0
clear
  • FTTH Алатка за Полнење KomShine KLT-25M Оптички Влакна со Енергија Метар Ласерски Оптички Влакна Тестер на Видна Грешка Локатор 10mw
  • -20%
  • -20%
FTTH Алатка за Полнење KomShine KLT-25M Оптички Влакна со Енергија Метар Ласерски Оптички Влакна Тестер на Видна Грешка Локатор 10mw

FTTH Алатка за Полнење KomShine KLT-25M Оптички Влакна со Енергија Метар Ласерски Оптички Влакна Тестер на Видна Грешка Локатор

DEN 8904.00

Достапност
Производот е достапен

5 V) Батерија работното Време 240 h Оперативни Temperatrue -10~+60 0 C Складирање Temperatrue -25~+70 0 C Релативна Влажност 0~95% (не-кондензирање) Димензија 130mm(W) x 65 mm(D)×35 mm(H) Тежина 180g
KLS-25m Оптички Извор на Светлина
Карактеристики : 1~3 бранови должини излез од една порта Висока стабилизација, за да се изгради во оптички isolator Авто Бран ID излез(треба да работат со Kom Shine optical power meter); Енергија за штедење енергија; Континуирани работи за 46 часа Спецификации : Тип KLS-25m бранова Должина 850/1300/1310/1550 Влакна Модел СМ/MM Излезна Моќност -5d Bm Конектор Тип на ФК SC LC Батеријата работното Време 46h Батеријата ААА*2 Оперативни Температура -10~+60 Температура на Чување -70~+3 Димензија 130mm(W) x 65 mm(Д) x 35 mm(H) Тежина 180g
KFL-1m W Визуелна Грешка Локатор
На Kom Shine KFL-10 Џеб Визуелна Грешка Локатор/Влакна Пауза Checher/Локатор е стабилна, цена-ефикасен OTDR мртов-зона алатка.01 d Bm Конектор ВО странска валута ,SC ,LC Напојување Алкална Батерија(2 AAA 1.25 mm кутиите на двата краја за singlemode и multimode влакна 1 MW Висока видливост до 5 км
Спецификации : Тип KFL-10-1m W бранова Должина 650±10 nm Влакна Модел СМ/MM Излезна Моќност 1mw/10mw/20mw работи оддалеченост 5 Км/10 km/20 км Спектрален Ширина ≤5 nm Емисија Г. Тоа карактеристики генијален изглед, со широк спектар на енергија мерење, висока точност и корисникот само-калибрација функција со високи перформанси-да-цена сооднос. Оваа VFL идентификува влакна од крај до крај и да го лоцира полиран конектор endfaces лесно. Тоа карактеристики универзален полнач дека accommodates 2,5 mm ferrules.
Kom Shine KLT-25 M Основните Оптички Влакна на Косата Тестер за Полнење Optical Power Meter/OTDR Започне Кабел Кутија/Визуелни Грешка Локатор *Брод во рок од 24 часа од Fedex/DHL/ТНТ Експрес *Сите што ви треба за Оптички Загуба Тест *Моден Мека Носи Торба w/ Слот Тип Внатрешната Подлога, Unmovable во Областа Операција
Стандарден Пакет : Точка Име Количина 1 Komshine Црна Мода Носи Торба 1 2 КПМ-25 M Optical Power Meter 1 3 KLS-25 M Оптички Извор на Светлина 1 4 Visual Грешка Локатор KFL-10-1m W 1 5 Алкохол Bottler 1 6 4 Адаптери
Опис на производот : КПМ-25 Optical Power Meter КПМ-25 рачни optical power meter е компактен и лесен-за-користење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна. или 2 Hz Оптички Конектор за Универзален адаптер 2.5 mm за ФК,SC,ST Напојување 2*AAA Батерија работното Време 30 h Оперативни Температура -10~+60 Температура на Чување -25~+70 Димензија 100mm(W) x 25 mm(Д) x 15 mm(H) Тежина 40g
Можеби како што се :
.

Кон својствата

Бренд Име:
komshine
Конектор тип:
SC/UPC
Број На Модел На:
KLT-25M
Компатибилен:
Ubiquiti
Објектот Должина:
1m
Име На Производ:
Optical Power Meter:
Оптички Извор На Светлина:
Визуелна Грешка Локатор:

Производи во категоријата

GY1130 / 1130 DQ е преносен сигнал ниво метар е моќен уред дизајниран за CATV инженери и менаџери На точноста на п

Предмети се испраќаат до купувачот е потврдено адреса од понеделник до петок (Викенд& Празник исклучени

Сите се врати ставки мора да биде во оригинална услови, вклучувајќи кутија и додатоци.Функција : Обновли

ОписCICVCHC' FWDM серија е базирана на еколошки стабилна Тенок Филм Филтри технологија Уредот ги комбинира и

Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на б

Позитивни(5 ѕвезди)е многу важно за нас, ве молиме размислете два пати пред да ја напушти ни повратни инф

За било какви предмети, ве молиме да користите ЕМС или на вашата локална пост, кога испрати назадПОВРАТН

Посебно големо влакна ладно под механички ладно заеднички на L925b општи тип на голи влакна брза ладно под

1 ОписПримена на транспарентни влакна кабел конектор систем главно се користи во инсталацијата на семе

5 / 125µm)Еден режим SC влакна порта (влакна големина : 9 / 125µm)Еден влакна singlemode SC влакна порта (влакна големи

Сите набавки може да се врати within14 дена од датумот на купување на целосна наплата или размена.Бидејќи на

Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќ

Стандард Оптички Влакна Адаптер ( Оптички Влакна Прирабница / Парење Ракави ) е влакна optical пасивен уред

Kom Shine KFI35 Оптички Влакна ИдентификаторНа Kom Shine KFI35 Оптички Влакна Идентификатор брзо може да се идентифи

За Превозот 1 Жал ми е за тоа што не ја поддржуваат P ЦЕЛ ОТКАЖУВАЊЕМожете да ја откажете вашата цел во се

Покрај тоа, ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход, овие трошоци не се вклучени во т

Сите набавки може да се врати within14 дена од датумот на купување на целосна наплата или размена.Нови JD494 A HP

Професионален Custom Услуга (Технологија)Купи со доверба

Купувачот бара да плаќаат за своите поштенски трошоци да се врати на објект за нас Вообичаеното време м

Прекинувач, 8 Порти SFP + 2 порти RJ45, со 8pcs SFPs 3km, SC порта, што се Користи за FTTH08port Gigabit ВлакнадоТочка Прекинув

Пакување & Етикетирање на Оваа лесно да се справи и добро заштитена transceiver пакет е означени и обележани к

Please wait...