0
clear
  • Stepper моторни контролер / една оска motion контролер, пулс, серво, 485 комуникација, брзина регулатива, СЕ-1105
  • -20%
  • -20%
Stepper моторни контролер / една оска motion контролер, пулс, серво, 485 комуникација, брзина регулатива, СЕ-1105

Stepper моторни контролер / една оска motion контролер, пулс, серво, 485 комуникација, брзина регулатива, СЕ-1105

DEN 737.28

Достапност
Производот е достапен


Откако вашиот уред е вклучен, надворешен поттикнувач започнува да работи и опремата работи да се Сврти веднаш по точка е ограничен, автоматски обратна операција на Б место По инверзија граница, Тоа е водење повторно Точка, па се кандидира и назад.
Контрола на примена три : (авто roundtrip режим)
1 Опрема во а И Б се Кандидира и назад меѓу поени.001 mm)
l Контрола вратило број : 1 оска
l главните функции на системот се : седум контрола на режими за контрола на брзината, позицијата на контрола, забрзување и забавување контрола L Периферните режим на префрлување. Ако се активира копчето е запрен во текот на работењето на уредот, моторот ќе престане да работи веднаш.
l Минимум податоци единица : 0.001 mm
l ограничување на Брзина за брзо движење : 4450mm/min (кога пулсот еквивалент е 0.
Откако вашиот уред е вклучен, надворешен поттикнувач започнува да работи, и уредот оди од тука Точка од кога уредот работи да Б По точка е свртен напред, уредот е вграден и уредот е предизвикана од Б точка, ако тоа е почеток повторно По точка, уредот е запрен. Можете да се движите напред и назад преку позитивни и негативни копчиња.
Откако вашиот уред е вклучен, надворешен поттикнувач започнува да работи, и уредот оди од тука Точка од кога уредот работи да Б Кога точката е позитивен или обратно, опремата ќе се јават сврти и да се пристигне А По точка, моторни запира. Стартувајте го уредот повторно. Направи еднаш
A->Б->предлог процес.2 CM L Поддршка автобус поставите максималниот број на конекции 255 единици, вкупната должина на не повеќе од 1200 метри, поддршка на измените контролниот број, адреса. ( Кога оперативен режим, режим на префрлување и позитивно работење се притисне во исто време, или негативни работи прекинувачот е што одговара на зголемување на брзината и брзината се намали, и долго притиснете, исто така, е ефикасна ) l Мулти функција, компјутерска конекција не е лесно да се постави, on-line контрола, функционални, том 5*8.
Контрола на примена две : (еден активирањето на владата)
1 Опрема од Точка Б престануваат по точка.001 mm)
l Максималниот пулс фрекфенција : 74 KHz (излез пулсот резолуција) помалку од 1 Hz)
l Позиција контрола максимална stroke174rice(кога пулсот еквивалент е 0. start-up A->Б застанува и почнува движењето на Б->A запира.
Контрола на примена 1 : (точка поместување)
Прекинувачот е управувана од страна на надворешни позитивниот прекинувач и негативни работи прекинувач, и запира кога ќе се префрлите е постигнат .
Откако вашиот уред е вклучен, надворешен поттикнувач започнува да работи и опремата работи да се Сврти веднаш по точка е ограничен, автоматски обратна операција на Б место По инверзија граница, Тоа е водење повторно Точка, па се кандидира и назад.

Кон својствата

Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC
Фаза:
2

Производи во категоријата

Ние произведуваме планетарниот менувачот од 28 до 57 големина , може да одговара повлекува моторни и bldc мо

Апликацијата Области : Машина визија опрема за детекција, Медицинска Опрема, Етикетирање Машина, LCD сече

1pcs 17 HS8401 моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10

Добредојдовте на нашиот wantai моторни продавницаОдлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин,

CE, ROHS Голем вртежен момент DC опрема моторни NEMA23 57mm 2phase Менувачот големи stepper моторни Менувачот намалувањ

2 фаза 57 чекор моторни користи Tamagawa TS3103 N294 3 D печатење на голем вртежен момент моторот 24 V 0.28 НА 6.72 W 1.8 Чеко

Оваа биполарно Nema 17 stepper мотор со чекор агол 0.9 сте и големина 42x42x47mm Има 4 жици, секоја фаза привлекува тек

42 stepper моторни заградата моторни месециМатеријал : челикДебелина : 3 мм

ZJMZYM Висок Квалитет на ТД3 H522 A Возачот, Главно, се Користи за Да се Вози 110 ТрифазаХибрид Мотор 28 Видови 60,00

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ CE, ROHS Висока Прецизност Висока Torque1.8 степен NEMA11 28mm 2 Фаза хибрид Мали Stepper Моторни 3.75 V

4 PCS Повлекува моторни NEMA 23 месеци заграда, инсталација БлокПратката содржи : 4 X NEMA23 инсталација заградат

Спецификација : Материјал : МеталЧекор Агол : 1.8 степенВоди : 4Боја : СребренаНапон : 12 VАктуелни : 1.2 ЕденСт

Слободен брод ! само за САД купувачи , брод од САД склад ! ако сте ЕУ купувачи , тогаш може да кликнете на о

Оваа серија на двефаза четирижица 42 stepper мотори, двојно топката лежишта, таписерии изработка, модел 42 H32 H

2 парчиња / многу Висок вртежен момент NEMA 17 Планетарен Менувачот Stepper Моторни 25 N.m(3472ozво) 100 : 1 40mm Моторни Т

NEMA 34 Stepper Моторни 9.5 Н м (1319 озво) Рамка 86mm Stepper Тело Должина 126mm CNC NEMA34 Повлекува Моторни CE, ROHSПовеќе фотогр

2 парчиња / многу Висок вртежен момент NEMA17 Планетарниот Редуктор Насочена Stepper Моторни 15 : 1 20 : 1 25 : 1 Мотор

ARGEDO 2Фаза NEMA34 Хибрид CNC Stepper Моторни 3.5 Nm 2.8 8Води Ќе Кол 9.5 mmза CNC Рутер, 3 D Принтер, Ласерски РутерПакет се в

Мотори Поставени HMF погоден за H107 D, X4, H1107 D3, Revell Мотори Поставени HMF погоден за H107 D, X4, H1107 D3, Revell2 x замена мо

Спецификација : Материјал : МеталВоди : 4Боја : СребренаЧекор Агол : 1.8 степенНапон : DC12 VФаза струи : 1.7 НаСт

2А Stepper Моторни Nema 23 Две Фази 1.8 степен 41mm Мотор за Ласерски Означување Машина 0.55 NM / 79oz.воПолитика За Испо

Имаме сто! имаме една илјада и така натаму...!Нашите производи се на сликата од страна на мојот телефон.На

3 фаза NEMA42 16 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање МашинаФу

Брза Испорака Низ Целиот Свет : Во текот на 2015 година, имаме изграден четири складишта која се наоѓа во С

3pcs 17 HS8401 моторни 3pcs 30 CM линија должинаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптовар

Please wait...