0
clear
  • Маскирна Значка војска облека налепница Закрпи Везени Железо На печ DIY Т кошула прибор за Облека applique
  • -20%
  • -20%
Маскирна Значка војска облека налепница Закрпи Везени Железо На печ DIY Т кошула прибор за Облека applique

Маскирна Значка војска облека налепница Закрпи Везени Железо На печ DIY Т кошула прибор за Облека applique

DEN 288.00

Достапност
Производот е достапен


добредојдовте на нашата продавница
топло забелешка : 1.Превозот логистика : Нашата продавница е бесплатен превозот начин е Кина пост обичен мал пакет плус кој не е може да се проследи. бендот закрпи,бендот лого!. Така тоа изгледа како везени како своја убава, топла везови крпа ставете облека може да се мијат во машина за миење.Ако имате било каков проблем,се чувствуваат слободни да контакт. Ако сте загрижени за иднината не е силна, тоа е препорачливо во крпа објавено на работ на неколку бода само парична казна! Посебни потсетам : крпа ставете само за пеглање на облека, не сосема кул кога не ви се брза да се види дали леплива, а потоа во сите веројатноста е во можност да се откине, ние мора да почека до крпа површината температурата целосно да се олади И потоа да ја видите. Со цел да се направи имате подобри шопинг искуство,се надевам дека ќе може да избере регистрирани логистика која е поефикасни, посигурни, може да се следат.7')
Употребата на додатоци : (1) прво крпа објавено на локацијата што сакате да го залепите, постојат топла топи лепило страна на облека (лепак не може да солза). На собна температура, топла топи лепило е 100 степени
цврст отпад, кога се загрева до одредена температура, станува течност, откако ладење да се подолу на точка на топење и брзо да стане цврста. Тоа има точка на топење на 150 степени
, ослободување точка на 7-13 секунди, лек точка на 7-14 секунди и ладење точка на 2-3 минути. (2) потоа на облека, пак, железо температура од 120-150 степени, од задниот дел на топла 8-9 секунди, па таа крпа може да се загрева рамномерно.Поради снимање состојба и Хардверски Уреди како што следи е brightness/contrast поставување и слично,може да има некои мали разлики помеѓу актуелната точка и тон на боја на слики покажа. Употребата на крпа ставете : може да се пеглање или за шиење во омилени кеси, перници, завеси, кревет листови, tablecloths, шалови, долна облека и други крпа производи, облека за долго време, а потоа одберете персоналните шема паста, една Нова облека биле родени. Мода, симпатична крпа ставете може да биде железо или за шиење во омилени торба, бебето е долна облека, шик, мода! Може да се пополни дупките, но, исто така, може да биде произведен според своите творечки DIY работи! Облека случајно се скршени, и користете мали крпа паста, можете да ги зачувате вашата сакана облека! Ако сметаш дека облека или кеси се премногу монотоно доволно внимание, користете мали крпа паста, направете ја вашата облека или кеси уникатен шарм! Совети : железо пеглање крпа ставете во избраната позиција на соодветното место да се стави парче платно за да се спречи висока температура топла облека или крпа паста, Крпа ставете четири страни пеглање време може да биде соодветно издолжени.

Кон својствата

Тип На Производ:
Закрпи
Функција:
Рачно изработени
Стил:
Железо-На
Број На Модел На:
CH1705313
Бренд Име:
clolrful дома
Техника:
Appliqued
Големина:
same as picture
боја:
Маскирна
Луѓе:
девојка,жена,дете,бебе,дете,мажи
Карактеристични 1:
DIY Закрпи За Облека,мали Дамки,далноводи
Карактеристика 2:
извезена печ,железо логото закрпи
Карактеристика 3:
цртан филм везени закрпи
Материјал:
Платно
тоа е прилагоден:
Yes
Се однесува to1:
марами, врски, обувки, јакни, џек,облека
Се однесува to2:
џемпери, фармерки, капи, додатоци,пакет
Шема:
маскирна печ,армијата облека печ

Производи во категоријата

Тема : како се покаже во Големина на слика(Appr вол ) : 4cm

Име : вода растворлив цвет паста Боја : бела Спецификација : боја е означена класификација

Мал брод везови печУпатства за употреба : 1 Прскање вода на задната страна од печ.2 Место парче на облека.3

Опис Боја на Микс : 20pcs Количество на Избраната Боја : 20 парчиња на ЕДНА Боја Количина : 20pcs / многу Големин

1 Стави парче на вашиот крпа, везови страна нагоре 2 Место памучна ткаенина над печ 3 Железо преку далново

Тема : како се покаже во Големина на слика(Appr вол ) : 33*22 CM

7867555452573069 ТОПЛА Продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче1.Препорачана пошта

3 D рачно изработени Кристал beaded Patch за облека DIY везови applique меч Закрпи за облека, чевли и кеси за Шиење За

75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsi

Тема : како се покаже во Големина на слика(Appr вол ) : 3.5 см

Запад каубој везови шапка печКако да се користи{1} извади вез закрпи и панталони(облека / торби / чевли / к

Добредојдовте Виножито Мала КуќаГолемина : 2*1 cmБоја : 20 боиКоличина : 500pcsbcoz својата најголемиот дел wholesale

2018 Нови katoon Со Везени Закрпи Мода Applique лав на Patch за Облека, Торби за DIY Decal Облека Додаток 2 парчињаЗа Цел :

ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн .

5x4cm за едно парчеСтил (подолу) : Кучеголемина : 4. Увозните давачки, taxies и трошоци не се вклучени во точка ц

30pcs ! Различно обоени DIY занает материјали Daisy Цвет везени чипка намали крпа декорација додаток за шиење

Смешни Изразување Око Печ преносот на Топлината Закрпи Девојки Фустан Цртан филм Iron На Закрпи За Деца DIY

Функција : 1 Материјал : облека субвенција 2 Големина : 11.521cm Забелешки : 1 Одлично за облека, маици, фармерк

3pcs / многу 3 D везови магија налепници Циклуси и кука Оман знаме печ armband Обединети Арапски знаме печ Крпа

Please wait...