0
clear
  • Allenjoy фотографија позадина свадба декорација партија Цвет ѕид од завеси Булчински туш Роденден банер новороденче кабина
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија позадина свадба декорација партија Цвет ѕид од завеси Булчински туш Роденден банер новороденче кабина

Allenjoy фотографија позадина свадба декорација партија Цвет ѕид од завеси Булчински туш Роденден банер новороденче кабина

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата e-mail кејт(во)globalego. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.Пад на превозот 6.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Може да се прилагоди на секоја големина 4.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. инаку печати ќе бидат заматени. П : Како да го прилагодите на позадината? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време. Тоа е префериран избор за фотографи. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти.Валани испраќање позадина 3. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi.

Кон својствата

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина фантазија F5640,позадина фотографија, муслин позадина свадба ,ф

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Додавање на врвот / дното џеб или дупка 2 П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам как

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни...

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие поза

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата / стил 5.Особено за

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

Please wait...