0
clear
  • Нови AC 85V 220V 110V 240V 1CH 10A Далечински Управувач Светлина Switch Реле Излез Радио Приемник Модул и Предавател(4PCS)
  • -20%
  • -20%
Нови AC 85V 220V 110V 240V 1CH 10A Далечински Управувач Светлина Switch Реле Излез Радио Приемник Модул и Предавател(4PCS)

Нови AC 85V 220V 110V 240V 1CH 10A Далечински Управувач Светлина Switch Реле Излез Радио Приемник Модул и Предавател(4PCS)

DEN 1199.04
DEN 1055.00

Достапност
Производот е достапен


Нови Широк напон AC 85 V 110 V 220 V 240 V 250 V RF Безжичен Прекинувач teleswitch Реле Приемник Далечински Контролори & Светлина switch Приемник (switch) Работен Напон : 85 V 110 V 220 V 240 V 250 V Излезна Струја : 10 A Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH( Фреквенција може да се прилагоди) Приемник чувствителност : : -105 Db Работна температура : -10'C - +60'C Излез начин : Бутване .Интер-заклучување .Авто -заклучување тип : Учење код Switch големина на : 98*39.5*23 мм ве молиме да забележите дека тука е во сет , ние сме го направиле тоа работат заедно пред да се брод за вас , така што не't треба да се грижи за она што фреквенција се тие .само некој кој се купи примачот или испраќачот сам ,тој мора да се грижат за фреквенцијата на натпреварот . работа/излез начин Бутване : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател ) Авто -заклучување : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател) Интер-заклучување : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch( приемник )треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател ) Метод на Учење : Притиснете го учење button3 секунди, индикаторот light off .потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да transmite сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.
Отстрани код :
притиснете го копчето за учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно .
Далечински управувач (предавател) Далечински Управувач : Оперативен Напон : DC12 V Оперативни Струја : 30 MA Оперативни Фреквенција : 315/ 433 MHz Фреквенција Растојание : 20 - 200 M ( ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ). Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција пакет вклучуваат : 4 * Предавател ( батеријата вклучуваат ) 1* Приемник

Кон својствата

Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Број На Модел На:
220V-1ch
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Производи во категоријата

Информација за производот : Висока стабилност : Усвојување на увезени SMT компонента ВИДОВ и супер висока

Опис 1.Сосема нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со

Пред купување и верификација на сликата конзистентностВистински origina l далечинска контролаВид на снима

Нашата цел е задоволството на клиентите!7 Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адрес

Ова е Оригиналниот ПРОЕКТОРИ Далечинска КонтролаУслов : Ние на тест пред породувањето за да бидете сигу

Broadlink S1, Smart Home Сензор Smart ONE S1 C ПИР Сензор за Движење&Вратата, Аларм Сензор за Безбедност комплет Систем з

Опис 1 Сосема Нов компатибилен далечински се контролираат, го користите АА батерија,батерии не се вклуч

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

Опис 1.Сосема Нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди с

Опис 1 Сосема Нов компатибилен далечински се контролираат,го користите АА батерија,батерии не се вклуче

Спецификација : Оперативни Температура : 25°C ~ + 85°C Оперативен Напон : 85 V265 V(старец верзија : AC220±10%) Пренос

Пред купување и верификација на сликата конзистентностВистински оригиналниот далечински управувачВи

Работна фреквенција : 315 MHZ или 433 MHZ (изборен) 315 / 433 MHz може да се изберат, Доколку не постои услов.Блокирам

100% НОВИ Оригинални ЈАМАХА RAV220 напредни AV засилувач Приемник Далечински Управувач ЗА DSPAX1 RXV1 RXV1 GL V4565601pcs /

НОВИ Replacemant ЗА Grundig 3 D TV remote control RC3304807 / 01 TP7187 RP1 ТВ Fernbedienung

Температурата на работа : 10+50°C Оперативен Напон : AC220±10% / 5060 Hz Пренос на Далечина : 100(на отворено) Операти

Нови AC220 V 250 V 380 V 30 A " 2 CH на RF, Радио Контролор ЗА Безжични Реле Далечински Управувач Switch 315 433 MHZ MHZ 4 Предава

Писмо од Кинеската фабрика1 Гаранцијата е 12 месеци (Без Вештачки штета) 2 Пред вашата исплата, ве молиме д

· Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови.Еден

Оригиналниот Проектор Далечински Управувач За panasonic PTCW240 / PTCX270 / TW330 U / PPTUW275 C / PTUX273 C / PTUX325 C / PTUX352 C / PTUW326 C1 О

Ова е Оригиналниот ПРОЕКТОРИ Далечинска КонтролаУслов : Ние на тест пред породувањето за да бидете сигу

Опис 1.Сосема нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со

Опис 1.Сосема нов компатибилен далечински управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон

Пред купување и верификација на сликата конзистентностВистински оригиналниот далечински управувачВи

Опис 1.Сосема нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со

Оригиналната ЗА Пионерски Дом Аудио Далечинскиот управувач CUXR055 Далечински Управувач ЗА XCIS21 MD XCIS21 MD / ZUCX

Please wait...