0
clear
  • Златна Panno,Везана,DIY DMC Крстот бод,цвет,Сетови За Вез за полнење 9ct 11ct печатени памук, свила конец Крст-Крои
  • -20%
  • -20%
Златна Panno,Везана,DIY DMC Крстот бод,цвет,Сетови За Вез за полнење 9ct 11ct печатени памук, свила конец Крст-Крои

Златна Panno,Везана,DIY DMC Крстот бод,цвет,Сетови За Вез за полнење 9ct 11ct печатени памук, свила конец Крст-Крои

DEN 1077.12
DEN 592.00

Достапност
Производот е достапен


Бода : 180x240/180x240/180x240/180x240
големина на крпа за : 52x65cm/61x78cm/ 52x65cm/61x78cm
големина на слика за : 47x60cm/56x73cm/47x60cm/56x73cm
Предност :
Ние си имаме свој фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби.
100% Сосема нов.
100% еколошки памук.
Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект.
Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling.
Користете растворливи заштита на животната средина материјал.
Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Embroider крпа *1.
Embroider теми *1.
Embroider игла *2.
Скицата *1.
Answer : ___________________________ Note : (не надвор рамка)
Answer : ___________________________ Note :
(14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод.
(11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.
Моделот е отпечатена на платно(11 CT печатени), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе исчезне.
По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Важни информации за Купувачите : кога ќе примите цел ве молиме проверете го тоа пред да се регистрирате цел.Ако пакетот е ОШТЕТЕНА или не одговара со цел што си ја купил,тогаш ве молиме ОДБИЕ нарачката.Ако не ги проверите цел пред прифаќање на цел потоа подоцна се најде таму е проблемот или dismatch тогаш ние НЕ презема било каква одговорност и Нема враќање на купувачот.

Кон својствата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11ct 52x65cm памук, 9ct 61x78cm памук, 11ct 52x65cm свила, 9ct 61x78cm свила
Стил:
Европа
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Златна Panno
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
opp
is_customized:
Yes
Ткаенина Тип:
памук, свила
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Шаблон Тип:
Флорални
колекции за везови:
занаети
Стил:
Модерна
Diy Крстот Бод:
DMC Крстот Бод

Производи во категоријата

Но 11 CT е подобро за очи и полесно да се везови.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згус

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

1930330101535649 Нови и Топли парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеРадост нед

Ирскиот ги поставува стандардите Куче 11 CT Отпечатена На Платно Слики DMC Крстот Бод Ткаенина Везана Коле

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијапрослават160*160бела60%14color околуизбор на египетскиот премиу

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, АзбукаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 240 X141 бодаБои

Крстот бод комплет, треба шиење со себеПлатно големина : 47 X38 CMпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме к

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка,

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,14 CT, Сидро PCE0504 Две чорапи на Божиќ мачкаБЕСПЛАТЕН превозо

Лондон камбанаријата Модели Смета Крстот Бод Diy 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите Пејзаж КрстБод Комплет Везо

На Индискиот Убавина Модели Смета Крстот Бод DIY 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставува Кинески КрстБод Колекции Ве

Крстот бод комплет, треба шиење со себе7 верзии се достапни : available : 18ct (16ct, 25ct, 28ct, 32ct) 2 стои тема unprinted плат

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаКинески класичната градина145 * 127бела90%69 боја околуИзбо

9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а пото

• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Сосема нов крст бод колекции.Она што е КТ?КТ

Крстот бод комплет, треба шиење со себе5 верзија достапна на : 14ct бела 2 конец , значи 14ct бело платно( НЕ пе

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било кој

Романтична Приказна Везана DIY DMC Крстот Бод Поставени од страна на Стартер Почетници Животинско сино пе

Романтична Приказна, Момче и Девојка Имаат Забава Игра Шема Везана Крстот Бод Поставите Везови КрстКро

Please wait...