0
clear
  • 6m Лифт на Висина Електрични Мобилни Режа Лифт Мала Платформа Лифт
  • -20%
  • -20%
6m Лифт на Висина Електрични Мобилни Режа Лифт Мала Платформа Лифт

6m Лифт на Висина Електрични Мобилни Режа Лифт Мала Платформа Лифт

DEN 144000.00

Достапност
Производот е достапен

4 KW Кревање моторни 24 V DC/0. Вози e Брзина(Платформа Покачена) 0. Вози помоча(Платформа Покачена) km/h 4 Max.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет. Организаторот може да го контролира кревање, движење, вртење и сите движење на платформата преку систем за контрола
Многу мал структура,широк спектар на употреба
Конфигурација
На наполнетост на батеријата индикатор
Авто-заклучување врата на платформа
Израмнување индикатор
Безбедност загради
Продолжената пауза копче
Итни намалување систем
Двојно заклучување castors
Мотокар џебови
Сите движење алармот
Виткање guardrails
Цилиндар држи вентил Спецификација :
Модел Бр.
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.8 KW Батеријата v/Ах 2×12 V/80 Полначот v/24/15 A Целокупната Должина 1180 mm вкупна Ширина (mm 760 вкупна Висина(Железнички нагоре/надолу) mm 1830 година 1930 Целокупната Нето Тежина килограм 490 600 Слики за Вашиот Преглед :
Нашата Услуга :
1.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-18562653283 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www. Сертификат : ISO и CE
Фабриката се покаже :
Контакт Информации :
Денис
Qingdao Sinofirst Машини Co. Работа на Висина Од 5000 5900 Лифт Оценет Капацитет kg 300 Земјата Царинење mm 50 Платформа Големина mm 1170*600 Max.Како може да се клиент поправка на мини само движи режа лифтови.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно. Платформа Висина mm 3000 3900 Max.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.Ако тоа се распаѓа во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас.
Често Поставувани Прашања :
1. Со оглед на клиентите услов за ефикасност.Делови на мини само движи режа лифт може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Мини само движи режа лифтови донесе повеќето од заедничките делови на хардвер. 3m да 4m Мини Само Движи Мали Режа Лифт
Вовед :
Тоа се движи и лифтови сите од батеријата.Одржување на видео ќе биде дадена еднаш мини само движи режа лифтови се прекине да ви помогне да се поправи.Ние можеме да дизајнираме на customerized мини само движи режа лифт, како на вашите барања.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта. Следствено, само се движи мини режа подигнете во голема мера се увезени клиенти работна ефикасност. SINOFIRST инженери опремени мобилен мини режа лифт со електрична возење систем. Патување Одделение % 10-15 Вози мотор kw 2×24 V DC/0.
Само движи Мини Режа Лифт е развиен од мобилен мини режа лифт.

Кон својствата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Тип:
Хидраулични Џек
Објектот Ширина:
1m
Име На Модел:
СПС
Објектот Висина:
1.8m
Објектот Тежина:
500kg
Објектот Должина:
1.5m
Материјал Тип:
Челик
Автомобил Направи:
Мала Електрична Режа Лифт со CE сертификација
Име на производ:
6m Лифт на Висина Електрични Мобилни Режа Лифт Мала Платформа Лифт
Max. Платформа Висина:
3000 3900mm
Max. Работната Височина:
5000 5900
Подигнете Оценет Капацитет:
300kg
Земјата царинење :
50mm
Платформа големина:
1170*600mm
Целокупната Нето Тежина:
490 600kg
сертификација:
CE ISO9001
кориснички:
Yes

Производи во категоријата

0 Работи брзина(виткање) km / h 4 4 4 Водење брзина(зголемувањето) km / h 0.Како клиент може да купи делови, откак

Работа на Висина Од 5000 5900 Лифт Оценет Капацитет kg 300 Земјата Царинење mm 50 Платформа Големина mm 1170*600 Max.Чес

Вовед : 1.Се движат и ifting од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност :

Рачно и electrically Тоа зависи од клиенти предност и оперативни фреквенција.Мобилен Клупа Двор Рампата е диз

2m кревање табела лифт за опремаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и ис

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.Вовед : 1.Сертификат : ISO и

6m да 10m антенски алуминиум еден јарболот платформа лифтВовед : Се движат од страна на човекот manully.Кревањ

еден контрола електромагнетниот вентили : да се спречи намалувањето ако на електричната енергија.316 3070*1

Делови од автоматско режа лифтови може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е

Вовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.312 2550*1500 300 12 1 Преоптовар

Мобилен клупа двор рампата е многу подолго од стационарни клупа дворот на рампата, бидејќи мотокар или

Карактеристики На Производот : 1.Цилиндар штекер е опремен со автоматски shutoff вентил4.Ротирачките делови

6m да 10m антенски алуминиум еден јарболот платформа лифтВовед : Се движат од страна на човекот manully.Кревањ

ФАБРИКАТА СЕ ПОКАЖЕ : Контакт Информации : Сара (Продажен Менаџер)Qingdao Sinofirst Машини Ко., LtdAdd : Danshan Индустри

8 Зголемувањето / паѓање брзина дик 40 / 50 40 / 50 70 / 80 Батеријата V / Ах 4×6 / 210 4×6 / 210 4×6 / 210 Полначот V / A 24 / 25 24 / 25

Најновата Технологија режа лифтПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и и

Мобилен Хидрауличен Лифт Лифт Режа Лифт Со Добра ЦенаВовед : 1.Се движат и ifting од страна на AC или DC моќнос

Платформа Големина(mm) Капацитет(kg ) Макс.08 3250*1800*2080 3600 SSL 1.92 3250*1800*1920 3400 SSL 0 Експлозијадоказ вентили2.Делови

312 2550*1500 300 12 1.Често Поставувани Прашања : 1.1 AC / 220 V380 V 2200*980*1100 850 SSL 0.08 2110*1230 1000 8 1 Платформа Големина(mm) Капац

Како може да се клиент поправка на режа лифт, на маса .Како клиент може да купи делови, откако таа се расп

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

Во 2005 година, SINOFIRST воведување на автоматска линија за производство опфаќа автоматско сликарство линиј

3m должина режа лифт табела за супермаркетПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптовар

312 2550*1500 300 12 1.26 2200*1350*1260 1280 SSL 1.318 3070*1600 300 18 2.Четири поддршка на нозеСпецификација : Модел Бр.08 2110*1230 1000 8 1.08 32

Сертификат : ISO и CEФабриката се покаже : Контакт Информации : ДенисQingdao Sinofirst Машини Co.Тоа може да биде инс

Please wait...