0
clear
  • Мали се Покажа Само Движи Целосно Електрични Режа Лифт CE
  • -20%
  • -20%
Мали се Покажа Само Движи Целосно Електрични Режа Лифт CE

Мали се Покажа Само Движи Целосно Електрични Режа Лифт CE

DEN 144000.00

Достапност
Производот е достапен

Работа на Висина Од 5000 5900 Лифт Оценет Капацитет kg 300 Земјата Царинење mm 50 Платформа Големина mm 1170*600 Max.
Често Поставувани Прашања :
1.4 KW Кревање моторни 24 V DC/0.Мали се Покажа Само Движи Целосно Електрични Режа Лифт CE
Само движи Мини Режа Лифт е развиен од мобилен мини режа лифт.Делови на мини само движи режа лифт може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно. Сертификат : ISO и CE
Фабриката се покаже :
Контакт Информации :
Денис
Qingdao Sinofirst Машини Co. Патување Одделение % 10-15 Вози мотор kw 2×24 V DC/0.
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет. Платформа Висина mm 3000 3900 Max.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-18562653283 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.Ако тоа се распаѓа во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас. Вози e Брзина(Платформа Покачена) 0.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.8 KW Батеријата v/Ах 2×12 V/80 Полначот v/24/15 A Целокупната Должина 1180 mm вкупна Ширина (mm 760 вкупна Висина(Железнички нагоре/надолу) mm 1830 година 1930 Целокупната Нето Тежина килограм 490 600 Слики за Вашиот Преглед :
Нашата Услуга :
1.Одржување на видео ќе биде дадена еднаш мини само движи режа лифтови се прекине да ви помогне да се поправи. Вози помоча(Платформа Покачена) km/h 4 Max. 3m да 4m Мини Само Движи Мали Режа Лифт
Вовед :
Тоа се движи и лифтови сите од батеријата. Следствено, само се движи мини режа подигнете во голема мера се увезени клиенти работна ефикасност. SINOFIRST инженери опремени мобилен мини режа лифт со електрична возење систем. Со оглед на клиентите услов за ефикасност.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.Ние можеме да дизајнираме на customerized мини само движи режа лифт, како на вашите барања. Организаторот може да го контролира кревање, движење, вртење и сите движење на платформата преку систем за контрола
Многу мал структура,широк спектар на употреба
Конфигурација
На наполнетост на батеријата индикатор
Авто-заклучување врата на платформа
Израмнување индикатор
Безбедност загради
Продолжената пауза копче
Итни намалување систем
Двојно заклучување castors
Мотокар џебови
Сите движење алармот
Виткање guardrails
Цилиндар држи вентил Спецификација :
Модел Бр.Како може да се клиент поправка на мини само движи режа лифтови.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Мини само движи режа лифтови донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.

Кон својствата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Тип:
Хидраулични Џек
Објектот Ширина:
1m
Име На Модел:
СПС
Објектот Висина:
1.8m
Објектот Тежина:
500kg
Објектот Должина:
1.5m
Материјал Тип:
Челик
Автомобил Направи:
Мала Електрична Режа Лифт со CE сертификација
Име на производ:
Мали се Покажа Само Движи Целосно Електрични Режа Лифт CE
Max. Платформа Висина:
3000 3900mm
Max. Работната Височина:
5000 5900
Подигнете Оценет Капацитет:
300kg
Земјата царинење :
50mm
Платформа големина:
1170*600mm
Целокупната Нето Тежина:
490 600kg
сертификација:
CE ISO9001
кориснички:
Yes

Производи во категоријата

2 KwНашата Услуга : 1.Механички челични јажиња за детекција ќе престане платформа на веднаш во случај чели

Сертификат : ISO и CEФабриката се покаже : Контакт Информации : ДенисQingdao Sinofirst Машини Co.Тоа може да биде инс

Електрична Батерија Хидраулични Режа Лифтови за АвтомобилиВовед : 1.Се движат и ifting од страна на AC или DC

Безбедносни мерки на претпазливост : 1.Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao КинаМоб : +8613889928667 Тел : +865326807630

Вовед : 1.Се движат од страна на човекот рачно Укинување од страна на AC или DC моќностAC струја : Поврзете со

Мобилен клупа двор рампата е многу подолго од стационарни клупа дворот на рампата, бидејќи мотокар или

Производ drtails : ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трош

Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.312 2550*1500 300 12 1 Преоптовар

8 Зголемувањето / паѓање брзина дик 40 / 50 40 / 50 70 / 80 Батеријата V / Ах 4×6 / 210 4×6 / 210 4×6 / 210 Полначот V / A 24 / 25 24 / 25

Ве молиме имајте во предвид : ние секогаш користете најсилните pacakge ,но за неколку земји ,нивните локални

Антиексплозија вентил ќе престане платформа капка брзо кога масло цевка, се распаѓа.Сертификат : ISO и CEФ

Погоден за внатрешна или надворешна употреба и платформа висина од 1m да 6m на располагање.Како може да се

Вовед : Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Инсталиран во јама или на приземјетоПре

ФАБРИКАТА СЕ ПОКАЖЕ : Контакт Информации : Сара (Продажен Менаџер)Qingdao Sinofirst Машини Ко., LtdAdd : Danshan Индустри

6m да 10m антенски алуминиум еден јарболот платформа лифтВовед : Се движат од страна на човекот manully.Кревањ

Рачно и electrically Тоа зависи од клиенти предност и оперативни фреквенција.Мобилен Клупа Двор Рампата е диз

312 2550*1500 300 12 1.26 2200*1350*1260 1280 SSL 1.318 3070*1600 300 18 2.Четири поддршка на нозеСпецификација : Модел Бр.08 2110*1230 1000 8 1.08 32

2 289 SS10 2000 250 1300 1700×1000 1600×785 25 35 2.Платформа Висина Платформа Големина Големина на Рамка Кревање време Мото

2 1850 SSL0311 300 11000 1600 2100×1150 73 1.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настав

Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?На антенски aloft работа платформа лифт донесе пове

,Ltd е специјализирана во Антенски Работа Платформа и Материјал Лифт Платформата., LtdAdd : Danshan Индустриски

3m должина режа лифт табела за супермаркетПредности : 1.Стандард рампата се направи полесно за да оптовар

Please wait...