0
clear
  • индуктивен сензор LJ18A3-5-Z/CX-G LJ18A3-8-Z/CX-6 G-36VDC 4-жица НЕМА+NC метал сензор со 4-пински воздух приклучокот за кабелот
  • -20%
  • -20%
индуктивен сензор LJ18A3-5-Z/CX-G LJ18A3-8-Z/CX-6 G-36VDC 4-жица НЕМА+NC метал сензор со 4-пински воздух приклучокот за кабелот

индуктивен сензор LJ18A3-5-Z/CX-G LJ18A3-8-Z/CX-6 G-36VDC 4-жица НЕМА+NC метал сензор со 4-пински воздух приклучокот за кабелот

DEN 1397.76

Достапност
Производот е достапен

Ви благодариме !!!
Карактеристики
1) извор на Енергија пресврт врска заштита (DC); Пренапонска заштита ; 2) Долг живот и висока сигурност; 3) Високо
перформанси-цена сооднос; Лесно ракување; 4) Не-рамна и Рамна тип; 5) Никел-обложено бакарни цевки, висока температура-
отпорна пластика откривање на главата (PPT); 6) кабел 2m излез; 7) Метал откривање; 8) Црвени LED индикација
Инсталации Дијаграм
Примена
Внимание
1) не го користите сензорот во вода, снег, или на отворено.
Опис На Производот
Близината прекинувачот е механички подвижни делови и без директен контакт со позиција на прекинувачот може да се управува. АКЦИИ ВО ТРГОВСКИТЕ секогаш сопствена на нашите Брзо & Професионална продукција линија.
Ние поседувате еден силни R&D и КК тим продолжува да пронаоѓаат нови решенија за клиентите.
Со Нарачување Водич :
1) Кога ќе се направи ред, ве молиме забележете го моделот!!! LJ18 A3-5-Z/CX-G или LJ18 A3-8-Z/CX-G?? ако не се направи избор, јас ќе ви испрати LJ18 A3-8-Z/CX-G како и секогаш!!!
2) ве Молиме, изберете го приклучокот, свиткување или директно?? ако не се направи избор, јас ќе ви испрати свиткување како и секогаш!!!
HEYI Електрични Co. Избегнувајте користење на сензорот каде што постојат хемиски vapors, особено силна alkails или киселини (азотна киселина, chromic acid,
или топла концентрирана сулфурна киселина). БРЗА ИСПОРАКА секогаш направени од страна на нашата ГРУПА е Enthusiam. Ве молиме да не информирате кој не ви треба кога истрага.
Испорака (Global курир, Океанот transpor, Воздушниот транспорт)
Нашата Посветеност
ПОДОБРА ЦЕНА од други продавачи за вас, бидејќи на Фабрика за Директна Продажба.
Контакт со нас на :
Ги испратите вашите Истрага Детали во Подолу, Кликнете на копчето "Испрати" Сега~
ВАШИОТ БЕНЕФИЦИИ Е НАШИОТ БИЗНИС!!!
. ПОДОБАР КВАЛИТЕТ отколку пред предизвикани од нашите 10+ години тргување искуство.
2) За одржување на оперативна сигурност и сервисирање на живот, користење на сензорот само во рамките на specificed температура опсег.
3) На сензорот има отпорен на вода структура, сепак, со приложување на маска за да се спречи директен контакт со вода ќе ви помогне
подобрување на сигурноста и да го продолжат животниот. ВРЕМЕТО за ОДГОВОР во рок од 24 часа се за нашиот ТИМ, Страст & Трпение.)
Приклучокот Избор
Answer : ___________________________ Note : сензор plug има две различни тип. е сеопфатен мулти-бизнис индустрија и трговија интеграција на високо-технолошки претпријатија.
Производ Податоци
Модел Тип
LJ18 A3-5-Z/CX-G & LJ18 A3-8-Z/CX-G
Име на производ
сензор
Изглед големина
Цилиндар дијаметар 18mm
Откривање начин
Индуктивни
Откривање на далечина
5mm & 8мм
Работен напон
6-36 VDC
Излез форма
4-жица НЕМА+КООРДИНАТОР на 300m A
Детекција на објекти
Метал(Бакар, железо, алуминиум и сл.

Кон својствата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Индуктивен тип
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Број На Модел На:
LJ18A3-5-Z/CX-G & LJ18A3-8-Z/CX-G

Производи во категоријата

Smart Home DC12 V 24 V 36 V 48 V 30 A 1 CH RF Далечински Управувач Switch Систем Предавателот со Приемник 1 CH Реле За Светилка

Напојување : 2*АА ОД 1,5 V батеријаЕкранот на точноста : за 0,5 степениСензор : NTCКонтакт капацитет : 5 A 220 VТемп

Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неиспра

Име На Производ За Контрола На Температурата Се Префрлите Предавателот Модел.Не F2000 Материјал Керамика,

FetureКонтакт Оценка : 3А @120 VAC или 28 VDC (П Контакт)Електрични Живот : 30,000 се направи и да се прекине циклуси на

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, пр

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : LIVOLO Карактеристики : д

Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.За вашето задово

2 Factory места , цената е прифатлива, квалитетот на прво место , нема причина вратиДобредојдовте на нашата П

E6 B2CWZ5 B OMRON Ротари Енкодер E6 B2 CWZ6 C DC1224 V 2500 2000 1800 1000 600 500 360 200 100 60 40 30 20 P / RМодел : E6 B2CWZ5 B Моќ напон : DC12 V да 24 V р

22mm мотор почнете да престанат да им помогнам на копчето префрлатеДел број : PM221 F11 ZE / Б / 12 V / S со симболИнс

Главната Боја Црна, Сребрена на Ѕвонење Име на Производ Безбедност Блокирам се Префрлите Копче Нето Теж

Ние поседувате еден силни R&D и КК тим продолжува да пронаоѓаат нови решенија за клиентите...

Опис : Мерење на Откривање на далечина е 10 до 80 cmМаксимално дозволената Агол : > 40 °Напојување напон : 4.5 до

Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворањеПревозот : 1 Ние брод н

.Спецификации : Име на производ Push Копчето Станица Ui 600 V О 10 A IEC 6094751 Uimp 6k V Материјал Пластика, Метал Вкупн

ИСC702 SR11 Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro Hs Карактеристики : 2 начин с

DC5 V 2500 2000 1800 1024 1000 600 500 400 360 200 100 60 40 30 20 P / R OMRON Ротари Енкодер E6 B2 CWZ1 XМодел : E6 B2CWZ1 X Напојување напонот : DC5 V р

16 MM метал копчето со прстен светлина симбол на моќ со автозаклучување, ПРЕДВОДЕНИАвтозаклучување : се к

Тоа само ќе ве однесе 1 минута,но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.3) ве Молиме контактир

ЗЈЗ17 D автомобил магла светлина switch 12 V LED DPST модифицирани брод рокер 4 P црвена, зелена и жолта

Производот е со англискиот јазик прирачник.Перформанси и карактеристики : Едноставна конструкција, сиг

Please wait...