0
clear
  • LJ18A3-5-J/DZ-G LJ18A3-8-J/DZ-G индуктивен се префрлите на воздухот plug 90-250V 2-жица NC со 4-пински воздух приклучокот за кабелот
  • -20%
  • -20%
LJ18A3-5-J/DZ-G LJ18A3-8-J/DZ-G индуктивен се префрлите на воздухот plug 90-250V 2-жица NC со 4-пински воздух приклучокот за кабелот

LJ18A3-5-J/DZ-G LJ18A3-8-J/DZ-G индуктивен се префрлите на воздухот plug 90-250V 2-жица NC со 4-пински воздух приклучокот за

DEN 1143.36

Достапност
Производот е достапен


Ние поседувате еден силни R&D и КК тим продолжува да пронаоѓаат нови решенија за клиентите. Избегнувајте користење на сензорот каде што постојат хемиски vapors, особено силна alkails или киселини (азотна киселина, chromic acid,
или топла концентрирана сулфурна киселина).
Контакт со нас на :
Ги испратите вашите Истрага Детали во Подолу, Кликнете на копчето "Испрати" Сега~
ВАШИОТ БЕНЕФИЦИИ Е НАШИОТ БИЗНИС!!!
.
Производ Податоци
&
Модел Тип
LJ18 A3-5-J/DZ-G & LJ18 A3-8-J/DZ-G
Име на производ
близината префрлате
Изглед големина
Цилиндар дијаметар 18mm
Откривање начин
Индуктивни
Откривање на далечина
5mm & 8мм
Работен напон
90-250 V
Излез форма
2-жица NC 300-400m A
Детекција на објекти
Метал(Бакар, железо, алуминиум и сл. Ви благодариме !!!
Карактеристики
1) извор на Енергија пресврт врска заштита (DC); Пренапонска заштита ; 2) Долг живот и висока сигурност; 3) Високо
перформанси-цена сооднос; Лесно ракување; 4) Не-рамна и Рамна тип; 5) Никел-обложено бакарни цевки, висока температура-
отпорна пластика откривање на главата (PPT); 6) кабел 2m излез; 7) Метал откривање; 8) Црвени LED индикација
Инсталации Дијаграм
Примена
Внимание
1) не го користите сензорот во вода, снег, или на отворено.)
Приклучокот Избор
Answer : ___________________________ Note : сензор plug има две различни тип. ПОДОБАР КВАЛИТЕТ отколку пред предизвикани од нашите 10+ години тргување искуство.
Опис На Производот
Близината прекинувачот е механички подвижни делови и без директен контакт со позиција на прекинувачот може да се управува. Ве молиме да не информирате кој не ви треба кога истрага. АКЦИИ ВО ТРГОВСКИТЕ секогаш сопствена на нашите Брзо & Професионална продукција линија.
Со Нарачување Водич :
1) Кога ќе се направи ред, ве молиме забележете го моделот!!! LJ18 A3-5-J/DZ-G или LJ18 A3-8-J/DZ-G?? ако не се направи избор, јас ќе ви испрати LJ18 A3-8-J/DZ-G како и секогаш!!!
2) ве Молиме, изберете го приклучокот, свиткување или директно?? ако не се направи избор, јас ќе ви испрати свиткување како и секогаш!!!
HEYI Електрични Co.
3) На сензорот има отпорен на вода структура, сепак, со приложување на маска за да се спречи директен контакт со вода ќе ви помогне
подобрување на сигурноста и да го продолжат животниот. БРЗА ИСПОРАКА секогаш направени од страна на нашата ГРУПА е Enthusiam. ВРЕМЕТО за ОДГОВОР во рок од 24 часа се за нашиот ТИМ, Страст & Трпение.
2) За одржување на оперативна сигурност и сервисирање на живот, користење на сензорот само во рамките на specificed температура опсег.
Испорака (Global курир, Океанот transpor, Воздушниот транспорт)
Нашата Посветеност
ПОДОБРА ЦЕНА од други продавачи за вас, бидејќи на Фабрика за Директна Продажба. е сеопфатен мулти-бизнис индустрија и трговија интеграција на високо-технолошки претпријатија.

Кон својствата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
LJ18A3-5-J/DZ-G & LJ18A3-8-J/DZ-G
Карактеристики:
индуктивни
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате

Производи во категоријата

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : НЕМА Livolo Тип на Прекин

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, пр

ЕУ Schuko Штекер Со 1 Банда Switch Wallpad Алуминиум Сатен Метал Панел 146*86mm 1 Банда 2 Начин Ѕиден Прекинувач со ЕУ Soc

FetureКонтакт Оценка : 3А @120 VAC или 28 VDC (П Контакт)Електрични Живот : 30,000 се направи и да се прекине циклуси на

Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.За вашето задово

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro Hs Карактеристики : 2 начин со далечи

Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за да ја процес и ние ќе го напушти известување или пор

ЗЈЗ17 D автомобил магла светлина switch 12 V LED DPST модифицирани брод рокер 4 P црвена, зелена и жолта

Главната Боја Црна, Сребрена на Ѕвонење Име на Производ Безбедност Блокирам се Префрлите Копче Нето Теж

DC5 V 2500 2000 1800 1024 1000 600 500 400 360 200 100 60 40 30 20 P / R OMRON Ротари Енкодер E6 B2 CWZ1 XМодел : E6 B2CWZ1 X Напојување напонот : DC5 V р

Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворањеПревозот : 1 Ние брод н

1pc 28mm Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Еден Doorebll Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто М

Име На Производ Предизвика Електричен Прекинувач Модел Бр FA26 / 1 BEK Оценет Напон и Струја 6 A 250 VAC 5 E4 Големи

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Автоматски да се ВКЛУЧИ додека се открие луѓето доаѓаат и да г

Предмет Тип : Прекинувачи Број на Модел : ИСC302 R81&ИСRMT02 Гаранција : 1 полесно Далечински Растојание : Карак

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контр

Производот број RS60112 A600 U Број на отпор тела 2 Инсталација на ветер Вертикална Патување 60mm Операција дел

Производот е со англискиот јазик прирачник.Перформанси и карактеристики : Едноставна конструкција, сиг

Име На Производ За Контрола На Температурата Се Префрлите Предавателот Модел.Не F2000 Материјал Керамика,

ИСC702 SR11 Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro Hs Карактеристики : 2 начин с

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : Livolo Карактеристики : Д

DC512 V 2500 2000 1800 1024 1000 600 500 400 360 200 100 60 40 30 20 P / R OMRON Ротари Енкодер E6 B2 CWZ3 EМодел : E6 B2CWZ3 E Напојување напонот : DC5 V

Параметарот : Оперативен Напон : DC12 V48 VОперативен Фреквенција : 315,433 MHz (Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 M

2 SC3074 10 PCS2 SA1244 10 PCS Вкупно : 20 PCS2 Factory места , цената е прифатлива, квалитетот на прво место , нема причина вр

Име На Производ Воздушниот Компресор Switch Домување Материјал Пластични Главната Боја Црна, Црвена Макс

Please wait...