2 мм,0,3 mm,0.4 mm или 0.5 mmГрејач : 12v или 24v (ве молиме оставете порака

2 X МКС TMC2130 V1.1 Stepstick Stepper Моторни Возачот SPI со Топлина Мијалник Ултрамолчи Одлична VS TMC2100 TMC2208 TMC2130 V1.0На TMC21

2 парчиња TMC2130 Повлекува Моторни го исклучите Возачот Stepstick Моќ Цевка Изграденаво Возач Тековната 1.4 Врв

2 парчиња 220x220mm Зелена Матирано Загрева Кревет Налепница Изгради Лист Изгради Плоча Лента Со 3 M Поддршка

Име на производ : E3 D Титан Аеро екструдер E3 D Титан за блиска спектар истиснувањеМатеријал : алуминиум ле

Please wait...