0
clear
  • Целосна,Дијамант сликарство rhinestones,62X75CM Три Куче декоративни сликарство,Круг,рачно изработени мозаик,Diy,Дијамант везови
  • -20%
  • -20%
Целосна,Дијамант сликарство rhinestones,62X75CM Три Куче декоративни сликарство,Круг,рачно изработени мозаик,Diy,Дијамант везови

Целосна,Дијамант сликарство rhinestones,62X75CM Три Куче декоративни сликарство,Круг,рачно изработени мозаик,Diy,Дијамант везови

DEN 1276.80
DEN 766.00

Достапност
Производот е достапен

Сите наши производи се полу-готови DIY Дијамант сликарство kit ( ниту еден момент дијамант, не врамени )
2.Тарифни платени од страна на купувачот (ако е потребно)
8.Ако имате потреба од големи количини на купување, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде многу поволна цена
Дијамант сликарство , исто така познат како DIY дијамант слики, дизајнери стави вештачки кристал рамен деликатна пенливи круг дијаманти ( некои несакани вежба ) и добро дизајниран од комбинација на органски модели , столари, само треба да се укаже на вежба за дупчење алатка за да се извлече се држиме до соодветниот симбол на платно , на тој начин пополнување дијамант паста , официјално започна на неколку минути , а потоа полека се населени региони кои одговараат на секој симбол , дијамант нерешено 40 CM * 40 CM долги како два часа може да се направи во врска со тоа. Направи производ повеќе реални ефекти!
Купувачот Совети :
1.Не вежба лесен дофат на мали деца, за да избегнете голтање опасно!
5.Нашата големина е платно големина, не големина на слика
7.Платно Големина (слика + празно) : за 50x60 CM,62x75cm (можеби 1-3 CM грешка)
Големина на слика : За 40x50cm,52x65cm (можеби 1-2 CM грешка)
Ставете дијамант позиција : Целосна
Ова е целосна Рубикова коцка дијамант сликарство
Пакување : Кутија или Торба ( Различни големини, кутија ќе бидат различни)
Пакет содржина : Платно,Дијамант,Алатка за полнење
Алатки : пинцети, Молив; Пластични Плочи; глина
ЗА ПАКУВАЊЕ
Опис Големина
Она што е магијата коцка дијаманти? 2. Работат повеќе шарени и живописни! Богати бои : усвојување на меѓународните стандарди за полна боја 447 боја, да се биде совршен сечење, мулти дел на рефракција на светлината, за да се постигне шарени, блескави ефект.
DIY дијамант сликарство носи заедно концептот на современата популарна DIY концепт и повеќето модерни флеш вежба , тоа може да предизвика голема доза на внимание во краток период на време , и преплави Глобалната
DIY сликарство е длабочина каде дијамант , повеќе точни државата DIY засилување, доби поголемиот дел од лицето идентитет .8 MM до 2,5 MM, еквивалент на единица пиксели зголемува, тогаш јазот помеѓу помали дијамант. Нагласи силна стерео чувство. Парична казна : во споредба со транспарентни круг со дијаметар од дијамант, има променето од 2.5 mm кружни смола дијамант нови, боја е богата, има 16 делови, одлична glossiness! Комбинација на кружни дијамант плоштадот дијамант форма и текстура.По целата работа е завршена, точка на вежба, кои се соочува надвор тома.Не комбинирајте го ова платно укината избегне набори
3. Креативна технологија, но исто така и поради моделот на видови разновидност, како и секој има некоја потсвесна желба и способност се креативни .

Кон својствата

Големина:
50X60CM, 62X75CM
Стил:
Европа
Број на Бои:
1-30
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Шаблон Тип:
Животните
Употреба:
diy дијамант сликарство
Тип:
Diy Дијамант Везови / Дијамант Сликарство
Вез Метод:
дијамант мозаик
Го Поставите Типот:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
алатки:
Молив; Пластични Плочи; глина
Употреба:
Домаќинство Essentials / Декорација
Функција:
Дома Декор; Подарок; Свадба Декорација
Дијамант големина:
2.8 mm

Производи во категоријата

Ние обично го пополните долниот декларираната цена да ви помогне да се избегне тарифа...

Ние ќе го реши проблемот.Производ Спецификите и Фото ШоуВнимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рам

Име на производ : DIY Дијамант СликарствоБренд : ZOOYA Дијамант E mbroideryБоја Количина : 3045 Бои Употреба : Почетн

Име на производ : DIY Дијамант СликарствоБренд : ангел е ракаДијамант тип : 2,5 mm Плоштадот ДијамантУпотреб

5d Рубикова Коцка Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Accesorios Maquina Де Coser Бесплатен Превозот Дијамант Везови

Имаме направено 5 година fo смола дупчење Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор Пост воздух ma

Ви благодариме за вашата поддршка и сите!услугаВи благодариме многу за да изберете ние,Ние секогаш се о

добредојдовте нашата продавницаНАШИОТ сите производи се фабрички директна продажбаИзберете шаблон Ти

кафе дијамант вез,слика со камен,шиење и занает,дијамант слика за деца Драги пријатели, ви благодариме з

Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу доб

Мозаикот сликарство не HD слика.5 mm (како што се на Пиксели од сликата)."П : Дали дијамант вежба платно завр

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти Време на испорака :

DIY дијамант сликарство карактеристика1 На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали

(Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисп

Честитки, можете да одат врамени до сега ! За Ефектот На поголема на големината, подобар ефект! Секој диј

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Пад На ПревозотИмаме Најдобар Ква

Име на производ : DIY Дијамант СликарствоБренд : ангел е ракаДијамант тип : 2,5 mm Плоштадот ДијамантУпотреб

Божиќ подарок diy дијамант сликарство Крстот Бод Кристал Дијамант везови целосна вежба Дијамант сликарс

Вез,Дијамант мозаик,DIY 5 D Дијамант слика,3 D Дијамант Везови Дедо Мраз & подарок Модел Кристал Крстот Бод AS

Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.И ако сеушт

Please wait...