0
clear
  • DC 12V LED Префрлување Напојување Адаптер Трансформатор Текст AC 110V 220V 10A 15A 20A 25A 30A 42A 120W 180W 240W 300W 360W DHL CE
  • -20%
  • -20%
DC 12V LED Префрлување Напојување Адаптер Трансформатор Текст AC 110V 220V 10A 15A 20A 25A 30A 42A 120W 180W 240W 300W 360W DHL CE

DC 12V LED Префрлување Напојување Адаптер Трансформатор Текст AC 110V 220V 10A 15A 20A 25A 30A 42A 120W 180W 240W 300W 360W DHL

DEN 25008.00
DEN 23007.00

Достапност
Производот е достапен


2) Нашите производи ќе бидат тестирани и со нашите proffesional КК. Па се чувствуваат слободни да контакт. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Покрај тоа, ако вашиот превозот адреса е оддалечена место за шпедиција (UPS-от,DHL,Fedex,ТНТ, итн.
3) Нормално нашите работното време е од 8 : 30 am-11 : 30 часот од понеделник до петок.) и направи екстра такса, тогаш ќе мора да плати за тоа, ние ќе не обврзуваат на тоа. Ние ќе го оставам ви 5-ѕвезда possitive повратни информации по ред заврши.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме . Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од Aliexpress.
Повратни информации :
1) Прво на сите, ви благодариме за вашата поддршка и сите. Ви благодариме. Се надевам дека ќе може да се разбере. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
Експрес Испорака :
Ние обезбедуваме бесплатен превозот за некои избрани земји , Ако изберете бесплатен превозот , ние имаме право да избере друг изразат испорака компанија (DHL , UPS-от , FEDEX , ТНТ, итн.
Должност&Данок :
Увозни давачки,даноци и давачки не се includded во објектот цена или на превозот обвиненија. нашата одлука е конечна . Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ви благодариме.
2) Ако не сте задоволни со стока, pls контактирајте со нас најпрво пред да замине негативен или неутрален повратни информации.) за вас, која е исто така бесплатен за вас ,нашата одлука е конечна . Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Pls контактирајте со нас најпрво пред да ги испраќа назад. Ако сме
не на страна на нашиот компјутер, можете да ни оставите порака и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа. Или можете да одберете да имате замена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. И вие исто така може да имаат на следење на број да се следи онлајн .
Плаќање :
Кина Пост Регистрирани Воздух Mail :
Ако изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Mail или e Packet , ние имаме право да избере друг шпедиција кој исто така е слободен и побрзо за вас .
10 A 15 A
20 A 25 A
30 На
42 A
На начин да се поврзете :
Производот
AC 110-240 V да DC 12 V Напојување
Напојување Моќ
120 W , 180 W , 240 W , 300 W , 360 W , 504 W
Напојување Тековната
10 A , 15 A , 20 A , 25 A , 30 A , 42 A
Inport Напон
AC 110 V-240 V
Излезниот Напон
DC 12 V
Димензија
10 A / 15 A - 199mm x 98mm x 39mm
20 A / 25 A - 200mm x 115mm x 50mm
30 A - 215mm x 115mm x 50mm
42 A - 240mm x 125mm x 65mm
Работна Температура
-10 до 60 степени centigrade
Температура На Чување
-20 до 80 степени centigrade
Употреба
За 5050,3528 led лента светлина
Пакетот Вклучува :
1lot x 10 A / 15 A / 20 A / 25 A / 30 A / 42 A Напојување AC110 V~240 V да DC12 V
Нашите Зборови :
1) Физички Производи кој сте го добиле можеби се разликуваат од листата слики затоа што на повеќе наврати, На Пример, различни леќи на Камерата, различни светлина средина , Времето итн.

Кон својствата

Wattage:
10A 120W, 15A 180W, 20A 240W, 25A 300W, 30A 360W, 42A 504W
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
сертификација:
RoHS,CE
Бренд Име:
QUSOBGT
Влезен Напон:
110V~240V
Тежина:
0.6kg
Приклучок Тип:
Никој
Гаранција:
12 месеци
Материјал:
Алуминиум
Повратен Сигнал:
DC
Број На Модел На:
XMGPS13
Излезниот Напон:
12v
Карактеристики:
лесен за користење
Влезниот Сигнал:
AC
Производот:
12 v адаптер за напојување
Излезна Моќност:
120W , 180W , 240W , 300W , 360W , 504W
тековната:
10A , 15A , 20A , 25A , 30A, 42A
Излезниот Напон:
DC 12 Volts
Примена:
за 12v led светилка лента
Примена 1:
за dc12v led осветлување бар
апликацијата 2:
за 5050 предводена од flex лента
Апликација 3:
за 5630 smd led јаже
Апликацијата 4:
за 12 volt предводени од модулот

Производи во категоријата

Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум базаЗаштита : Недостиг На Заштита, Заштита Од Преоптоварува

Забелешка : Овие се во постојан струја led драјвер 1) ве Молиме бидете сигурни напред напон на вашиот led цев

висок напон dc да dc конвертор 12 V36 V5 A Излезна Моќност 180w Влезен Напон 930 V Излезниот Напон DC36v sepicification Место

Универзална Напојување AC95265 V Адаптер Со 8 Парчиња DC Конектори Влезен Напон : AC95265 V Излезен Напон : DC12 V / 15 V

74 CM 320g висок напон dc да dc конвертор чекор до dc да dc конвертор 12 V15 V 8 A 120w Влезен Напон 914 V Излезниот Напон DC1

AC 187265 V LED Драјвер 60 W 12 V 5 A LED Напојување Ветер : доказ LED Светло Адаптер Надворешна Апликација Влезен Напо

Пакетот Вклучува : 1 x Постојан Струја LED ДрајверДетали : МоќностВлезен НапонИзлезниот НапонИзлезна Стру

Топла Продажба : Превозот : Испрати во 24 часа, 100% со Следење на ИнформацииПостојан Струја LED Драјвер : Тие

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од

Модел : 2036x1 W ( 2036 серија 1 паралелни )Max Моќност : 20 W40 WВлезен Напон : AC85277 VИзлезен Напон : DC60120 VИзлезна Струј

Кри MKR XHP50 Led Драјвер 1 Режим Или 5 Режим на Низок Среден Full Strobe СОССпецификација за возачотКоличина : 1pcs

Опис : Карактеристики : 100% Сосема Нов.Влезен Напон : 100~220 VAVИзлезен Напон : DC3 VИзлезна Струја : 10 A / 20 A / 25 A / 40

2 Парчиња Изолација 100 W AC85277 V LED Драјвер 610x10 3А DC1834 V IP67 Водоотпорен Постојан Струја За Рефлектори Бесплат

Кри XLamp XHP70 6 V LED Драјвер 26 MM DC6 V15 V Текст 4500m A Излез За XHP70 LED Светло СветилкаSpecificaton : Количина : 1 парчеВлезен

20 Парчиња 6 W AC / DC 12 V24 V DC LED Драјвер 13x1 W на 300m A DC211 V LED Напојување Постојан Струја MR16 крушка светилка Беспла

Опис на производот Влезен Напон : AC220 V (Не за 110v ) Излезен Напон : 12 V DC Излезна Струја : 3А 5 A 8.5 НА 10 A 12.5 НА 1

DC 1224 V 10w водоотпорен LED Драјвер Водоотпорен IP67 Излез DC 612 V 900 мр Напојување За LED светло 10 W LED драјвер : Влез

Ние не се одговорни Должности, но ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне данок(Прогласи пониска цена).

КАРАКТЕРИСТИКИ : *Неводоотпорен *Во вратата користете го само! *MR16 светилка светлина возачот *Моќ LED која

Спецификации : 100% Сосема НовДел Број : (2536) x1 WВлезен Напон : AC85265 V 50 / 60 HzИзлез : 300 MA DC81130 VВисок влезен факто

константен напон Серија Карактеристики : ·Излез константен напон·спектар 180250 VAC·Изграденаво ПРЕСТАПНА

наш основен Топло бела е Средината Топло бела : 3000 K3500 K , Ако треба Жолта Топло бела : 2700 K2900 K, Ние ќе го нап

Please wait...