0
clear
  • Духот шпоретот жешко тенџере Швајцарско сирење Сирење Чоколадо сладолед Fondue леано железо, Емајлирани тенџере
  • -20%
  • -20%
Духот шпоретот жешко тенџере Швајцарско сирење Сирење Чоколадо сладолед Fondue леано железо, Емајлирани тенџере

Духот шпоретот жешко тенџере Швајцарско сирење Сирење Чоколадо сладолед Fondue леано железо, Емајлирани тенџере

DEN 4032.00

Достапност
Производот е достапен


Спецификација :
тенџере тело калибар 15 CM,
вклучувајќи се справи со 19.5 СМ,
дното површината за контакт 10 CM,
тенџере висина 10 CM,
вклучувајќи и висината на 18 CM;
Кога ќе го добиете леано железо производ. проверка на стоката дали или не скршени од долго време транспорт. Ако времето е многу ладно, кога ќе ја земете пратката назад од надвор, не го стави на вок директно на оган На собна температура за периодот на време За стоки губење на Секоја серија може да имаат различни од тежината Тоа нема да влијае на стоки квалитет за УПОТРЕБА :
По тенџере варени : Нови леано железо тенџере мора да се варат пред употреба!
Како што е опишано подолу :
Прво,чистење на нов котел темелно. Второ, parch тоа над средна топлина се додека постои вода во него. Потоа се намали на мал оган(не го исклучите)и се прелива некои масло за готвење. Собереш ткиво со стапчиња за јадење или менгеме. Можете исто така да се натопи ткиво во малку масло за да ги размачкаме секој агол на садот за 3 до 5 минути, наместо да фрлаат малку масло, но бидете внимателни топло. Ако имате pigskin, ние ви препорачуваме да се користи за да се заврши чекори споменати погоре. Тенџерето може да се користи нормално после тоа природно ладење.(Процесот на лонец варено може да се врши одново и одново. Два пати или три пати е најдобра препорака.)
Затоа што тоа се нови, некои совети како треба да се користи за да се направи тоа се nonstick во почетната фаза на користење. Parch во текот на висока топлина откако ќе бидат исчистени се додека постои вода во него. Истурете некои масло за готвење над средна топлина по целосно пресушено. Додадете малку состојки по нафта топлина. Вечера може да се готви со текот на ниска или средна топлина. Па тоа се заштедува време, напор и пари.(ultra-силен капацитет за складирање за леано железо тенџере. Средна топлина е применливо по тенџере се висока температура или тоа ќе резултира со хранливи материи на косата со голема топлина.) Садот треба да биде изрибан чисто и smeared тенок слој растително масло по се користи за да се направи тоа подобро за користење.
Забелешка : за Храна треба да се отстранат што е можно тоа е варен да се избегне рѓа и железо мирис.
Топла вода треба да се користи за чистење на тенџере и parch на вода во него, откако се користи. Тоа е подобро да тест слој растително масло.
Ако тоа не е користена подолго време, тест тенок слој растително масло над тоа според чекори на лонец варено.
Ако тоа е rusty, перење подлога натопена некои сол може да се отстрани ' рѓа и мирисот. Тоа може да се обнови со нови вршење на чекори на лонец варено.
не користете детергент,а не користите метална четка за чистење на вок

Кон својствата

боја:
Глеѓ, леано железо
Тип:
Холандски Печки
Бренд Име:
СРЕЌЕН CZY
Метал Тип:
леано железо
Материјал:
Метал

Производи во категоријата

Please wait...