0
clear
  • 4000 W 220 V Ajuste SCR Напонски Регулатор Controle де Velocidade Не Моторни Dimmer Termostato
  • -20%
  • -20%
4000 W 220 V Ajuste SCR Напонски Регулатор Controle де Velocidade Не Моторни Dimmer Termostato

4000 W 220 V Ajuste SCR Напонски Регулатор Controle де Velocidade Не Моторни Dimmer Termostato

DEN 330.24
DEN 297.00

Достапност
Производот е достапен


Оперативен напон : AC 220 V Максимална моќност : 4000 W (resistive оптоварување поврзани) Регулација на Напон : AC 0-220 V, Започнува Од AC 10 V Димензии : 91x59 (не вклучуваат копче) x 34 MM Заштита : Анти-Врв, Пренапони, РК Апсорпција (EOC) како да го користите : влезот е поврзан со AC напон 220 V, излез жица е поврзан со електричен шпорет или апаратот мотор, да се претвори во knob за брзина, напон, за контрола на температурата. Некои Апликации : Електрична печка, бојлер, светилки, мал мотор, електрични железо итн. внимание : Полнење не надминува максималната енергија, во спротивно ќе се запали модул и електрични апарати; Употреба на resistive оптоварување колку што е можно; Намалување на капацитивни и индуктивен товар на многу енергија. (Тоа е најдобро да се остави повеќе од половина од нив) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. ви благодариме! пакетот вклучува : SCR Напонски Регулатор на Брзина Контролер Затемнување Термостат x 1 компјутер
ви посакувам среќен шопинг
Препорачуваме :

Кон својствата

Фаза:
еден фаза
Тековниот Тип:
DC
Број На Модел На:
4000 W 220 V Ajuste SCR Напон
is_customized:
Yes
Бренд Име:
HJXY
Употреба:
DBW
Оперативен Напон:
AC 220 V
Напонот Пропис:
AC 0-220 V

Производи во категоријата

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потр

МОЌ MM3 Z43 V SMD 43 V 0.5 W НА SOD323 0805 диоди Нови и оригиналниОдредени барања;1.SOD323 2.SOD323 Fwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата ком

МОЌ 10ma 20kv Висок Напон Диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Н

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

PW328, познат како СИТЕ НА ЕДЕН, спроведува ADC, Видео, Декодирање, Скалирање и функцијата на Deinterlacing, напредн

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потр

Ние се стремиме да се одговори на сите прашања и да ги реши сите проблеми што е можно побрзо сакате да им

ZJMZYM Нови Пристигнување LWK305 D 3 LED Прилагодливи Префрлување DC Напојување ДигиталноЕкранот Лаптоп Поправк

5pcs XL4005 DSN5000 Надвор LM2596 DCDC прилагодливи чекор надолу 5 A напојување на модулот,5 A Големи тековната Голема м

ZJMZYM Нови Пристигнување LWK3010 D DC Напојување Дигитален Дисплеј 3 LED ПрилагодливиПрефрлување Лаптоп Поправ

МОЌ SF18 НЕ41 1А 600 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел брое

PW328, познат како СИТЕ НА ЕДЕН, спроведува ADC, Видео, Декодирање, Скалирање и функцијата на Deinterlacing, напредн

програмабилни, стандард Modbпротокол за комуникација и нејзините вграден напојување на повеќе лесно да с

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потр

Карактеристики На Производот : Краток прегледKPS серија е еден сет на излез, висока прецизност двоен екра

Вградениот софтвер за заклучување на функцијата , достапни преку компјутерски софтвер за работа панел

OWON OPD3032 LCD Програмабилни DC напојување 030 V 06 A 2 chs 100 група тајмер ниска бранува бучаваГлавни Карактеристик

Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

060 V / 05 A DC Напојување 110 V230 V 0.1 V / 0.001 LED Дигитални Прилагодливи Switch Напонски Регулатори KPS605 DFSummary : RKS серија

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

OWON ODP3031 105 W програмабилни ЛАБОРАТОРИЈА за напојување 30 V 3А 1m V 1m A РезолуцијаГлавни Карактеристики ODP3031 :

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потр

Please wait...