0
clear
  • YobangSecurity GSM WIFI Аларм Систем Безжична Безбедност GPRS Дома Burglar Security System Натпревар со WIFI IP Camera Флеш Сирената
  • -20%
  • -20%
YobangSecurity GSM WIFI Аларм Систем Безжична Безбедност GPRS Дома Burglar Security System Натпревар со WIFI IP Camera Флеш Сирената

YobangSecurity GSM WIFI Аларм Систем Безжична Безбедност GPRS Дома Burglar Security System Натпревар со WIFI IP Camera Флеш Сирената

DEN 9878.40
DEN 8989.00

Достапност
Производот е достапен


започнете
крајот Wifi GSM Home Безбедност Аларм Систем G90 B Екран на Допир за Безжична Аларм Систем со Оган, Чад Сензор Надворешни Strobe Сирената
2. Андроид + IOS АПЛИКАЦИЈА апликација лесно контрола, Лесно да се даде одобрение. Првиот Скенирање на QR код во АПЛИКАЦИЈАТА страница ќе стане администратор 3. Известувањето за push кога нема WIFI, домаќин ќе им помогнам преку GPRS 4. Работа со IP камера , IP камера СТАН вградува во земјата СТАН. можете да ги видите IP камера од телефон.
5. Работен со RFID безжична тастатура ,поддршка врата функција
6. Зона имиња можат да бидат ревидиран од страна на корисниците
7. Реле usages име може да биде ревидирана од страна на корисниците
8. Независни зони. Секоја зона може да се постави да биде независна зона,
кој може само да се разоружаат од страна на администраторот СТАН, функцијата е наменета за финансии за статистика.
9. Оставајќи порака од далечина во СТАН или домаќин.
1) Кога оставајќи порака во СТАН, како што се : јас ќе одам дома доцна, не чекајте од мене.
Следната порака е автоматски мапирање на домаќинот. Корисници ќе ја видат светлината на reminder (потсетник).
2) При долго притискање на "рекорд" копчето за 3 дик во земјата панел, ќе започнете нова белешка, и автоматски мапирање на СТАН крајот. Малку притиснете "снимај" ќе се игра нова порака.
10. Информации притисни веднаш кога AC изгубени или обнови или детектори во низок напон
11. Изгради-во безжичен предавател, можат да го контролираат 100 паметни штекер безжична реле излези и безжични звук& strobe сирената
12. 100 безжична зони+8 звучници за одбрана зони, Може да се сместат 6 алармот се јавам на телефон Бр.
13. безжична кодирање меѓу домаќинот и детектори, безброј детектори за секоја безжична зона
14. Рака/Одложување аларм за секој одбрана зона. Timed рака/разоружа функција
15. 10-втора гласовна порака снимање
16. Поддршка за Мониторинг и двонасочна спогодба функција.
17.Домаќин и може да се користи како рака-free телефон. Технички Параметар
Пакет содржина :
1 X Аларм панел (Не вклучува SIM картичка)
6 X Безжична Врата/Windows Сензор
3 X Безжична ПИР Сензор за Движење
2 X Безжичниот Далечински Управувач
1 X Безжични IP Камера
1 X Безжична сирената
1 X детектор на Чад
1 X Паника копчето
1 X AC Адаптер
1 X Мануел

Кон својствата

боја:
ЕУ, САД, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Големина:
10*8*8
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Бренд Име:
Yobang Безбедност
моќност:
12V 1А
Видео Интерфејс:
Yes
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS,Алармот
Број На Модел На:
G90BPLUS
Екранот:
Yes
Зона Број:
96 Безжична Зони+8 Звучници Зони
Наоружува Тип:
Лозинката Тастатура
Излез Број:
6 Алармот Телефонот Нема.+3 SMS Бр.
GSM Фреквенција:
850/900/1800/1900Mhz
Безжична Фреквенција:
433/315mhz
Јазик Говорна Верзија:
Англиски/Француски/Шпански/Русија/Шведски/Холандски
СТАН:
Android/IPHONE
Сирената Волумен:
110dB
Функција:
Работа со IP камера
Тип:
Wifi GSM аларм систем
Одбрана Зона:
96 безжична зони+4 звучници за одбрана зони
работни начин:
WIFI/GSM/GPRS
Употреба:
home безбедност аларм систем

Производи во категоријата

со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acoust

Англиски руски француски италијански шпански чешка Глас Безжични GSM Аларм Систем за Домашна Безжична Б

Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот (ите) што е (се) не како рекламира.(Освен некои земји и AP

*Изграденаво моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32битна CortexМ3 јадро...

за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обез

НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.3) Ако не можете да се и

PS : Овој Жичен ПИР сензор за движење може да работи со повеќето домашен алармен систем со жичана одбрана

Безжична Домашна Аларм Андроид СТАН GSM Систем за Безбедност Стари лица Панел СОС Паника Копчето за Пови

започнетеGSM+WIFI аларм систем со контрола IP камера !Поддршка СТАН+GPRS+RFID!Wifi+GSM+GPRS+RFID збор мениподдршка IP каме

Ние само брод да се потврди цел адреси.Вие се согласувате да ги сите горенаведени политики по нарачувањ

e Анти burglar),поставете аларм домаќин во наguard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ.

Smart Аларм Безжична Android и IOS АПЛИКАЦИЈА за Далечинска Контрола GSM SMS Аларм Систем Home Security Стари лица Помош

Контрола соба апликација; 18 2 реле излез(240 [email protected]А), 1 реле излез (240 [email protected]А) може да биде ВКЛУЧЕНО / ИСКЛУЧЕНО, со

Топла најевтиниот smart wifi аларм системот за работа со IP камера и СТАН контролирање!дека е најдобар избор

0,AGC На), 0 Лукс со IRЕлектронски ShutterАдаптивно shutterЛеќа3.· 10ти автоматска порака снимка со вградени во вешт

Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА 3 G Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената В

започнетеWifi+3 G Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на re

започнетеWifi+3 G Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на re

Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА 3 G Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената В

GSM Високи Telecare Безжични GSM SMS Home Безбедност Аларм Систем со LCD Дисплеј СОС Повик за Стари лица за Нега на м

започнетеWifi+3 G Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на re

започнетеWifi+3 G Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на re

Опис На Производот : Мини Камера Снимање Пенкало IDV009 1080 P Спорт DV видео камера со Ротација за 180 Леќа / MP3 П

Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА 3 G Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената В

Please wait...