0
clear
  • Добар квалитет режа лифт табела со тркала
  • -20%
  • -20%
Добар квалитет режа лифт табела со тркала

Добар квалитет режа лифт табела со тркала

DEN 76800.00

Достапност
Производот е достапен

Добар квалитет режа лифт табела со тркала
Предности :
1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.
2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.
3.Анти-малку режа дизајн; главниот pin-roll место усвојува само-подмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.
4.Опремени со алуминиумска легура мешавина-стоп под платформа
5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.
6.Експлозија-доказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.
7.До Американскиот стандард ANSI/ASME и Европа стандард EN1570
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили
2. Прелевање вентил
3. Итни пад вентил
4. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
5. Итни пад вентил
6. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
Слика за Вашиот Преглед
Сертификат : ISO и В
Фабриката се покаже
Контакт Информации :
Сара (Продажен Менаџер) Qingdao Sinofirst Машини Co., Ltd.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao Кина
Моб : +86-13889928667 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301 Whatsapp : +86-13889928667 Skype : сара.tian1990
URL : www.liftawp.com www.sinolifter.cn

Кон својствата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Должина:
2m
Име На Модел:
SS08
Специјални Функции:
КАРГО ЛИФТ
Објектот Ширина:
1.7m
Објектот Тежина:
430kg
Објектот Висина:
0.6m
Материјал Тип:
Челик
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
Статички Режа Лифт
Име:
режа лифт

Производи во категоријата

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.Како може да се клиент п

Сертификат : ISO и CEФабриката се покаже : Контакт Информации : ДенисQingdao Sinofirst Машини Co.Тоа може да биде инс

6m да 10m антенски алуминиум еден јарболот платформа лифтВовед : Се движат од страна на човекот manully.Кревањ

Погоден за внатрешна или надворешна употреба и платформа висина од 1m да 6m на располагање.Како може да се

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

312 2550*1500 300 12 1.Често Поставувани Прашања : 1.1 AC / 220 V380 V 2200*980*1100 850 SSL 0.08 2110*1230 1000 8 1 Платформа Големина(mm) Капац

312 2550*1500 300 12 1.26 2200*1350*1260 1280 SSL 1.318 3070*1600 300 18 2.Четири поддршка на нозеСпецификација : Модел Бр.08 2110*1230 1000 8 1.08 32

6m да 10m антенски алуминиум еден јарболот платформа лифтВовед : Се движат од страна на човекот manully.Кревањ

еден контрола електромагнетниот вентили : да се спречи намалувањето ако на електричната енергија.316 3070*1

Вовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со

Вовед : 1.Се движат и ifting од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со Контактот директно.DC моќност :

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.Вовед : 1.Сертификат : ISO и

Антиексплозија вентил ќе престане платформа капка брзо кога масло цевка, се распаѓа.Сертификат : ISO и CEФ

Мобилен клупа двор рампата е многу подолго од стационарни клупа дворот на рампата, бидејќи мотокар или

Најновата Технологија режа лифтПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и и

1500 KG режа кревање табела опремаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и ис

Мобилен Хидрауличен Лифт Лифт Режа Лифт Со Добра ЦенаВовед : 1.Се движат и ifting од страна на AC или DC моќнос

Безбедносни мерки на претпазливост : 1.Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao КинаМоб : +8613889928667 Тел : +865326807630

Производ drtails : ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трош

Делови од автоматско режа лифтови може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

ФАБРИКАТА СЕ ПОКАЖЕ : Контакт Информации : Сара (Продажен Менаџер)Qingdao Sinofirst Машини Ко., LtdAdd : Danshan Индустри

0 Работи брзина(виткање) km / h 4 4 4 Водење брзина(зголемувањето) km / h 0.Како клиент може да купи делови, откак

3m должина режа лифт табела за супермаркетПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптовар

Хидрауличен погон големи платформа режа лифт табелаПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за

2 289 SS10 2000 250 1300 1700×1000 1600×785 25 35 2.Платформа Висина Платформа Големина Големина на Рамка Кревање време Мото

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.312 2550*1500 300 12 1...

Please wait...