0
clear
  • 50KW Интелигентна Енергија Energy Saver Една Фаза 90-265V Smart LED Заштеда на Кутија за Заштеда на Енергија Уред Електрична енергија Бил Убиец
  • -20%
  • -20%
50KW Интелигентна Енергија Energy Saver Една Фаза 90-265V Smart LED Заштеда на Кутија за Заштеда на Енергија Уред Електрична енергија Бил Убиец

50KW Интелигентна Енергија Energy Saver Една Фаза 90-265V Smart LED Заштеда на Кутија за Заштеда на Енергија Уред Електрична

DEN 1107.84

Достапност
Производот е достапен


50 KW Интелигентна Енергија Energy Saver Една Фаза 90-265 V Smart LED Заштеда на Кутија за Заштеда на Енергија Уред Електрична енергија Бил Убиец
Спецификации :
Карактеристики :
- Smart, елегантен дизајн со LED светла за да се покаже операција
- Заштедите електрична енергија ресурси до 35%
- Заштеда до max оптоварување 50 KW
- Подобрување на фактор на моќност
- Стабилизирање на електрична струја
- Пренапонска заштита
- Намалување на сегашниот бран форма нарушување
- Заштита на апарати и продолжување на нивниот живот, особено за клима уред, машина за перење, ладилник, ТВ, компјутер..
- Најефикасен со индуктивен корисници (на пример Мотори, трансформатори, флуоресцентно осветлување..)
- Заштита на животната средина
- Лесен за користење, одржување слободни
- Целосно во согласност со стандардите за безбедност
- Метален капак.
Како Работи :
- ШТЕДАЧ на ЕНЕРГИЈА користете ги држава на уметноста електрични технологија за активно ги следи и да се подобри фактор на моќ на вашето домаќинство / канцелариски апарати. Покрај тоа, интелигентна технологија оптимизира напон и струја барања што се намалуваат активно вклучување / Kwh барања и постигнува максимум до 35% заштеди на вашата електрична сметка, ако исто така делува како стабилизатор на напон со зачувување на енергија за до 10 секунди и затоа резерви на оптоварување со константен напон за време на еден моќ извира. Ова, за возврат резултати на подолг животен век на електрични апарати
Технички Параметри :
- Работа го Оценувате Напон : 90-265 V AV,50 HZ/60 HZ
- Работна Температура : -40 cantigrade до 70 cantigrade
- Една фаза модел
- Користете еден POWER SAVER за секој 50,000 watts
Инсталација Постапка :
- Приклучок оваа уредот во ѕиден штекер, не продолжување кабелот или повеќе приклучок и вклучете ја единицата.
- Кога ќе видите 1 црвено-LED светло го вклучите,единица започна заштеда на електрична енергија.
- Се инсталира еден штедачот на енергија на секоја фаза.
IP Ниво : IP43
Панел Дизајнирани : Алуминиум
Контролор : Да
Фаза : Фаза 1
Осигурач : 1 компјутер за секоја фаза
Боја : Зелена
прекинувач : прекинувач за контрола на
Индикатор светлото : 3 еез сини индикатор светлина
Нето Тежина : 0.5 КГ
Големина : 152mm x 86mm x 47mm
Функција : Енергија saving1 фаза оптоварување
Забелешки : велика БРИТАНИЈА 3 pin треба да се додаде 1 ЕЕЗ
Приклучок : велика БРИТАНИЈА,Европа,САД приклучок
Примена : Куќа
Напон : 90 V-265 V / 50 HZ&60 HZ
Погодни се Вчита Во Amp/Фаза : 2 Amp-15 Amp
Засилувач Заштеда го Оценувате : 10% до 25%
Пакет Тежина : 372 G / 13.12 Унци
Пакет Димензии (L*W*H) : 152*86*47 ММ / 5.98*3.39*1.85 Инчи
Мало Пакување : Да, Општо Кутија
Пакетот Вклучува :
1 x Power Saver
1 x ЕУ Приклучок
1 x англиски Упатство

Кон својствата

Стандард:
НИ приклучокот, ЕУ приклучок
Примена:
Станбени / Општа Намена
Номинална Струја:
90-265V
Бренд Име:
digiyes
Број На Модел На:
-
Surge Protector:
No
WIFI:
No
Продолжување Должина На Кабел:
>10m
Места Број:
1
Тип:
Електричниот Приклучок
Заштита Од Преоптоварување:
No
Номинална Напон:
90-265v
Заземјување:
-

Производи во категоријата

Гроздобер Браун Контрола Knob Гитара Amp Ефект МалинаДимензија : 15*10.50 mmВнатрешниот дупка е 6.4 милиметри, ра

Бренд нови корејски ЕУ Стандарден НАИЗМЕНИЧЕН Моќ КонекторИзолација материјали : НајлонДиригент матер

Fenders Пилот Светло на Индикаторот за Гитара Цевка Засилувач Аудио ЗАСИЛУВАЧ Заградата ЖолтаЖолта Пилот

4 PCS Аудио сигнал кабел lotplug рка приклучок за штекер чист бакар рка главата аудио кабел приклучетедетали

Ние ќе се Фокусираме на Идентичен,диоди,транзистори,отпорник,capacitor,IGBT модул,кристално осцилатор,реле и

Бесплатни shgipping парови P046 / C046 НАС верзија Чист бакар hifi Моќ Приклучок со аудио моќ жица коСпецификации :

2 парчиња 9 PIN 9 P Цевка Штекер Злато Позлатен За 12 AU7 ECC83 12 AX7 12 AT7 5814Количина : 2 ПАРЧИЊА Површински Третман :

10 Pcs Висок Квалитет NAKAMICHI РКА Машки Plug Заклучување Не Лемење Приклучок Конектор Злато Позлатен 100% Нов Бр

10 Pcs 0.5 W 68 R јаглерод состав отпорник Случај Стил : AxialТемпературата на работа Опсег : 55 на +125 Сте CМоќ Оценк

HiEnd без лого карбонски влакна десна аглеста 3 Од Мали парцели превозот време, обично во рок од 15 дена за 45

10 A 220 V ЕУ Plug Истекување Заштита на Безбедноста Приклучок Адаптер Дома Коло Префрлување Прекинувач за На

2 ПАРЧИЊА 5pin Telfo Цевка Приклучок За PX25, PX4, ML4 цевка штекер hifi diy ampliferпакет : 5pins telfo цевка socketДиригент : Месин

Производ Карактеристики и Придобивки 1, Креативно да заедничка моќ приклучоци и USB dc напојување приклуч

Ние веќе нека производ во боја имаат тенденција да вистинската колку што е можно, меѓутоа, бидејќи на мо

2 ПАРЧИЊА ISF0008 HIFI НИ AC дуплекс Receptacle Штекер Злато Позлатен Ѕидниот штекер шасијаОпис : HIFI НИ AC дуплекс Recept

Бесплатен превозот 12pcs Злато Позлатен LТип на 90 Степен BFA Банана Конектори Plug Завртка за Заклучување Каб

Бесплатен превозот Пар Карбонски влакна Злато Позлатен НИ AC Машки Plug HIFI Женската Моќ конектор DIY AC кабел

1 пар Krell Месинг 24k злато позлатен Транспарентен НАС верзија Hifi аудио AC кабелот моќ приклучок

4pcs Високи Перформанси Родиум позлатен обврзувачки пост за Засилувач од Говорникот 4mm Банана приклучок

220uf 25 V Axial Electrolytic Capacitor за Аудио Гитара Цевка Amp DIYДимензија : 8mm OD x 16mm L (0.315" OD x 0.630" L)25 V 220uf 85 ° C

Тешки ONOFF 4pin Toggle Switch Цевка Amp Гитара Amp 250 V15 A,125 V20 A15 A 250 VAC 20 A 125 VACВисок КвалитетГолемина Монтажа : 35mm x 19mmЧет

Please wait...