0
clear
  • Озонската генератор за Вода од чешма TWO001 (0.2-1.0 PPM)
  • -20%
  • -20%
Озонската генератор за Вода од чешма TWO001 (0.2-1.0 PPM)

Озонската генератор за Вода од чешма TWO001 (0.2-1.0 PPM)

DEN 5664.00

Достапност
Производот е достапен

0 PPM
Проток на вода : 200-900 L/Ч
Влезот вода : вода од чешма
Водата доводното температура : 5-30℃
Вода штекер притисок : 0. На нус-производ на ozonation е кислород.0 PPM)
Нашите ozonated вода уред може да се ослободи од хемикалии кои се акумулираат на вашиот овошје и зеленчук. Тоа функционира на врв ефикасност во висока влажност.
Режим на чекање, без озонската гас е генерирана за да се спречи токсични амбиентниот воздух нивоа. Ако машината не е користена подолго време, ве молиме да го исклучите прекинувачот и да ги тргнеме на адаптер.
ДОПРЕТЕ ВОДА КОНЕКЦИЈА ДИЈАГРАМ;

ПАКУВАЊЕ :
1.
Озонската Генератор за Вода од чешма TWO001 (0. Зголемување на безбедноста и канализација секаде каде што луѓето се користи вода да се измијат, се капеме или наводнување рани и засеци;
Перење елиминира мувла, габи, бактерии и вирусот, отстранете пестициди и хербициди, и се распаѓаат течен јаглеводород
Инсталација И Работа
1. Тоа не остава никакви штетни пестициди.
Медицински - додадете ефективноста на озонската стерилизација, без потреба за потрошен кислород и претворање на вода од чешма, во кое било тапа да течни sanitizer. Користете воздухот и водата како материјал;
Брзо и ефикасно отстранување на пестициди и хербициди, убива мувла спори, габи, бактерии и вируси
Не азот оксид (Нокс) или токсични производи од
Постојано произведува ozonated вода кога оперативни машина
Користи DC 12 V како систем за контрола
Лесен за употреба, без редовно одржување ;
Тивка работа и без бучава
АПЛИКАЦИИ :
Готвач - Ова е интелигентна озонската вода машина дизајнирана за кујна, уникатен мини дизајн, лесно да се користи.
Таа користи само ладна вода за да се зголеми вашиот sanitization резултати. Употреба на озонската цевка за да се поврзете вода од чешма гас миксер со озонската штекер (десната страна на машина);
4. Се зацврсти ја славината за вода на гас миксер;
3. Вклучување на вода од чешма, машината ќе почне да работи.0 PPM;
Не потрошни делови или кислород гас е потребно.2 кг/ м2
Напон : 100-240 V 50/60 HZ
Потрошувачка на енергија : 6 W
Големина на единица : L115 x W50 x H180 MM
Нето тежина : 0. Безбедност на озонската се меша со вода и производство на ozonated вода за да се задоволат потребата за секојдневно живот и ресторан.
СПЕЦИФИКАЦИЈА :
Ozonated вода концентрација : 0.
Вода со висок озонската концентрација може да стерилизирате храна и кујната опрема, disinfect раце, подови, ѕидни, табели,; се користи како чистење решение за крпи & партали. Притиснете за вклучување/исклучување копче (десната страна на машина);
6. Проверете ги сите додатоци дали се вклучени во пакувањето;
2.5 КИЛОГРАМИ
Боја : бела
КАРАКТЕРИСТИКИ :
Интелигентни микро пулсот оперативен систем за контрола
Микро гас-вода миксер систем
Не-контактирајте со auto stand-by и спиење систем
CE (LVD & ЕМС) одобрување;
ROHS Согласност
ПРЕДНОСТИ :
Уникатен мини дизајн
Произведе кислород O2 како спореден производ
Повисока концентрација Ozonated вода : 0.

Кон својствата

сертификација:
CE,EMC,RoHS
Моќност (W):
7w
Волумен На Воздух:
50m3/h
Број На Модел На:
TWO001
Употреба Состојба:
Апарати за домаќинство
Извор На Енергија:
A. C. Извор
Инсталација:
Мини
Тип:
Озонската Генератор
Напон (V):
100-240V
Функција:
Deodorization
Бренд Име:
OZOTEK
Anion Густина:
1000000pcs/м3
Ozonated вода концентрација:
0.2-1.0 ppm
Вода штекер проток:
200-900L/Ч
Влезот вода:
допрете вода
Водата доводното температура:
5-30 степен
Вода intlet притисок:
0.6-1.2 кг/ м2
Напон:
200-240V 50/60HZ
Потрошувачка На Енергија:
6W
Големина (L x W x H):
L115 x W50 x H180MM
Нето тежина:
0.5 килограми

Производи во категоријата

599 ug / ml медицински озонската генератор 12 VDC за дијабетична нога & стоматологија и крвПроизвод Преглед : ​

BO1015 QY Озонската генератор 010 g / h 10 грам generatore ди ozono AC220 V / AC110 V Regolabile 10g ozono terapia macchina 15 L / minЗабележите : ког

Лесно одржување 2 УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викен

110v или 220 V напон е за автомобил, каде што ќе може да се приклучиш во вашиот автомобил и ozonate тоа целосно, ч

Нови Преносни Керамички Озонската Генератор 12v 10g Двојно Интегрирани Долг Живот Керамичка Плоча Ozonizer Во

Дома Озонската Прочистувач На Воздух Генератор Фрижидер Овошје Зеленчук Чевли Гардероба O3 Ionizer Стерили

Домаќинство Прочистувач Во прилог на формалдехид прав PM2.5 haze стерилизацијаAC6608 прилог на полен комерциј

Домаќинство anion прочистувач на воздух интелигентни прилог на формалдехид стерилизацијапрочистувач на

ОписВодаОписОзонската Излез : 10 gВлезен Напон : AC220 V / 110 V10%Висок Напон : 3.1 kv3.5 kvПотрошувачка на енергија :

1 PC Нови 7 G / H Cocentration Озонската ГенераторКолекции Ozonator Колекции Воздухот Прочистувач За Третман На ВодаЗ

) Повратни информации : (1)ќе се остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање...

55 WБучава : 2866dbЧестички CADR вредност : 600m3 / hФормалдехид CADR вредност : 310m3 / hКЗМ Формалдехид : F4КЗМ честичк

) П : јас сум еден препродавач.Било какви други интереси ве молиме контактирајте ме во секое време!1 : за Г

Домаќинство Кислород Машина за Правење Преносни Кислород Генератор за Стариот Човек / Бремената Жена К

Топла Продажба Прочистувач на Воздух За Дома домаќинство Ionic Прочистувач на Воздухот Со Озон Ionizer Стери

Воздухот Чистење Ionizer Прочистувач на Воздухот со Негативни Јони Воздушен Формалдехид чистење на улицит

JHQ801 прочистувач на Воздух дома во спалната соба го исклучите во прилог на формалдехид haze втора ракачадо

Карактеристики : 1, компанијата сите озонската машина користи нерѓосувачки челик шасија, убава и дарежл

Please wait...