0
clear
  • Smart Home DC12V 24V 36V 48V 30A 1CH RF Далечински Управувач Switch Систем Предавателот со Приемник 1CH Реле За Светилка или Прозорец
  • -20%
  • -20%
Smart Home DC12V 24V 36V 48V 30A 1CH RF Далечински Управувач Switch Систем Предавателот со Приемник 1CH Реле За Светилка или Прозорец

Smart Home DC12V 24V 36V 48V 30A 1CH RF Далечински Управувач Switch Систем Предавателот со Приемник 1CH Реле За Светилка или

DEN 649.92
DEN 585.00

Достапност
Производот е достапен


Smart Home DC12 V 24 V 36 V 48 V 30 A 1 CH RF Далечински Управувач Switch Систем Предавателот со Приемник 1 CH Реле За Светилка или Прозорец
Пакување листа :
1 x Приемник(со капак)
1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Спецификација :
1.Предавателот
Оперативен Напон : DC12 V-48 V
Оперативен Фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (Default 315 MHz)
Фреквенција Растојание : 20-200m
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).
Кодирај : учење кодот
Максимално оптоварување : ≤ 40 A
2.Примачот
Канал : 1 CH
Излезна Струја : 30 A
Примачот на Осетливост : -100d Bm
Работна температура : -20 "C - +60" C
Работа на пат : бутване, self-locking, интер-кодот
PCB Големини : 70*51*21mm
Излез работи начин : 1)Авто-заклучување : Поврзете на скокач на Т. ( Self-locking контрола режим : Притиснете го прекинувачот е на товар, притиснете исто вклучите повторно е да се исклучите товарот .Треба еден channel switch и со едно-копче далечински контролер.) 2)Бутване-сечење надвор капа не е окупирана, скокач не поврзувајте било. Притиснете на прекинувачот е на товар ,олабави е да се исклучите товарот. Исто така, треба еден channel switch и со едно-копче далечински контролер.) 3)Интер-lock- Поврзете го скокач на L (Притиснете едно префрлете се на товар , притиснете друг switch е да се исклучите товарот . (Треба еден channel switch и 2-копче за далечински контролер.) Учење и отстранување метод : 1 .Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. 2 .Притиснете и задржете за учење копчето за три секунди. Кога индикаторот менувачот, ние внесете учење држава. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер да се емитуваат сигнал, менувачот два пати и се исклучува .Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. 3 .Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. 4. Delete remote control метод : задржете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани. Ве молиме забележете дека :
Тука е 1*1 CH и 1*1 копчиња на далечинскиот управувач. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)". Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.

Кон својствата

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
DC12V-48V 30A
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7418
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Max. Напон:
DC12V-48V
Max. Тековната:
40A
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Работна температура:
-20'C - +60'C
Тип На Објект:
Префрлете
Канал:
1CH
Тип На Кодирање:
Учење кодот
PCB Големини:
70*51*21mm
Употреба:
Универзална
Излез начин:
Еден toggle latched прилагодливи

Производи во категоријата

Име На Производ Воздушниот Компресор Switch Домување Материјал Пластични Главната Боја Црна, Црвена Макс

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Автоматски да се ВКЛУЧИ додека се открие луѓето доаѓаат и да г

Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за да ја процес и ние ќе го напушти известување или пор

22mm мотор почнете да престанат да им помогнам на копчето префрлатеДел број : PM221 F11 ZE / Б / 12 V / S со симболИнс

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : LIVOLO Карактеристики : д

16 MM метал копчето со прстен светлина симбол на моќ со автозаклучување, ПРЕДВОДЕНИАвтозаклучување : се к

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro Hs Карактеристики : 2 начин со далечи

Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.За вашето задово

ЗЈЗ17 D автомобил магла светлина switch 12 V LED DPST модифицирани брод рокер 4 P црвена, зелена и жолта

Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворањеПревозот : 1...

Предмет Тип : Прекинувачи Број на Модел : ИСC302 R81&ИСRMT02 Гаранција : 1 полесно Далечински Растојание : Карак

Двојно велика БРИТАНИЈА Штекер Wallpad Луксузни Сатен Метал Панел 146*86mm Двојно 13 A велика БРИТАНИЈА Штекер с

Главната Боја Црна, Сребрена на Ѕвонење Име на Производ Безбедност Блокирам се Префрлите Копче Нето Теж

Напојување : 2*АА ОД 1,5 V батеријаЕкранот на точноста : за 0,5 степениСензор : NTCКонтакт капацитет : 5 A 220 VТемп

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : НЕМА LIVOLO Карактеристи

2 Factory места , цената е прифатлива, квалитетот на прво место , нема причина вратиДобредојдовте на нашата П

Опис : Мерење на Откривање на далечина е 10 до 80 cmМаксимално дозволената Агол : > 40 °Напојување напон : 4.5 до

.Спецификации : Име на производ Push Копчето Станица Ui 600 V О 10 A IEC 6094751 Uimp 6k V Материјал Пластика, Метал Вкупн

ИСC702 SR11 Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro Hs Карактеристики : 2 начин с

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контр

ПрименаTOBIZ63 Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 63 A или помалку, еднонасочна стру

Производот број RS60112 A600 U Број на отпор тела 2 Инсталација на ветер Вертикална Патување 60mm Операција дел

Производот е со англискиот јазик прирачник.Перформанси и карактеристики : Едноставна конструкција, сиг

Please wait...