0
clear
  • WiFiBee-MT7681 (поддршка на А. р.duino WiFi програмирање)
  • -20%
  • -20%
WiFiBee-MT7681 (поддршка на А. р.duino WiFi програмирање)

WiFiBee-MT7681 (поддршка на А. р.duino WiFi програмирање)

DEN 2255.52

Достапност
Производот е достапен

11b / g / N protocol Support за WEP / WPA-PSK / WPA2-PSK / TKIP / AES повеќе методи на шифрирање за Поддршка СТА / АП операцијата на владата за Поддршка на Arduino Wi-Fi безжичен програмирање Поддршка Smart Link интелигентни врска функција на Поддршка OTA firmware надградба Стандарден микро-контролор : MT7681 Протокол стандард : IEEE802. Можете да ги користите сериски НА команди преку сериски терминал конфигурациски параметри Карактеристики Поддршка IEEE802. Тоа е компатибилен со XBee слот, и поддршка на Arduino безжична програмирање, е на Интернет на нештата (Io T), избор на насловна автоматизација и робот апликации. Покрај тоа, исклучувањето модул вклучува три I/O портот. Тоа има СТА и на АП за работа на владата, се слободни да го вклучите, и го поддржуваат TCP/IP комуникации. Единицата е лесен за употреба - само за да ја инсталирате апликацијата (Андроид), и да се поврзе на вашиот безжичен рутер. Можете да ги користите сериски НА команди преку сериски терминал конфигурациски параметри. Можете да ги користите сериски НА команди преку сериски терминал конфигурациски параметри. Користете го како wi-fi - секој I/O поддршка за далечинска контрола софтвер PWM излез.11 b/g/n стандарден протокол, со 2.4835 G Пренесува моќност : 15-18dbm Encryption mode : WEP / WPA-PSK / WPA2-PSK / TKIP / AES Операцијата на владата : СТА mode / АП режим (СТА и АП миксуван мод не се поддржани, само еден уред може да биде поврзан во АП режим) TCP 1000 порт : TCP UART податоци транспарентен TCP порта 1001 порта : ВО командата UDP порта 3333 порт : Емитува порта Оперативен напон : 3. Тоа е многу погодно кога дебагирање или мобилен робот платформа. Тоа може да се вметне во било со постојните XBee штекер уред, со цел да се реализира мрежи функционираат целосно.11b / g / n Wi-Fi радиус : 180m (поинаква средина, различни пренос на далечина) Број на канали : 1-14 Фреквентен опсег : 2. Користете го како wi-fi - секој I/O поддршка за далечинска контрола софтвер PWM излез. Покрај тоа, исклучувањето модул вклучува три I/O портот.
воведување на
Wi Fi Пчела MT7681 е базиран на серискиот wi-fi модул MT7681 Arduino Wi Fi XBee модули.
Wi Fi Пчела е иста како и на XBee pin мапирање. За Arduino УНО и Arduino Mega2560 одбори, Wi Fi пчелите, исто така може да се користи како безжичен код испратите модул, нема потреба да користите USB кабел или физичка врска.4 g wi-fi фрекфенции, на 14 канали и WEP/wpa2 WPA-psk/поврзан wpa2-psk/TKIP/AES енкрипција методи, компатибилен со многу мејнстрим рутер.3 V Препорачува влезен напон : 3. Покрај тоа, исклучувањето модул вклучува три I/O портот.
Поддршка за Wi Fi Пчела IEEE802.5 g Производ ВИКИ : Повеќе документација фактура Wi Fi Bee-MT7681 x1.3 V Моќ дисипација : 75 м-р UART сериски порт : 1 Baud rate : 960014400192003840057600115200bps (default) Големина : 32 * 24 mm Тежина : 3. Користете го како wi-fi - секој I/O поддршка за далечинска контрола софтвер PWM излез. Покрај тоа, Wi Fi Пчела, исто така, поддршка интелигентни врска Smart Link.

Кон својствата

Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.

Производи во категоријата

Модул функција1 поддршка дигитални МИКРОФОН2 пониска потрошувачка на енергија3 внатрешната интеграциј

Опис : 802.11 AC и Bluetooth 4.2 комбо картичка 100% сосема нов и висок квалитет Бренд : за Dell за DELL Модел : за DELL XPS 12 13 15

4 g : 195 DBM;130 m_2 4 g : 270 DBM;195 m_2.11b / g / n безжичен мрежен протокол, пренос стапка е толку висока што 1200 Mbps;Обезбед

Висок квалитет и Сосема нов3во1 двојна функционалност : Три USB 3.0 порти и еден 10 / 100 / 1000 M Gigabit Ethernet Адаптер;

DIEWU 82545 MF PCIX Gigabit Влакна Мрежна Картичка NIC w / intel82545 GM / EM PWLA8490 MF Една порта Мултирежим Влакна Модул главнит

TEROW Безжичен USB WIFI Адаптер за Bluetooth 4.0 150 Mbps 2.4 Ghz Мини Wi Fi Антена Компјутер wifi Мрежа Картичка за Примачот 802.1

Cameralink развој одбор, додека Целосна поддршка на владата и База на владата, сликата на податоци може да се

HUAWEI E8131 3 G Wi Fi hotspot место е мобилен Wi Fi dongle но, како и 3 G USB Модем HUAWEI E8131 Wi Fi dongle може поддршка до 5 корисници д

На МРТ USB dualcore терминал USB кабел терминал команда одбор поддржува МРТ PC3000МРТ USB трансфер com терминал, dualcore

4 G,LTE предмети ME3760 Мрежа TDDLTE / ФЛОПИLTE / TDSCDMA HSPA фрекфенција TDDLTE1900(Band39) / 2300(Band40 V2500(Band38)ФЛОПИLTE 2600TDSCDMA HSPA1900 / 210

Winyao E350 T4 се базира на intel I350 AM4 Gigabit Ethernet Контролер Е PCIЕкспрес X4 мрежен интерфејс картичка која содржи Чет

Рутер режим Во овој режим, уредот е еквивалентно на безжичен рутер, жичен интерфејс како WAN, LAN.Карактери

SLSTK3201 AНовиот содржи и SLSTK3201 A на EFM32 Нула Gecko Дополнителен Комплет И сензор одбор Одборот содржи Силикон La

150 Mbps USB 2.0 Wi Fi Wireless LAN Адаптер 802.11 n / b / g 2d Bi Антена Чипсет за RT5370Околу Опис : 100% Сосема Нов И Висок квалитет.

Опис : Brand Name : Int Модел : 7260 HMW НА Делови Број # : Тип : 802.11 abgn+bt4.0 biosот : Стандарди Интерфејс : Мини pci express Состо

32bit / 66 MHz PCI мрежен интерфејс картичка кои содржат два независни Gigabit порти на еден PCI адаптер...

[ Чипсет [Atheros] AR9287Безжични конекции до 300 Mbps, 2 T2 RИзлезна моќност до 18d Bm[поддршка на системот] XP / Vista / WIN7, L

Околу Опис : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Тип на мрежа : Gigabit EthernetГо оценувате : 10 / 100 / 1000 MbpsЧипсет : за RTL81

Во прилог на задржување на карактеристиките на Ubuntu јадрото на системот, исто така, ги вклучува следниве

ОСНОВНИ Печат 2 BS2 smart автомобил контрола чипОдлуки коло дијаграмU S На Паралаксата Компанијата започна О

Карактеристики : 1 Zigbee Ethernet порта, Ethernet дел усвојува ARM чип, сите чипови се интегрирани со матична плоча, н

04, и е инсталирана со Самба, NFS, SSH, FTP и други вградени заеднички алатки за развој и слики од екранот се как

90 дена гаранција9 во новиотОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Компатибилен со

Winyao (Wan Yiu) WY575 T Dualпорта бакар Gigabit Ethernet PCI Express Server NIC е PCIЕкспрес X4 Бакар Gigabit Ethernet мрежен интерфејс картичк

( Корисници треба да ги развиваат нивните сопствени два пати, можете да испратите ПАКЕТИ, развојот На жи

На LRЛИНК 10 G lan картичка им овозможува на корисниците да се кандидира на безбедна мрежа на животната сред

Please wait...