0
clear
  • Allenjoy фотографија позадина bokeh круг шарени сјајна за фото студио позадина винил крпа photocall новородените
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија позадина bokeh круг шарени сјајна за фото студио позадина винил крпа photocall новородените

Allenjoy фотографија позадина bokeh круг шарени сјајна за фото студио позадина винил крпа photocall новородените

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

Пад на превозот 6. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти.Валани испраќање позадина 3. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење. инаку печати ќе бидат заматени.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi.Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена.Може да се прилагоди на секоја големина 4. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Тоа е префериран избор за фотографи. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.

Кон својствата

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Број На Модел На:
yanyang-0983
Бренд Име:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Бесплатни 10*10ft Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5644,фо

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Производство на сликата : Материјал : Сликовно платно(vinly крпа)Материјал Тежина : 120 G / GSM.тип : дигитално п

Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.На пикс

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење П : Здраво, сакам ? луѓето да с

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

Free10ft*10ft трговија на големо ventilador де teto сликарство позадина Фото Муслин свадба Backdrops6032,бебе позадина сту

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5640,позадина фотографија, муслин позадина свадба ,ф

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5638,позадина фотографија, муслин свадба backdrops,фотог

Додавање на врвот / дното џеб или дупка 2 П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам как

Бесплатни Professional10ft*10ft TyeУмре Муслин Фантазија Позадина F5210 ,Kaol Студио Муслин позадина фотографија,мусли

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Нашата фабрика е над 3000sqm, има повеќе од 50 професионална позадина принтери на различни ширина.Како да се

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предв

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego инаку печати ќе бидат заматени Ако се сака д

Прилагодено : Ние, исто така имаат 10 X10ft,8 X10ft,7 X10ft, 20x10ft,10 X15ft позадина за оваа точка, Ако имате одредени гол

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријат

Please wait...