0
clear
  • Allenjoy фото backdrops ѕвезди Три D ленти фантазија позадина оригиналниот дизајн реквизити обичај камера фотографија
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фото backdrops ѕвезди Три D ленти фантазија позадина оригиналниот дизајн реквизити обичај камера фотографија

Allenjoy фото backdrops ѕвезди Три D ленти фантазија позадина оригиналниот дизајн реквизити обичај камера фотографија

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. инаку печати ќе бидат заматени. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Тоа е префериран избор за фотографи. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба.

Кон својствата

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Број На Модел На:
UNA-00143
Бренд Име:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предв

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни...

Бесплатни 10ft*20ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5502 ,Kaol Студио Муслин позадина фотографија,муслин свад

П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријат

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.На пикс

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Free10ft*10ft трговија на големо ventilador де teto сликарство позадина Фото Муслин свадба Backdrops6032,бебе позадина сту

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 2448 ч

Нашата фабрика е над 3000sqm, има повеќе од 50 професионална позадина принтери на различни ширина.Како да се

Ако се е точно, можете да цел овој производ директно П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прила

Производство на сликата : Материјал : Сликовно платно(vinly крпа)Материјал Тежина : 120 G / GSM.тип : дигитално п

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се ко

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Бесплатни 5ft*7ft Солидна Обоена Муслин Фантазија Backdrop F5624 ,Студио fotografia назад капка ,позадина фотографија,

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5640,позадина фотографија, муслин позадина свадба ,ф

ТенкаВинил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиес

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

дон П : Е производ направен од хартија или ткаенина? Колку видови на материјал имаш? A : Нашата позадина е

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење П : Здраво, сакам ? луѓето да с

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego П : Како можам да се прилагодите на позадинат

Бесплатни Professional10ft*10ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5210 ,Kaol Студио Муслин позадина фотографија,мусли

Please wait...