0
clear
  • Allenjoy фотографија backdrops партија лето сина базен вода бран Роденден photocall прилагодите новородените
  • -20%
  • -20%
Allenjoy фотографија backdrops партија лето сина базен вода бран Роденден photocall прилагодите новородените

Allenjoy фотографија backdrops партија лето сина базен вода бран Роденден photocall прилагодите новородените

DEN 666.72
DEN 460.00

Достапност
Производот е достапен

За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка. П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба? A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. инаку печати ќе бидат заматени. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење. П : Како да го прилагодите на позадината? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука.Може да се прилагоди на секоја големина 4. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате. Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака
. На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi. Забелешка Бразил зема 40-90 дена.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Можете да cantact нас со цел порака и на нашата e-mail кејт(во)globalego. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.

Кон својствата

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Производи во категоријата

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego инаку печати ќе бидат заматени Ако се сака д

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема з

Можете да cantact нас со цел порака и на нашата email кејт(во)globalego П : Како можам да се прилагодите на позадинат

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се гл

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни...

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио Во исто време,бидејќи н

Додавање на врвот / дното џеб или дупка 2 П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам как

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како мо

Free10ft*10ft трговија на големо ventilador де teto сликарство позадина Фото Муслин свадба Backdrops6032,бебе позадина сту

П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се ко

Валани испраќање позадина 3 П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа мож

П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 24 работни денови да се произведуваа

Нашата фабрика е над 3000sqm, има повеќе од 50 професионална позадина принтери на различни ширина.Како да се

П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријат

Бесплатни Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5643,фотогр

П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10

Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите

Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.На пикс

Бесплатни 10*10ft Солидна Обоена Муслин позадина ,студио за професионална фотографија фото позадина F5644,фо

Please wait...