0
clear
  • 400MHz-470MHz 80W-90W UHF Шунка Радио Моќност Засилувач За Interphone е Радио за Автомобил
  • -20%
  • -20%
400MHz-470MHz 80W-90W UHF Шунка Радио Моќност Засилувач За Interphone е Радио за Автомобил

400MHz-470MHz 80W-90W UHF Шунка Радио Моќност Засилувач За Interphone е Радио за Автомобил

DEN 7679.52
DEN 7296.00

Достапност
Производот е достапен

400 MHz-470 MHz 80 W-90 W UHF Шунка Радио Моќност Засилувач За Interphone е Радио за Автомобил
1pcs 400 MHz-470 MHz 80 W-90 W UHF Шунка Радио Моќност Засилувач За Interphone е Радио за Автомобил
параметри :
Пренос фреквенција : 400-470 MHz У делот за покривање на целиот период
Излезна Моќност : 80 W, во 460 MHz на добар употреба 13.8 V 30 A Линеарна Моќ
Можете да ја излез 90 W, 100 W посегнување добиток.
Примање на косата : U дел 400-470 на косата е подобро отколку 1d B, V сегмент 136-174 загуба 0.7 d B одлични
Исправноста поддржува УВ сегмент примате, пренесува само емисија U дел!
Добивате струја : исправноста добива кога не консумираат било сегашни во времето на пренос на моќност е автоматски
Вклучен, па нема прекинувач, сите автоматски! ! !
Влезна моќност : Погоден за сите U дел 27 W рака моќност засилувач
Моќност : 12-14 V, стандардот возило напон на напон, емисиите струја на 16 A,
Затоа, моќта мора да биде жестока, и ние треба да ги купите 13.8 V 30 A или 50 A,
Линеарното напојување. Треба да се поврзе директно со автомобил користење на автомобил на батеријата, запалка приклучок не работи

Кон својствата

Максимална Моќност По Канал:
80W
Бренд Име:
dower мене
Број На Модел На:
400MHz-470MHz 80W-90W
Тип:
Професионални Засилувач

Производи во категоријата

Бренд нови Специјализирани за Wadia 121 Линеарното НапојувањеСпецијализирани линеарна моќ опис : Стандард

За Превозот : 1.2 DBБучава напон : 1 MVЦевка : SYLVANIA 6 SN7 * 2 / Shuguang 2 A3 C * 2 / Shuguang 5 Z3 P * 1 Size : 450 * 300 * 210mmНето тежина : 18

Т неговата е еден пар (канал 2) assembeld amp одборСекој PCB големина : 67.5x48mmРаботни параметри : Напојување напоно

Бренд Нови PSVANE Вакуум цевки Точка БР : велика БРИТАНИЈА EL34 Количина : 1 PCS Плаќање на цел почнува обработк

(Оштетен, не е во ред производ, звукот се лоши, без следење на информации, пакет изгубени, apparence проблем, п

Новиот Дизајниран TDA1541 DAC Декодира Одбор DIY Бард PCB имаат Шематски дијаграм

Карактеристики : 1 : Име : Кара РЕД reverberation одбор .2 : Излез оптоварување : треба моќ amp3 : Чип Избор : Двојна мо

TDA7498 D 4Канал ВисокоМоќ Hi Fi Дигитален Засилувач Одбор / 4x100 W Автомобил засилувачКарактеристики на произв

Велика Британија | Сад | Австралија | Канада |( За 1535 Дена )Германија | Австрија | Швајцарија |( За 1535 Дена )Фр

Висока Моќност 800 W Дигитален Засилувач Моќ Префрлување Напојување ОдборИзлезен напон може да се прилаг

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен пр

433 MHZ 5 W RF Моќ Засилувач Дигитални Радио Антена fpv Продолжен Опсег Засилувач RFM23 BP Моќност ЗасилувачНапон

2 Darlington релативно висока и ниска фреквенција проширувањето не е 3 добра, но коло ќе се стабилизира малку,

купување забелешки : 1 : наведете посебни барања, инаку ние нема да бидат одговорни за!2 : Производот е на т

Ние ќе ви помогнат да се реши проблемотВраќање&Наплата : 1.За Превозот : 1 НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Враќање Превозо

220 V 50 W 4 N OFC Отип аудио трансформатор AC18 V~0~18 V 0~9 V 0~9 V за DAC / Предзасилувач / СлушалкиСпецификации : Моќ Оцен

Отпорник избор на прстени метал отпор , главната коло вработува точност од ± 1% метал филм отпорници прст

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен пр

Опис на производот : Димензии : 79 × 68 × 40 (мм) Тежина Околу 0.5 kg Фикснабаза дупка големина : 55 X45mm Влезен напо

TIANCOOLKEI Нови карбонски влакна алуминиум легура ЛП Винил Грамофони Метал Диск Стабилизатор Рекорд Тежина

2 SA1494 / 2 SC3858 двеканал високоенергетски засилувач одбор Опис на Производот детали за Производот : Корист

Опис на производот : Димензии : 79 × 68 × 40 (мм) Тежина Околу 0.5 kg Фикснабаза дупка големина : 55 X45mm Влезен напо

3 : за Да се олесни транспортот, Расклопување на машина, купувачи сопствени пакување .Ве молиме да ни даде

Затоа, тие исто така може да биде ефикасно да се користи како голема брзина инструментација засилувачи

Забрзана Испорака : DHL, UPSот или Fedex.Ние ќе ги провери објектот внимателно и бидете сигурни дека за квалит

Please wait...