0
clear
  • CXG E60W Прилагодливи Електрични лемење железо 936 Лемење станица за полнење поставите Заварување да CXG 936d
  • -20%
  • -20%
CXG E60W Прилагодливи Електрични лемење железо 936 Лемење станица за полнење поставите Заварување да CXG 936d

CXG E60W Прилагодливи Електрични лемење железо 936 Лемење станица за полнење поставите Заварување да CXG 936d

DEN 1583.52

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики : Мал обем, но моќни функции,двојно копчиња дизајн Враќање на температурата брзо,само неколку секунди за да стигне до 300 ºC Висок квалитет на греење на елемент,висок степен на температура чувствителност Два вида на температура на екранот модел. (Степени ºC ,Фаренхајтови ºF ) се Надополнуваат вредност на температурата преку microcomputer. Грешка маргина помалку од +/-5 ºC Високи-температура отпорни,висока изолација,мека на допир моќ кабел. LCD дисплеј. температура на екранот е јасно на прв поглед. Висок степен на специјални материјали,со високи-температура отпорни и силна анти-статички. 2. Параметри :
Температурата опсег
80-500 ºC
Заварување млазницата земјата отпорност
Заварување млазницата земјата напон
Големина
246mm*23.6 мм*6.5 mm
Пакување листа : Електрични лемење железо X1 Носителот X1 англиски јазик прирачник X1 900 лемење совет X10 Сунѓерот X1 Лемење калај X1 ESD Пинцети X3 Вакуум пумпа X1 Лемење фитил X1

Кон својствата

моќност:
60W, 90W, 110W
Приклучок Тип:
САД, ЕУ, CN
Излезна Температура:
80-500 целзиусови степени
Бренд Име:
CXG
Текст Voltagle:
110V или 220V
Број На Модел На:
E60W
Димензии:
246mm*23.6 мм*6.5 mm
Излезна Моќност:
60W/90W/110W
power plug:
ЕУ/САД

Производи во категоријата

М1000 Авто лента фармацевт,електрични лента фармацевт,автоматска машина машина,автоматска машина издава

Мини Преносни USB 5 V 8 W Електричен Погон Лемење Железо Пенкало / Совет на Допир се Префрлите на Квалитетот

04 КГПотекло : ШангајКарактеристики : Користење на рафинирани киселостбесплатно, не е лесно да се дампин

комбо Лемење Железо Совети 900 MТK,B,I,SK,Е серија за Hakko 936 Лемење Rework Станица бесплатен превозот 100% Сосема Но

Добри вести : Bluetooth PD USB Боја тестер ТипC DC Дигитални voltmeter напон тековната метар ammeter детектор моќ банка и

Ве молиме бидете советувани меѓународни испорака многу зависи од временските услови, државни празници,

FEITA T12D12 T12ILS T12JL02 T12BCM2 4 PC го Замени Лемење Железо Заварување Совет За FX951 Лемење станица DIY Мобилен телефон

EMS : За 715 Дена да пристигнат За Повратни информации 1 Се применуваат флуксcore лемење да се загрева делови,

Нови 1 Pc Електроника DIY МТ100 Алатка за Лемење на Гас Железо Пиштол Удар Факел Cordless Лемење Железо Пенкало Т

Answer : ___________________________ Note : Нашите производи не содржат царинските давачки Ако вашата пратка треба да бида

Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас в

BI0003428Спецификација : Бренд новиМатеријал : силиконБоја : синаГолемина : прибл.28*20*0.5 cmФункција : Доаѓаат с

[име] железо главата почиста[Спецификација] должина 82mm* висок 30мм[материјал] висок квалитет, од нерѓосув

Карактеристики : Заменливи лемење железо совети 900 MT серија за лемење станица.Одликувајќи се отпорни на

Бренд : JF Влезен напон : 220 V Излезен температура : 30300 Моќност : 500 W се Прикаже : дигитален дисплеј Платформ

Please wait...