0
clear
  • 10PCS DC-DC Зголеми Чекор До Напојување 2V-5V да 5V 2A Фиксна Излезна Моќ Модул НОВИ
  • -20%
  • -20%
10PCS DC-DC Зголеми Чекор До Напојување 2V-5V да 5V 2A Фиксна Излезна Моќ Модул НОВИ

10PCS DC-DC Зголеми Чекор До Напојување 2V-5V да 5V 2A Фиксна Излезна Моќ Модул НОВИ

DEN 546.24

Достапност
Производот е достапен


1. Влезен напон : V 2.0-5.0 V
2. Излезен напон : 5 V
3. Излезна струја : 2 A(max)
4. PCB големина : 7*13mm
5. SMD
6. Конверзија ефикасност : 95%
Pin, Името На Функцијата Опис
ВИН - влезниот напон негативниот терминал, обично GND
ВИН + позитивни напојување на текст терминал, влез опсегот на 2-5 V
VOUT - негативни излезна терминал, обично GND
VOUT + позитивниот терминал на излезната енергија, фиксна 5 V излез.
Тестирање на Податоци Влез, Излез Бран(m V) Ефикасност Напон(V) Струја(А) Напон(V) Струја(На) 5 2.5 5 1.98 50 0.792 4.9 2.59 5 2 50 0.787 4.8 2.62 5 1.99 50 0.791 4.7 2.64 5 1.97 50 0.793 4.6 2.57 5 1.87 50 0.790898325 4.5 2.53 5 1.83 50 0.803689065 4.4 2.56 5 1.77 50 0.78568892 4.3 2.6 4.98 1.73 50 0.770608229 4.2 2.66 4.95 1.73 50 0.766514501 3.7 2.37 4.93 1.36 50 0.764602577 3.6 2.2 4.98 1.23 50 0.773409091 3.5 2.2 4.97 1.14 50 0.735818182 3.4 2.2 4.93 1.12 50 0.738181818 3.3 2.2 4.9 1 50 0.674931129 3.2 1.86 5 0.92 50 0.772849462 3.1 2 4.96 0.92 50 0.736 3 2 4.96 0.96 50 0.7936 2.9 2 4.93 0.81 50 0.6885 2.8 1.6 5 0.75 50 0.837053571 2.7 1.96 4.92 0.78 50 0.725170068 2.6 1.67 4.99 0.63 50 0.724021188 2.5 1.7 4.96 0.64 50 0.746917647 2.4 1.55 4.99 0.5 26 0.670698925 2.3 1.64 4.94 0.5 26 0.654825027 2.2 1.19 4.99 0.36 26 0.686172651 2.1 1.18 5 0.33 26 0.665 2 1 5 0.28 26 0.7
Пакетот вклучува :
10 PCS НОВИ DC-DC Зголеми Чекор До Напојување 2 V-5 V да 5 V 2 A Фиксна Излезна Моќ Модул

Кон својствата

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Производи во категоријата

Превозот информации : ве Молиме проверете ја вашата адреса и телефонски број кога ќе се обезбеди да се о

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

MPR121Збегv12 Близина Осетлив на Допир Сензор Контролер на Тастатурата Развој Одбор Опис : Ова е збег одбор

Големина : 19.5 * 20.3 mm Опис Овој модул може да се користи за тестирање на сегашните и напон...

S29 AL032 D90 TF1041.FEEBACK : Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

PLCC32СМД IC Приклучок , PLCC32 Приклучок адаптер , 32 Pin PLCC Конвертор

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

Функција : 2насочно копче за модул2начин ПРЕДВОДЕНИ од модулотПолна Боја ПРЕДВОДЕНИ од МодулотIR приемн

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

Aoweziic matériasprimas Co Ltd.= = sobre nós objetivonós somos о líder де mercado em soluções online distribuidores e БУМ.se você compra mais quantidade, por корист entre

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

Опис На Производот1 ОПШТ ОПИСМ RT2881.E5 е мултицел LCD монитор Тој е дизајниран за поддршка на двојна / единст

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

Smart Електроника 10 PCS PL2303 PL2303 HX да USB UART TTL Кабел Модул 4p 4 pin RS232 Конвертор Сериски Линија Поддршка на Линукс,

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Употреба на високо квалитетни материјали, повеќе трајни

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

(Интегритет менаџмент прв клиент е нашата цел, бидејќи професионални толку сигурен, ние специјализиран

Please wait...