0
clear
  • 3.8 KW Три-фаза AC Серво Мотор 130ST-M15025+Возачот 220v 2500rpm 15N.M Со 3M Енкодер & 3M линија на Мотор линија
  • -20%
  • -20%
3.8 KW Три-фаза AC Серво Мотор 130ST-M15025+Возачот 220v 2500rpm 15N.M Со 3M Енкодер & 3M линија на Мотор линија

3.8 KW Три-фаза AC Серво Мотор 130ST-M15025+Возачот 220v 2500rpm 15N.M Со 3M Енкодер & 3M линија на Мотор линија

DEN 24579.36
DEN 23351.00

Достапност
Производот е достапен


Нови 3.8 KW AC Серво Мотор 130 ST-M15025 Серво Мотор + Возачот 220v 2500rpm
Серво Мотор 15 N.M ac Серво Диск И Моторни Топла Продажба
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име на производ : 130 ST-M15025 серво мотор + диск
Напон : 220 v
Моќност : 3.8 KW
Вратило дијаметар : 22mm
Прирабница За Инсталација : 130 * 130
Номинална брзина : 2500rpm
Номинална вртежен момент : 15 N.М.
Големина : 20 * 20 * 20 CM
Тежина : 18 KG
Јачина на звук : 1.6 KG
Вклучуваат :
15 N.М.3.8 KW, 2500 вртежи во минута Серво Мотор * 1pc (220 V)
Вози * 1pc
Енкодер линија * 1pc (3 m)
Мотор линија * 1pc (3 m)
25-pin паралелно port конектор * 1pc
Answer : ___________________________ NOTE : volltage на машина се 380 V,ако ви треба може да контактирате со нас,ви благодариме!

Кон својствата

Број На Модел На:
130ST-M15025
Излезна Моќност:
3.8 KW
сертификација:
CE
Тип:
Серво Мотор
Бренд Име:
ZJMZYM
Фреквенција:
2500RPM
Фаза:
Три-фаза
AC Напон:
220v
Заштита На Функција:
Други
Ефикасност:
Други
Број На Производ:
FH179
Име:
130ST-M15025 серво мотор + диск
Напон:
220v
моќност:
3.8 KW
Вратило Дијаметар:
22mm
прирабница инсталација:
130 * 130
номинална брзина:
2500RPM
Номинална Вртежен Момент:
15N.М.
Големина:
20 * 20 * 20CM
Тежина:
18KG

Производи во категоријата

Нови Пристигнување 1500 W AC Серво Диск L51500 AC Серво Мотор ACM13015 M2 F51БВо три Фази 2500 RPM Серво Мотор 6 NM Топла Про

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00

16 NM3000 RPMBLM570251000+ACS60625 W1 По цена дури и пониски од многу stepper системи на пазарот, ова решение е идеален да го

Напомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на праткат

ECMAK11820 RS Делта AC Серво Мотор 400 V 2 KW 9.55 NM 2000r / мин 180mm KeywayAC Серво Мотор ECMAK11820 RS достапна, ако треба и други из

Врвен квалитет на AC серво мотор 80 STM02430 0.75 KW 3000 RPM 2.39 Nm и исти серво возачот EP100 B3А со 5m кабелОваа ставка вкл

LKS12005 (Б55 S1) Honeywell Серво Мотор Амортизерите Активатори 200240 V 5060 Hz 75 Ncm За РежачПревозот начини : DHL / UPS / Федек

Спецификации : ·AC220240 V 50 / 60 Hz·Брзина : 2.5 5 8.3 10 12 15 20 30 50 60 80 100 .. Г.С. / CCW·Моќност : 6 WПакет се вклучени : ·Нови 50

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00

VTV 70mm надворешниот кол 20w опрема за намалување на моторни ниски вртежи во минута електричен мотор кина п

Следниве се исти како " Овој линк е 6 W400 W минијатурни насочена мотор, брзина сооднос 3 K180К (брзина 466 да 8 во

Особено се прилагодат на апликации бара голема брзина, висока прецизност, и ниска моторни бучава.27Врв В

7ЛинијаЛинија Inductance(m H)6.или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги...

90Неоптоварување БрзинаS NLвртежи во минута4600±10%4000±10%3600±10%Номинална БрзинаS Rвртежи во минута350034002900Ротор

Тие се имплементирани во стотици индустриски ОЕМ апликации од целиот свет.91 Nm (270 озво) врвот*3000 ВРТЕЖИ в

Please wait...