0
clear
  • AC85V 110V 220V 230V 250V Безжичниот Далечински Управувач Осветлување вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1 CH 10A Реле Switch Ресивер Со Предавателот
  • -20%
  • -20%
AC85V 110V 220V 230V 250V Безжичниот Далечински Управувач Осветлување вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1 CH 10A Реле Switch Ресивер Со Предавателот

AC85V 110V 220V 230V 250V Безжичниот Далечински Управувач Осветлување вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1 CH 10A Реле Switch Ресивер Со

DEN 913.44
DEN 822.00

Достапност
Производот е достапен

Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворање
Превозот :
1. Ние брод на светот,по цел имаат патеката број
2.Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Зголемување на далечински метод на учење : Притиснете го учење копче за три секунди, индикаторот светлината (што влезе учење државата), за ослободување на учење копчето, притиснете на далечинскиот управувач на било кое копче, индикаторот ќе флеш четири пати по задржи осветлување дека успехот на учењето. ) Max Струја : 10 A Контакт Капацитет : 10 A/250 VAC; 10 A/30 VDC,10 A/125 VAC,10 A/28 VDC Оперативни Температура : -40'C~+80'C Работи начин : бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач) Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа. Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најдат неисправни. Сите предмети се вратил
мора да ги содржи сите оригинални материјали за пакување.
Гаранција и Враќање :
1). Големина : 65*36*17mm(PCB Одбор ,не се вклучени поклопецот) со Големина на Корица : 71*42*22mm Код : Учење код/фиксна шифра Max оптоварување : 1000 W Работи начини : 1)за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување притиснете едно копче за едно време работи/НА .Сите големи кредитни картички се прифаќаат,и сме го добиле тоа во 24 часа
3.Основно конкурентна предност : Asia/Sonth Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка/Западна Европа,и така натаму
3.(1 channel switch(приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател).Брод на светот во 12-24 часа по уплатата завршен примени,пристигне во повеќето дестинации
6.Ве молиме repack објектот внимателно.
Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. 3)Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА.

Кон својствата

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
Карактеристики:
AC85V-250V
Број На Модел На:
SKU7429
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
1
Максимално Оптоварување:
1000W
работни начин:
Бутване авто-заклучување интер-кодот
Фреквенција:
315MHz 433MHz
IC тип:
Фиксна шифра Учење кодот
Тип На:
interruptor
тип б:
безжичен прекинувач
Употреба:
Универзална

Производи во категоријата

Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неиспра

Двојно велика БРИТАНИЈА Штекер Wallpad Луксузни Сатен Метал Панел 146*86mm Двојно 13 A велика БРИТАНИЈА Штекер с

DC512 V 2500 2000 1800 1024 1000 600 500 400 360 200 100 60 40 30 20 P / R OMRON Ротари Енкодер E6 B2 CWZ3 EМодел : E6 B2CWZ3 E Напојување напонот : DC5 V

FetureКонтакт Оценка : 3А @120 VAC или 28 VDC (П Контакт)Електрични Живот : 30,000 се направи и да се прекине циклуси на

Име На Производ Предизвика Електричен Прекинувач Модел Бр FA26 / 1 BEK Оценет Напон и Струја 6 A 250 VAC 5 E4 Големи

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro Hs Карактеристики : 2 начин со далечи

Производот број RS60112 A600 U Број на отпор тела 2 Инсталација на ветер Вертикална Патување 60mm Операција дел

Име На Производ За Контрола На Температурата Се Префрлите Предавателот Модел.Не 711 / 35 L Материјал Керами

ПрименаTOBIZ63 Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 63 A или помалку, еднонасочна стру

Ние го прифатат плаќање дека aliexpress може да ги прифати, и Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат д

2 Factory места , цената е прифатлива, квалитетот на прво место , нема причина вратиДобредојдовте на нашата П

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контр

Параметарот : Оперативен Напон : DC12 V48 VОперативен Фреквенција : 315,433 MHz (Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 M

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : НЕМА LIVOLO Карактеристи

E6 B2CWZ5 B OMRON Ротари Енкодер E6 B2 CWZ6 C DC1224 V 2500 2000 1800 1000 600 500 360 200 100 60 40 30 20 P / RМодел : E6 B2CWZ5 B Моќ напон : DC12 V да 24 V р

Предмет Тип : Далечински Прекинувачи Растојание : Сертификација : CE,Ro HS Бренд Име : НЕМА Livolo Тип на Прекин

Производот е со англискиот јазик прирачник.Перформанси и карактеристики : Едноставна конструкција, сиг

22mm мотор почнете да престанат да им помогнам на копчето префрлатеДел број : PM221 F11 ZE / Б / 12 V / S со симболИнс

Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за да ја процес и ние ќе го напушти известување или пор

.Спецификации : Име на производ Push Копчето Станица Ui 600 V О 10 A IEC 6094751 Uimp 6k V Материјал Пластика, Метал Вкупн

Предмет Тип : Прекинувачи Број на Модел : ИСC302 R81&ИСRMT02 Гаранција : 1 полесно Далечински Растојание : Карак

Please wait...