0
clear
  • Леќа Адаптер Прстен за Nikon ПИ F Планината Леќа и Fujifilm Fuji X X-Pro1 X-X M1-Е1 Х-Е2 X-Pro1
  • -20%
  • -20%
Леќа Адаптер Прстен за Nikon ПИ F Планината Леќа и Fujifilm Fuji X X-Pro1 X-X M1-Е1 Х-Е2 X-Pro1

Леќа Адаптер Прстен за Nikon ПИ F Планината Леќа и Fujifilm Fuji X X-Pro1 X-X M1-Е1 Х-Е2 X-Pro1

DEN 455.52
DEN 433.00

Достапност
Производот е достапен


Леќа Адаптер Прстен за Nikon ПИ F Планината Леќа и Fujifilm X Планината Fuji X-Pro1 X-X M1-Е1 Х-Е2 X-Pro1 X1
Вовед Направи Пи F планината леќи може да се користат за Fujifilm X камери нема ROM врската на прстен, па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно можно е да се користи Макро прстени и други додатоци Овозможува фокус бесконечност Сосема нов, не се користи Направен од метал (не пластични)
НАПОМЕНА :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер.
Во овој случај "стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата .
Пакетот вклучува :
Леќи на планината адаптер x1
(Оригиналната Manufactory Пакет)
Погоден За
Fujifilm X Планината Камера (X-Pro1, X-E1, X-Е2, X-М1, итн.)

Кон својствата

Компатибилен Бренд:
NIKON,Fuji
Бренд Име:
Dslrkit
Број На Модел На:
NIK-FX

Производи во категоријата

Desciption : Функција : 1、мазна алуминиум бајонет, лесен за инсталација и употреба 2、Set "снимање без објектив "

Бараме да се поврзеш со нас веднаш пред вас ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така

Леќа Адаптер Одговараат За Leica M Објективот на Микро Четири Третини 4 / 3 КамераНа ситеметал адаптер е диз

Универзална 5558 / 62 / 67 / 72 / 77 / 82mm / 55мм на 5882mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен

50мм58mm 50 до 58 Чекор до Прстен Филтер АдаптерВовед : Машки навој : 50mmЖенски навој : 58mmБренд нови, никогаш не

ЗАБЕЛЕШКА : Бидејќи стоката на различни серии, шест агол клуч со сребро или црна, случаен испорака, Не се

> Извештај на табелата подолу адаптер прстен на табелата и одберете прстен одговара на дијаметар на ваш

BGNING на камерата Леќи на Камерата Адаптер Прстен со Отворот за Canon EOS EF Објективот на Микро 4 / 3 M4 / 3 Планина

Камерата е аголот на гледање се размножуваат на видео камера, digitalideo камерата со 0.45 пати, кој повеќе од д

Карактеристики : Овој објектив планината адаптер е главно се користи за поврзување на "НП Класичен Прир

Amopofo LMNEX Адаптер, За Minolta MD Објективот на За Sony E NEX3 NEX5 NEX7 C3 5 C 5 N О7 A7 R A7 RII Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и кв

Метал Tripod Јака Планината Прстен за NIKON AFS 80200mm f / 2.8 D F2.8 D Зум ОбјективВоведНа tripod планината прстен планина

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со це

M52 Објективот на M42 Камера Прилагодливи Фокус Helicoid Прстен Адаптер 17 31mm Макро Продолжување Цевка M52M42Опис1

Карактеристики : Овој објектив планината адаптер прстен е главно се користи за поврзување на "Pentax K PK Пла

58mm46mm 58 до 46 Чекор Надолу Прстен Филтер АдаптерВовед : Машки навој : 58mmЖенски навој : 46mmБренд нови, никогаш

Amopofo за EOSNEX Адаптер, За Canon EF Објективот на За Sony E NEX3 NEX5 NEX7 C3 5 C 5 N О7 A7 R A7 RII Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и

Please wait...